A mund të fitojmë në Bastet Sportive?

Si dhe a mund te fitoj ne bastet sportive?

Disa thone: “ Po ti mundesh te fitosh ne bastet sportive” disa te tjere nuk e mbeshtesin kete teori mgjth kjo varet nga lojtari ne lojtar. Mund te provojme kete metode

  • Shume njerez pyesin:
  • Si te fitoj ne Baste?
  • Si te fitoj ne Bastore?
  • Si te fitoj ne Loto?
  • Si te fitoj ne Skedina?

A ka nje pergjigje per kete, pasi shumica mendojne qe njerezit humbasin para duke luajtur skedina. Le te shikojme nje shembull:

Bastet kunder publikut jane nder strategjite me te njohura dhe te thjeshta ne bastet sportive.

Ato ndeshje qe shumica e lojtareve luajne ne lloto,pra vendosin bastin me probabilitetin me te madh, ju i vendosni nje bast te kundert. 

Pra ti vendos nje bast qe shkon ne drejtim te kundert me ate cfare analistet parashikojne dhe cfare publiku mendon qe eshte e drejte per te vene bast. 

Per bastet sportive duhet te kerkoni per vleren aktuale 

Kerkoni per skuadra qe nuk kane probabilitet per te fituar, pra me fjale te tjera shmangni ato baste qe shumica e njerezve vendosin. Te jesh kunder rrymes nuk do te thote qe mendon ndryshe por qe njeh mire tregun dhe di cfare ben, je nje ekspert me vete. 

Keshilla kryesore: Shmangni ate cfare expertet thone

Mbeshtetuni ne dijet kryesore qe keni per ndeshjet dhe kampionatet ne pergjithesi. Neqoftese nuk keni dijeni per ndeshjet, lojtaret, skuadrat favorite dhe jo favorite, llojet e kampionateve atehere me mire mos u merrni me bastet sportive, sepse faktikisht do te rrezikoni shuma parash, te cilat konsiderohen nje lloj investimi.

Mbeshtetuni gjithmone ne menaxhimin e parave, bankes tuaj, eshte thelbesore qe te keni nje kontroll te rrepte mbi parate tuaja, te cilat jane vetem per te luajtur ne baste. Vendosni te njejten shume per cdo lloj skedine, dhe jo te ndryshoni shumen ne menyre te pakontrolluar.

Lexo gjithashtu: Bastet Live dhe Menaxhimi i Parave

Vendosni bast me mendje jo me zemer

Celesi i suksesit eshte qe te keni nje arsye te forte per te vendosur nje bast te caktuar. Duhet te mesoheni te pranoni faktin qe edhe do te humbisni, por kjo nuk do te thote qe duhet te ktheheni me agresiv duke luajtur akoma me shume.

Mbasi te humbi bastin thjesht fokusohuni ne bastin e ri, dhe jo te merziteni per shkak te humbjes se bastit te meparshem.

Shpresojme tju kemi ndihmuar sadopak ne zgjerimin e konceptit tuaj rreth formes se te luajturit bastet sportive

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X