Aplikacionet më të mira për të parë ndeshje live

Futbolli është sporti më popullor në të gjithë botën dhe interesi për të ndjekur ndeshje live, cfarë ndodh në cdo minutë të ndeshjes është shumë i madh. Ndërkohë që  rregullat e lojërave pak a shumë mbeten të njëjta, mënyra e shikimit, konsumimit dhe interpretimit ka ndryshuar në mënyrë drastike.

Ditët që ndeshjet live mund ti shikoje vetëm nga TV janë në të shkuarën tashmë, me ndërhyrjen e teknologjisë mënyrat për të parë ndeshjet janë nga më të shumtat.

Megjithëse shumica e njerëzve mblidhen për ti ndjekur ndeshjet nëpër stadiume, pjesa tjetër ka një numër mjaft të madh mënyrash se si të jetë në dijeni se cfarë ndodh në ndeshjet që zhvillohen dhe kryesisht në të gjithë botën e futbollit, sidomos për atë kategori njerëzish që luajnë baste live

Ndeshja e parë në TV është shfaqur në 16 shtator 1937 ne kanalin BBC, një ndeshje miqësore mes Arsenal dhe Arsenal rezervat. Vite më vonë ndeshjet filluan te shfaqeshin nëpër faqe të ndryshme.

Ndeshjet live nuk kanë qenë kurrë më të arritshme nga sa janë sot dhe kjo gjë ka ndodhur vetëm falë përparimevë në teknologji. Pavarësisht nëse dëshironi të shikoni një ndeshje në mënyrë të ligjshme ose të paligjshme, tani është vetëm disa klikime larg. 

Fakti që njerëzit akoma mblidhen për të parë ndeshje live tregon se publiku ende shijon shoqërinë dhe atmosferën që vjen me brohoritjen e ekipit tuaj të preferuar në masë, por perceptimet kanë ndryshuar, dhe teknologjia ka qenë thelbësore për këtë.

Faqet më të mira online

Më poshtë do të gjeni disa nga faqet më të mira të futbollit falas në internet ku mund të shikoni jo vetëm ndeshje live te ekipit tuaj të preferuar por edhe ndeshjet më të mëdha që zhvillohen në këtë sport ose sporte të tjera që numërojnë me miliona fansa.

Live Soccer TV

ndeshje live ne live soccer tv
Live Soccer TV home page

Live SoccerTV është një ndër faqet më të mira  në internet që ju lejon të shikoni disa nga ndeshjet më të mira në futboll. Pasi futeni në faqen e internetit, do të hasni një listë të ndeshjeve të ditës, së bashku me një menu që ju lejon të gjeni ndeshje specifike, gara, ekipe dhe kanale.

Pasi të gjeni ndeshjen tuaj të preferuar, gjithçka që duhet të bëni është të klikoni në linqet e ndryshme  të televizioneve të ndryshme që i shfaqin ato ndeshje. Live Soccer TV gjithashtu ofron disa nga lajmet më të fundit në botën e futbollit.

Ndeshje Live ne ESPN

ndeshje live ne espn
ESPN home page

Watch ESPN është një faqe interneti e mbeshtetur nga ESPN, e cila është një nga faqet më të mëdha boterore të mediave sportive. Me WatchESPN, ju mund të shikoni ndeshjet e futbollit në Serie A, La liga, Championship League, dhe ligat e tjera të futbollit në të gjithë botën.

 Ju gjithashtu mund të përdorni WatchESPN për të parë pjesët kryesore nga ndeshjet e fundit me një cilesi mjaft të lartë. Më 1 korrik 2019, ESPN ndërpreu zyrtarisht aplikacionin WatchESPN dhe markën, duke ridrejtuar përdoruesit në aplikacionin ESPN.

Sky Sports

ndeshje live ne sky sport
Sky Sport Home Page

Sky Sports është një grup kanalesh sportive britanike që operohen nga kompania Sky. Ngjarja kryesore Sky Sports, Premier League, Football, Cricket, Golf, F1, Action, dhe Arena janë në dispozicion si një paketë premium në krye të paketës themelore Sky. 

Duke vizituar Sky Sports, ju mund të shihni pikat kryesore dhe analizat e disa prej ndeshjeve më të mëdha në botë të futbollit. Sidoqoftë, për të parë një transmetim të drejtpërdrejtë të veprimit aktual të futbollit, do të duhet të jeni një subscribe i Sky Sports.

BT sport

bt sport ndeshje live
BT sport home page

BT Sport është një tjetër udhëheqës në tregun e mediave sportive në Mbretërinë e Bashkuar. Me BT Sport, përdoruesit mund të shikojnë ndeshje live të njohura në botën e futbollit.

BT Sport mban të drejta ekskluzive të drejtpërdrejtë të TV në Mbretërinë e Bashkuar dhe të Republikës së Irlandës për 52 ndeshje të Premier League në sezon, të gjitha ndeshjet e kriketit në shtëpi të Australisë, UEFA Champions League, UEFA Europa League, UFC, Ligue 1, Bundesliga, FA Community Shield , FA Trophy dhe Kupa Evropiane, Kupa e Rugby në Premier League, MotoGP, Liga Botërore e Hokejve FIH dhe WWE.

Ndeshje Live – NBC Sports

nbc sports
NBC sports home page

NBC Sports është një nga transmetuesit më të mëdhenj të sporteve në Sh.B.A. Me NBC Sports, ju mund të shihni transmetime në Premier League angleze, së bashku me pikat kryesore nga ajo ligë. NBC Sports gjithashtu ofron një programim origjinal, i cili përmban analizën e Premier League dhe ligave të tjera të futbollit si: Seria A, Laliga dhe Bundesliga.

VIP League

vip league
VIP league home page

Edhe pse me emrin VIP League kjo faqe është pa kosto dhe një ndër faqet më të mira falas për transmetimin e sporteve dhe ndeshje live. Për disa vende fatkeqësisht ajo është e bllokuar por kjo mund të rregullohet duke përdorur një shërbim VPN falas. Në këtë faqe ofrohen të gjitha ligat kryesore të futbollit dhe të gjithë sportet e tjera nga më të ndryshmet.

Sport Lemons TV

shiko ndeshje ne sport lemons

Sport Lemons është një faqe online e re e transmetimit sportiv që ka një hapësirë të hapur për çdo të apasiunuar  sportiv për të parë sportet në internet. Ashtu si nëpër faqet e tjera edhe ne këtë faqe ofrohe sported më të rëndesishme dhe ndeshjet live të të gjithë llojeve. Pjesa më e mirë është që ju nuk keni nevojë të regjistroheni në këtë platformë. SportLemons e ka bërë shikimin e sporteve në internet më të lehtë se më parë.

Ndeshje Live në Laola1.tv

Laola1.tv

Laola1.tv është një faqe që mundëson sportet live me seli në Austri dhe shumë i njohur në Gjermani. Faqja  ofron dy versione , një në gjuhën gjermane dhe tjetra në gjuhën angleze të mjaftueshme për popullsinë që flet anglisht. Është i disponueshëm në cdo vend të botës pa kufizuar asnjë vend.

Laola1.TV gjithashtu lejon përdoruesit të regjistrojnë çdo ndeshje dhe ta shikojnë atë më vonë ndërsa që personi nuk është në linjë. Faqja është në dispozicion në aplikacionet Android dhe iOS.

Sportet që mund të shihni në Laola1.tv përfshijnë; Futboll, Volejboll, Badminton, Handball, Tenis, Motorsports etj.

Sic pamë dhe më sipër teknologjia e ka ndryshuar ose më saktë e ka zhvilluar shumë mënyrën për të shikuar ndeshje live, një zhvillim tejet i nëvojshëm për njerëzit të apasionuar pas sporteve në të  gjithë botën. 

One Reply to “Aplikacionet më të mira për të parë ndeshje live”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

Koeficientët më të lartë i gjeni në Betwinner!!!

X