Bastet Live ne Bullgari

Te gjitha llojet e lojrave te fatit dhe bastet live ne bullgari jane te lejuara. 

Casino, Poker, Roulette, Bingo, Baste Live, Live Casino, Skedina, Kompani bastesh te sigurta dhe lista vazhdon, te gjitha keto lejohen ne Bullgari por me nje sistem taksimi shume te ashper. 

Te gjithe kompanite dhe operatoret qe duan te ushtrojne aktivitet brenda territorit te Bullgarise duhet te licensohen dhe te paguajne detyrimet ne shtet.

Kjo nuk vlen per te gjitha kategorite e kompanive pasi ashtu si dhe ne vende te tjera te ballkanit si: Shqiperia, Kosova, Maqedonia etj edhe ne Bullgari ka nje pjese te mire te kompanive te regjistruara offshore te cilat pranojne lojtare nga keto shtete te caktuara.

Licensa e tyre e ben kete te mundur pa shkelur nje rregullore te caktuar, edhe pse ligjerisht shtetasit bullgare duhet te luajne ne faqe te licensuara.

Ashtu si dhe ne shtete te tjera, vende ish-komuniste bastet live ne bullgari ishin te ndaluara, me pas rreth 2008 cdo gje ishte e lejuar, me pas, pas nje periudhe gri, vetem ne vitin 2012 filloi te behet legale, ku shteti perdori forcen e tij, per ta rregulluar si treg dhe sigurisht per te perfituar nga sistemi i taksimit.

Ligji aktual

Normalisht nje operator apo kompani e huaj duhet ti paguaje shtetit $50.000 si nje takse regjistrimi fillestare dhe mbi kete cdo operator duhet ti paguaje shtetit 20% te fitimit. 

Raporti nga Autoriteti i mbikqyrjes se lojrave te fatit ne Bullgari raportoi nje fitim prej 20 milione dollaresh ne vitin 2014.

Bullgaria ka gjithashtu nje numer relativisht te vogel shqiptaresh por qe, meqenese tregu eshte i tejmbushur me kompani te ndryshme qe operojne si ne tregun e rregulluar, dhe ate te parregulluar ( black market ) njerezit nuk e njohin mire kete pjese te tregut ndaj dhe ne beme nje kerkim personal per te pare se egzistojne disa burime serioze nga njerez te cilet e njohin mire kete pjese.

nedbets.com

Eshte nje faqe bastesh e cila ofrohet ne 2 gjuhe, ne gjuhen bullgare dhe ate angleze. Si nje faqe bastesh e ri ne industrine e basteve sportive, ne kete faqe do te gjeni informacion te dobishem rreth atyre kompanive qe operojne ne Bullgari.

Le te ndjekim intervisten me pronarin e faqes:

E kam filluar kete rrugetim rreth botes se basteve rreth 30 vjet me pare atehere kur nuk kishte internet dhe kaq shume informacion rreth basteve sportive online. Kam mesuar shume nga me te medhenjte, te cilet kalonin ore te tera ne bastoret sportive duke lexuar gazetat sportive, lajmet e ndryshme rreth kampionateve kryesore, duke pire cigare dhe kafe.

Ata ishin mesuesit e mi gjate asaj kohe. Ata ishin perfekte ne zgjedhjen e skedinave, rezultateve, kampionateve me te ndjekura si: Kampionati Anglez, Italian, Spanjoll, Gjerman apo Francez   etj. Ata ishin si nje “Zot” per mua.

Gjate gjithe kesaj periudhe une krijova nje bazament dhe arkive te forte dijesh dhe eksperiencash, duke lexuar neper forume, ne gjuhe te ndryshme, investova kohe pafund per te krijuar nje ide me te qarte rreth botes se basteve. Dola me konkluzionin se eshte veshtire te gjesh bastore te sigurta te cilat plotesojne nevojat specifike te shtetasve bullgare ndaj mendova te krijoj nje faqe personale ku perfshihet nje informacion i bollshem i sakte qe ndihmon vizitoret te perzgjedhin ate cfare ata kane nevoje dhe njekohesisht vendosa te ndaj eksperiencen time te basteve me to.

Nedbets.com ka lindur 3 muaj me pare me idene e qarte qe do te behet nje nder portalet me te mira per ballkanin, sepse ballkanasit, si njerez “sanguine” kane deshire te behen pjese e kesaj bote te magjishme duke plotesuar skedina, duke treguar mencurine e tyre ne kete drejtim. 

Te gjithe ballkanasit ne pergjithesi ndoshta mund te jene te nenvleresuar nga pjesa tjeter e botes per shkak te kualitetit te ulet te jetes qe bejne, dhe kjo ndodh vetem per shkaqe ekonomike por pa hequr asnje presje une mendoj qe njerezit qe jetojne ne keto vende si: Shqiperia, Mali i zi, Kosova, Maqedonia, Bullgaria, Sllovenia, Bosnie Hercegovina apo Turqia jane po aq te edukuar dhe aq te mencur sa pjesa tjeter e Europes.

Ndaj dhe ky blog erdhi si nevoje e nje portali qe permban informacion mbi Baste Live ne Bullgari por jo vetem. 

Gjithashtu faqja ka nje version anglisht per ata qe e kane me te lehte te navigojne ne gjuhen angleze.

Vizitoni nedbets.com per nje eksperience unike, si bastvenes dhe nqs nuk e keni vizituar ballkanin atehere ju ftojme ta vizitoni ate duke zgjedhur Bullgarine si ndalesen e pare.

bastet live bullgari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

Place bets and win new products 2020 from Sony: PlayStation 5, Pulse 3D Headset and Bravia Ultra HD with BetWinner!!!

X