Baste live, ja llojet e tyre!

Nje analize e hollesishme per lojtaret qe luajne baste live

Interneti eshte bere i pashmangshem ne ditet e sotme ,rrjedhimisht shume menyra te reja per baste live kane lulezuar dhe bixhozi tradicional eshte ne ditet e tij me te veshtira.. Shume njerez e gjejne me argetuese dhe me pak stresuese lojen nepermjet internetit, sepse evitojne lodhjen qe krijon ambienti ku ata luajne kumar.

Nese ne lloton tradicionale lojtari ka mundesi vetem te vendose bileten pa filluar ndeshjet, me baste live ai ka mundesi te vendose ne cdo kohe, pa u penguar nga formalitetet. Ne kete rast probabiliteti i fitimit rritet.

Baste Live VS Baste Traditional

Menyra se si te luash nuk eshte aq e ndryshme nga bastet sportive tradicionale. Per nje ndeshje vendoset “beti” dhe lojtari ka te drejten te vendose kombiniacionin qe deshiron.

Ka disa dallime kyçe natyrisht. Per nje loje , zgjedhja e basteve ne dispozicion eshte shume me e madhe në bastin live. Per shembull, gjate nje ndeshje futbolli, mund te vini bast per ekipin qe do te shenoje ose minuten qe do te shenohet goli.

Nje karakteristike tjeter eshte se koeficientet ndryshojne shume me shpejt gjate nje loje online sesa ato tradicionale. 

Eshte zgjedhja e lojtarit nese do te vendose baste live ose jo,sepse ka raste qe koeficientet ndryshojne shume shpejt dhe ne momentin qe vendoset basti nga lojtari ,vlera zvogelohet.

Përkundër këtyre dallimeve themelore, për të qenë i suksesshëm në secilën formë bastesh, në fund të fundit duhet të bëni të njëjtat gjëra per te arritur qellimin.

Ju duhet të përdorni njohuritë tuaja sportive për të bërë parashikime dhe të kërkoni për bastet që përfaqësojnë vlerë të mirë bazuar ne parashikimet tuaja. Nëse keni aftësitë e nevojshme për ta bërë këtë gje mirë, atëherë ju keni çdo shans për të fituar para nga bastet tradicionale ose sportive.

Sportet me popullore ne Baste Live

Popullariteti i basteve online ka çuar ne krijimin e shume website-ve  te lojrave te fatit qe ofrojne nje game te gjere sportesh. Disa nga faqet me te medha ofrojne  mijera lojera gjate vitit. Si rregull, sportet kryesore marrin me shume vemendje.

Me poshte ne kemi listuar sportet me te njohura.

  • US Football  (futboll amerikan)                           
  • Soccer (futboll evropian)
  • Basketball
  • Ice Hockey
  • Baseball
  • Tennis
  • Golf
  • Cricket
baste live
foto nga betanysport.eu

Perfitimet ne Baste Live

Bastet online ofrojne shume mundesi fitimi te te gjitha tipeve. Lojtari ka mundesi te vendose bast nderkohe qe shikon lojen e tij te preferuar. Madje ka mundesi te vendose bast duke pare aksionin ne vijim.

Karakteristikat e basteve live jane:

  1. Kombinacione te panumerta dhe nese lojtari ka aq aftesi mund te arrije fitime marramendese.
  2. Me baste live ofrohen mundesi per te mbrojtur bastin e vene.

Baste live mund te luani ne pothuajse te gjitha kompanite qe ne promovojme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X