Bastet Live dhe Menaxhimi i parave!

Te jesh i sukseshem dhe te fitosh ne bastet live nuk duhet vetem Fat.

Pervec fatit duhet dhe nje llogjike e ftohte e menaxhimit te parave.

Pra te zgjedhesh skuadrat fituese eshte nje nga gjerat e rendesishme por a eshte e mundur te jemi gjithmone te sakte ne bastet live?

Gjithashtu duke qene lojtar per nje kohe te gjate a eshte e mundur qe ju te kontrolloni banken tuaj, shpenzimet tuaja, kjo eshte pyetja 1 milion dollareshe. Lojtaret Shqiptare, nga Kosova apo nga Europa kane nje te perbashket, jane shqiptare dhe shqiptaret jane ne pergjithesi gjaknxehte nga ndiqni me kujdes keshillat tona.

Pergjate kohes sigurisht do te keni bileta fituese por edhe bileta humbese. Duke ndjekur ndeshjet live, duke pare me kujdes rezultatet dhe historikun e rezultateve ju do te krijoni nje bazament dhe eksperience te mire per bastet live.

Me nje menaxhim te mire te parave ju do te keni mundesi te rezitoni dhe mbijetoni ne dite te veshtira. 

Cilat jane pikat me te forta ne menaxhimin e parave?

Krijo nje buxhet 

Krijimi i nje buxheti per te vetmin qellim, bastet live do tju ndihmoje te kontrolloni ne menyre te qarte se cfare hyn dhe del nga llogaria juaj, do te keni mundesi te kontrolloni harxhimet dhe fitimet nga biletat e luajtura. 

Ndani buxhetin ne perqindje

Per lojtaret me buxhet te madh eshte e keshillueshme te harxhoni me teper para sepse edhe fitimi eshte me i madh ndersa per lojtaret me buxhet te vogel per bastet live keshillohen perqindje te vogla diku rreth 3% per cdo grup ndeshjesh. 

Qendroi besnik buxhetit te percaktuar

Duke qene se po shikoni nje ndeshje live te skuadrave qe i adhuroni deshira juaj e madhe eshte qe te vendosni nje shume te madhe parash ne bast por ju duhet te qendroni besnik per shumen qe keni paracaktuar. Vetem ne kete menyre do te mund te kontrolloni buxhetin tuaj.

Profesionistet e basteve zakonisht fitojne 60% te kohes qe ata vendosin baste sportive

E pare ne kendveshtrimin e nje kohe te gjate 60% eshte me se e mjaftueshme per te fituar para nga bastet. 

Pra disiplina dhe kontrolli emocional do te beje diferencen ndermjet jush dhe atyre lojtareve qe harxhojne miliona vetem per shkak te mos menaxhimit te buxhetit. 

Lexo gjithashtu: Opsioni Baste Cashout

Referenca: Money Management

One Reply to “Bastet Live dhe Menaxhimi i parave!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X