Faqe bastesh, si te hapim nje llogari?

Si fillim vendosni se ne cilen faqe bastesh do te luani

Kontrolloni nqs ato faqe bastesh qe keni zgjedhur operojne ne shtetin ku jetoni, ofron ate menyre pagesash qe keni ndermend te beni per depozita dhe terheqje.

Ne analizat qe kemi bere per kompanite dhe faqet e basteve jemi munduar te perfshijme sa me shume informacion qe ju te keni mundesi per te zgjedhur.

Gjithashtu gjate perzgjedhjes se nje kompanie per te luajtur baste sportive kontrolloni koeficientet, sportet qe ato ofrojne, bonusin dhe llojin e bonusit, minimumin e depozites, kohen e terheqjes se parave dhe limitin e terheqjes se parave.

Procesi i regjistrimit

faqe bastesh

Qe te keni mundesi te luani baste live ne nje kompani bastesh te caktuar ju duhet te regjistroheni me te dhenat tuaja reale. “ Kujdes “ Mos perdorni informacion te rreme sepse kompania pervecse do ta kuptoje do te raportoje per ju, dhe identitetin tuaj dhe nuk do keni mundesi ne te ardhmen qe te hapni llogari ne faqe bastesh te tjera, ose procesi do te behet akoma dhe me i veshtire per ju pasi te kerkoni nje terheqje parash drejt llogarise tuaj.

Duhen vetem disa minuta qe te hapni nje llogari ne faqe bastesh. JOIN ose REGISTER jane dy termat kryesore qe do tju ftojne te hapni nje llogari ku do te dale nje formular i thjeshte per tu plotesuar.

Kur ju kerkohet Emri dhe Mbiemri sigurohuni qe te vendosni te sakte informacionin njesoj si e keni te shkruar ne Karten e Identitetit ose Pasaporten tuaj.

E-maili juaj duhet te jete aktiv pasi mbas procesit te regjistrimit do tju vije nje e-mail me nje link per verifikim te cilin ju duhet ta klikoni.

Tek adresa e shtepise, vendosni te sakte adresen e vendbanimit tuaj dhe sigurohuni qe merrni faturen e energjise, apo fatura te bankes ne ate adrese, ne menyre qe kur per shembull nje faqe bastes ( jo te gjitha ) tju dergoje nje zarf me kod verifikimi ju te keni mundesi ta hapni.

Bastet online nuk lejohen per moshat nen 18 vjec ndaj mos tentoni te hapni llogari nqs jeni me i vogel se 18 vjec.

Nje numer telefoni aktiv do te ishte gjithashtu i nevojshem pasi mund tju duhet me vone ne rast se harroni fjalekalimin.

Fjalekalimin mundohuni ta beni sa me te veshtire per tu gjendur pasi ka pasur raste madje prape ndodhin qe mund tju vjedhin te dhenat personale te llogarise.

Gjithashtu gjate procesit te regjistrimit ne faqe bastesh mund tju bejne pyetje te sigurise qe permbajne edhe pergjigjen ose mund tju kerkojne te keni nje kod personal 4 shifror, per te aksesuar informacionin tuaj.

Ne fund te procesit te regjistrimit do tju kerkohet qe te klikoni Termat dhe Kushtet e Perdorimit, lexoni mire te dhenat ne kete faqe, aty shpjegohet qartesisht maredhenia juaj ligjore me kompanine, ne rast te ndonje mos marreveshjeje ju mund te ankoheni ne instancat perkatese per te fituar te drejten tuaj.

Nuk jane te pakta rastet kur lojtaret kane fituar mbi kompanite e basteve vetem sepse kane njohur anen ligjore, ndaj behuni vigjilente.

Duke pranuar Termat dhe Kushtet e Perdorimit ju sapo keni hapur nje llogari ne faqe bastesh.

Disa kompani do tju ftojne qe ne vend qe te plotesoni formularen te regjistroheni menjehere me te dhenat qe keni regjistruar dhe jeni verifikuar ne nje eWallet si psh Paypal.

Hapi i Dyte: Verifikimi I Identiteti tuaj

Eshte nje proces i kerkuar pa perjashtim nga te gjitha kompanite e basteve qe operojne online. Ky proces quhet KYC, ( Know your Customer – Njih klientin tend )

Cdo kompani ka preferencat e veta sa i perket llojit te dokumentit qe kerkon, por me te zakonshmet qe perdoren per verifikim jane:

Prove e moshes tuaj, duke kerkuar te beni foto ose skanim te Kartes tuaj te identitetit, Pasaportes ose Leje Qarkullimi.

Proven e adreses se shtepise duke kerkuar nje fature te energjise elektrike apo fature telefoni apo fature interneti.

Prove e menyres se pageses, skanim ose foto e pjeses se perparme dhe te mbrapme te kartes tuaj te perdorur per te depozituar,  gjithashtu dhe verifikim i llogarise elektronike te quajtur eWallet ( Portofol Elektronik ) si: Skrill, Neteller, Paypal

Qe te keni mundesi te terhiqni parate tuaja nga llogaria juaj ne faqe bastesh duhet te kaloni me sukses kete procedure verifikimi.

Deshtimi ben qe te mos merrni parate tuaja te fituara dhe te merituara.

One Reply to “Faqe bastesh, si te hapim nje llogari?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X