22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Faqet e basteve sportive në Brazil 2023

Faqet e basteve në Brazil

Duke qënë se ende nuk ka një legjislacion të mirëfilltë per faqet e basteve sportive ne Brazil, dhe lojërat e fatit, lojtarët brazilianë mund të eksplorojnë më shumë opsione dhe alternativa në kompanitë e huaja, që ofrojnë shërbimet e tyre në Amerikën Latine. I rëndësishëm për t’u përmendur është fakti se momentalisht, në Brazil ende nuk ka një kompani vendase në industrinë e lojërave të fatit. Lojtarët duhet të tregohen të kujdesshëm dhe të shmangin platformat që pretendojnë të kundërtën, duke qënë se asnjëra prej tyre nuk ka një licensë nga qeveria braziliane.

Megjithatë, lojtarët mund të zgjedhin platformat e huaja të cilat janë më të përshtatshme për preferencat e tyre. Duke qënë se këto kompani nuk operojnë drejtpërdrejt në Brazil, të gjitha fitimet e lojtarëve janë të pataksueshme. Mes tyre mund të përmendim:

Cilat janë avantazhet konkrete të këtyre platformave?

 • Bet365 – Një nga kompanitë më prestigjoze në fushën e basteve sportive, mbulim i gjerë i eventeve, bonus mirëseardhjeje kompetitiv, mundësi për të vënë baste në kohë reale, mundësi për “cash-out” të shpejtë, si dhe suport ndaj klientit i disponueshëm 24/7.
 • Betfair – Aplikacione mobile të optimizuara në mënyrë perfekte për iOS dhe Android. Mbi 35 sporte të ndryshme dhe mbulim i shkëlqyer i futbollit, duke përfshirë këtu kampionatin brazilian dhe ligat e tjera. Opsion për të transmetuar në kohë reale evente të caktuara dhe suport i disponueshëm 24/7.
 • Betway – Koeficientë mjaft kompetitivë, bonuse të vazhdueshme javore dhe mundësi për të fituar, tërheqje e shpejtë e fitimeve, larmi metodash pagese. Platforma ofrohet edhe në gjuhën portugeze, perfekte për lojtarët brazilianë.

Shumë prej faqet e basteve sportive ne Brazil, ofrojnë dhe aplikacionet e tyre mobile, që lojtarët brazilianë mund t’i shkarkojnë në Apple Store apo Play Store. Aplikacionet më popullore për baste sportive mes lojtarëve brazilianë janë:

Mosha minimale për të vendosur një bast sportiv gjithashtu varion në varësi të platformës së zgjedhur, duke qënë se qeveria braziliane nuk parashikon një shifër, pasi ka ndaluar totalisht aktivitetet e lojërave të fatit, me përjashtim të llotarisë kombëtare. Gjithsesi, shumica e këtyre faqeve lejojnë individët mbi 18 vjeç të provojnë fatin e tyre.

Por cilat janë sportet më popullore në Brazil?

Futbolli është padyshim në krye të listës, dhe kjo nuk është surprizë duke marrë parasysh traditën e gjatë të brazilianëve në sportin më popullor në botë. Përveç sporteve të tjera si basketbolli, volejbolli, tenisi, Formula 1, boksi etj, një sport që po tërheq gjithnjë e më shumë vëmendje në Brazil është dhe MMA. Kjo për shkak të disa atletëve mjaft të talentuar brazilianë në këtë kompeticion. E-sports gjithashtu janë bërë mjaft popullore dhe shumica e platformave të përmendura më sipër ju ofrojnë mundësinë të provoni fatin tuaj në kategori. Sporte dhe kompeticione të tjera popullore janë dhe:

 • Hokej
 • Golf
 • FIFA eSPORT
 • Kriket
 • Bejsboll
 • Snooker
 • MotoGP
 • WWE

Kur vjen fjala tek metodat e pagesave, shumica e lojtarëve brazilianë preferojnë të përdorin Boleto Bancario, një nga metodat më popullore për depozitimin e parave në vend, por shumica e kompanive të huaja të basteve sportive nuk e suportojnë këtë metodë. Gjithsesi, lojtarët në Brazil mund të depozitojnë para në llogarinë e tyre nëpërmjet Skrill, Neteller, PayPal apo kriptomonedhave. Të gjitha këto opsione janë të disponueshme në shtetin amerikano-latin, si dhe ofrohen nga shumica e platformave të huaja.

Kur vjen fjala tek pagesat, por dhe tek detaje të tjera në lidhje me platformat që ofrojnë baste online, lojtarët brazilianë duhet të kujdesen maksimalisht për të zgjedhur vetëm opsione të licensuara. Kjo pasi mungesa e legjislacionit vendas në Brazil, i lë ata të pambrojtur në rastin e mashtrimeve apo abuzimeve.


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Leave a Comment