22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • E licensuar në: MGA, Sweden, UK Gambling Commission
 • Ofron 2000 Betting Markets, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron 55 Sporte, 25 mijë Evente Live çdo muaj
 • Krijuar më 2003
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
 • Lejohen lojtarët nga Kosova, Macedonia etj
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron No Deposit Bonus
 • Nuk ofron LIVE Streaming
10bet homepage

10Bet Sportsbook

10Bet është një nga kazinotë më të prestigjoze në botë, e njohur veçanërisht për gamën e gjerë të lojërave që ofron, si dhe ndërfaqen mjaft të lehtë për përdoruesit. Ajo operon në treg që prej vitit 2003 dhe është nën pronësinë e Blue Star Planet Limited. Kazinoja është e pajisur me një licensë nga Curacao, por fatkeqësisht nuk pranon lojtarë nga SH.B.A. Megjithatë, 10Bet ofron avantazhin e gjuhës, pasi kazioja vjen për lojtarët në disa gjuhë të ndryshme. Gjithashtu, kompania e njohur ofron lojëra të disa prej prodhuesëve më të njohur në treg. Disa artikuj hedhin dyshime mbi veprimtarinë e 10Bet, duke dyshuar dhe për një mashtrim të mundshëm. Megjithatë kjo është e pamundur, duke marrë parasysh që kazinoja është e licensuar nga autoriteti britanik dhe ai maltez i lojërave. Këto dy të fundit janë ndër organet më prestigjoze në fushën e certifikimit dhe licensimit të bizneseve, që operojnë në industrinë e lojërave të fatit.

Ofruesit e lojërave

Ofruesi kryesor i lojërave që do të gjeni tek 10Bet është gjigandi NetEnt. Në 10Bet lojtarët mund të gjejnë deri në 100 lojëra nga NetEnt, dhe ky numër vazhdon e rritet. Ky është një lajm mjaft pozitiv pasi NetEnt cilësohet si kompania që do të diktojë drejtimin e tregut të lojërave të fatit online në të ardhmen.

Megjithatë, ky nuk mbetet ofruesi i vetëm. Në këtë kazino do të gjeni lojëra dhe nga Microgaming, Evolution Gaming, Betsoft, Play’n’Go, Gameplay Interactive, iSoftBet dhe disa platforma të tjera. Të gjithë këta operatorë janë certifikuar si kompani që operojnë me një standart të lartë, dhe sjellin për lojtarët produkte të sigurta dhe një eksperiencë fantastike të lojërave të fatit.

Shtetet e ndaluara

Një nga disavantazhet më të mëdha të 10Bet është lista e gjatë e shteteve nga të cilat kazinoja nuk është e aksesueshme. Kjo ka ardhur si pasojë e teknikaliteteve ligjore në lidhje me lojërat që kazinoja ofron. Tek këto vende më të rëndësishmet përfshihen:

 • Albania
 • Australia
 • France
 • Denmark
 • Germany
 • Turkey
 • Greece
 • Italy
 • Spain
 • USA etj

Bonusi i regjistrimit (Welcome Bonus) në 10bet

Bonusi i mirëseardhjes mund të ndryshojë disi nga shteti në të cilin po aksesoni kazinonë, por oferta mbetet deri diku e njejtë. Bonusi përfshin një përfitim prej 100% për depozita deri në 200 dollarë. Në rastin e kategorisë së sporteve, shuma maksimale për përfitimin e bonusit është 50 dollarë.

Ndërsa në rastin e lojërave të kazinosë, siç e përmendëm dhe më lart, limiti është më i lartë. Në raste të caktuara lojtarë mund të përfitojnë dhe “free spins”, nga 25 deri në 50 të tilla. Kjo ofertë varet nga koha e promocionit dhe zakonisht nuk është gjithnjë e vlefshme. Në rastin kur ju e përfitoni atë, këto “free spins” janë të vlefshme për 7 ditë, dhe fitimi maksimal prej tyre është 100 dollarë.

Lojërat Slot

Një nga arsyet kryesore se pse duhet të luani tek 10Bet janë lojërat slot. Në qoftë se jeni fans i tyre, kazinoja do të kthehet shumë shpejt në të preferuarën tuaj. Kjo për shkak të gamës së gjerë, me më shumë se 1000 tituj kryesorë. Mes tyre, slot-et më popullore janë:

 • Avalon
 • Avalon II: The Quest for the Grail
 • Bar Bar Black Sheep 5 Reel
 • Basic Instinct
 • Fairytale Legends: Red Riding Hood
 • Flowers
 • Flowers: Christmas Edition
 • Football Champions Cup
 • Game of Thrones
 • Game of Thrones 15-Line
 • Genie’s Touch
 • Today’s Weather
 • Tomb Raider
 • Wheel of Wealth
 • Wheel of Wealth Special Edition Multiplayer
 • Wisps
 • Wolf Gold
 • Wonky Wabbits
 • Zombies etj

Jackpots

Lojtarët e 10bet kanë mundësinë të provojnë fatin e tyre në 20 jackpot-e progressive të ndryshme. Mes tyre dhe i famshmi Mega Moolah i cili momentalisht përfshin një jackpot në vlerën 7 milion dollarë. Megjithëse jackpot-et janë lojërat që rinovohen më ngadalë, 10Bet ka treguar se vazhdimisht sjell tituj të rinj dhe inovacione edhe në këtë kategori.

Lojërat e tavolinës

Një gamë fantastike e lojërave të tavolinës ose ndryshe “table games” ju pret në 10Bet. Sidomos nëse jeni adhurues i lojës Blackjack. Ekzistojnë mbi 10 lloje të kësaj loje në faqen e kazinosë, por kjo nuk është e gjitha. Dhe ruleta e famshme vjen në disa opsione, duke përfshirë ato tradicionale por dhe variantet e reja. Pokeri gjithashtu nuk mund të mungonte. Disa nga lojërat e tavolinës që mund të luani në 10Bet janë:

 • 21 Burn Blackjack
 • 3 Card Poker
 • Atlantic City Blackjack
 • Baccarat
 • Ballistic Bingo
 • Bonus Blackjack
 • Bonus Keno
 • Caribbean Stud Poker
 • Casino Hold ‘Em
 • Casino War
 • Hi-Lo 13 European Blackjack
 • Keno
 • Let It Ride
 • Spanish Blackjack
 • Stud Poker
 • Three Card Poker
 • Oasis Poker
 • Pai Gow Poker
 • Poker 3

Video-pokeri është një mini-opsion mjaft i veçantë i 10Bet, pasi vjen në disa variante. Libraria e gjerë e pokerit virtual përfshin tituj si: All Aces, Jacks or Better, All American, Aces and Faces, Double Bonus, Bonus Deuces Wild, Tens or Better, Aces and Eights, Deuces and Joker, Double Double Bonus etj.

Lojëra Live

Lojërat live janë tashmë një standart i kazinove online dhe nuk mund të mungonin dhe tek 10Bet. Kazinoja ka shtuar së fundmi dhe disa tituj mjaft të njohur nga Evolution Gaming. Eksperienca e lojërave live është ajo që i afrohet më shumë realitetit, teksa keni mundësi të luani përballë një “dealer-i” në kohë reale në një studio në Europë. Lojërat që ofrohen live janë: 

 • Blackjack
 • Baccarat
 • Casino Hold’em
 • Roulette
 • Dream Catcher etj

Bastet sportive në 10bet

10Bet përfshin një seksion të veçantë në faqen e saj dedikuar vetëm basteve sportive. Platforma është moderne dhe e shpejtë si kazinoja, dhe u ofron lojtarëve mundësinë për të vendosur baste sportive mbi sporte të ndryshme. Mes tyre janë:

 • Futboll
 • Tenis
 • Basketboll
 • Futboll Amerikan
 • Badminton
 • Boks
 • Shah
 • Kriket
 • Darts
 • E-sports
 • Futsal
 • Gara me kuaj
 • Hokej në akull
 • MMA
 • Gara me motorë

Mënyrat e depozitimit dhe tërheqjes

10Bet ofron një gamë të gjerë opsionesh me anë të të cilave lojtarët mund të depozitojnë para në llogari. Por, dhe të tërheqin fitimet e tyre. Përsa i përket metodave të depozitimit kazinoja suporton: Visa, Mastercard, Trustly, Sofort, Paypal, Skrill, Neteller, ecoPayz, BankWire etj.

Të gjitha këto pa tarifë ekstra. Po të njejtat opsione janë të vlefshme dhe në rastin kur doni të tërhiqni fitimet tuaja. Përsa i përket depozitimit, shuma minimale është €10. Në bazë të vlerësimeve nga lojtarët, 10Bet nuk ka regjistruar ankesa serioze në lidhje me shpërndarjen e fitimeve në kohën e duhur. Një tjetër avantazh për t’u përmendur në këtë pjesë është dhe fakti se kazinoja u ofron lojtarëve mundësinë të depozitojnë ose tërheqin fitimet në 7 valuta të ndryshme, EUR, GBR, USD, CAD, BRL, MYR, dhe VND.

Suporti për lojtarët

Suporti për klientët mund të konsiderohet një tjetër pikë e fortë e kazinosë. 10bet ofron asistencë për lojtarët e saj në çdo moment, pra 24/7. Suporti ofrohet nëpërmjet email-it, chat-it live por dhe telefonit. Operatorët e kazinosë përveç gjuhës angleze ofrojnë ndihmë dhe në gjuhën suedeze, një tjetër plus i shtuar për kompaninë.

10Bet ofron suportin e saj dhe për personat që janë më të prirur të zhvillojnë varësi ndaj lojërave të fatit. Nëpërmjet opsionit “10bet Reality Check” lojtarët mund të zgjedhin manualisht një limit kohor për kohën që shpenzojnë duke luajtur. Opsionet janë 30 minuta, 120 minuta dhe 720 minuta opsioni maksimal.

Siguria

10Bet i ka kushtuar një rëndësi të madhe sigurisë, duke qenë se në lojë janë jo vetëm paratë, por  dhe besimi i lojtarëve te kazinoja. Fakti që kazinoja është e licensuar nga autoritetet më prestigjoze në Europë tregon për seriozitetin dhe përgjegjësinë e platformës. 10Bet ndan fondin e  fitimeve të lojtarëve, nga kostot operacionale, për t’u siguruar se edhe nëse kazinoja falimenton, fitimet e lojtarëve do të paguhen. Gjithashtu kazinoja ka një standart të lartë moral duke zgjedhur të mos targetojë lojtarët më të rrezikuar nga varësia ndaj kumarit.

Për sa i përket aspektit teknik, platforma e 10Bet është e siguruar me enkriptimin 128 Bit SSL. Kjo mbron të dhënat e lojtarëve duke dhënë garancinë se ato jo vetëm janë të sigurta, por dhe nuk do të përdoren për qëllime të tjera nga kazinoja që i posedon, pasi janë të enkriptuara.

Programi VIP

Për lojtarët që kërkojnë eksperiencën më të mirë të mundshme, 10Bet ofron programin e saj VIP të ashtuquajtur “The Ten Club”. Çdo lojtar VIP përfiton një menaxher llogarie personal, ftesa në evente ekskluzive, përfitime dhe bonuse të ndryshme gjatë vitit, shërbim telefonik privat e shumë të tjera. Gjithsesi të bëhesh pjesë e këtij programi nuk është kaq e lehtë. Deri në këtë moment që flasim, kazinoja pranon vetëm 1000 lojtarë si pjesë e programit VIP. Për t’u bërë pjesë e tij duhet të kontaktoni në mënyrë direkte me një nga agjentët e 10Bet.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë është 10Bet Sportsbook?

10Bet Sportsbook është një platformë online bastesh që ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh sportive. Është e njohur për mbulimin e gjithëpërfshirë të sporteve të ndryshme, koeficientët konkurrues dhe karakteristikat e basteve live.

Si të krijoj një llogari në 10Bet?

Për t’u regjistruar në 10Bet, vizitoni faqen e tyre të internetit dhe ndiqni procesin e regjistrimit. Ky proces zakonisht përfshin dhënien e detajeve personale si emri juaj, adresa, email dhe data e lindjes dhe pranimin e termave dhe kushteve të tyre.

Cilat metoda pagese mund të përdor në 10Bet?

10Bet zakonisht mbështet një varietet metodash pagese për depozitimet dhe tërheqjet. Kjo përfshin kartat e kreditit/debitit, portofolët elektronikë si PayPal dhe Skrill, transferimet bankare dhe ndonjëherë opsione të kriptomonedhave. Disponueshmëria mund të ndryshojë në varësi të rajonit.

A ofron 10Bet bonuse mirëseardhjeje apo promovime?

10Bet shpesh paraqet oferta të ndryshme promovuese, duke përfshirë bonuse mirëseardhjeje për klientët e rinj. Këto mund të përfshijnë baste falas, bonuse përputhje depozitash dhe incentiva të tjera. Kontrolloni gjithmonë faqen e tyre të internetit për promovimet më të fundit dhe kuptoni termat dhe kushtet e lidhura.

A është e sigurt dhe ligjore të bësh baste nëpërmjet 10Bet?

10Bet është i licencuar dhe i rregulluar nga Komisioni i Lojërave të Fatit të Maltës, Autoriteti i Bixhozit të Mbretërisë së Bashkuar, Irlanda dhe Autoriteti i Lojërave të Fatit të Suedisë, duke siguruar një mjedis bastesh të sigurt dhe të drejtë. Megjithatë, ligjshmëria e basteve sportive online ndryshon në varësi të vendndodhjes tuaj, kështu që është jetike të verifikoni ligjet lokale përpara se të përdorni shërbimet e tyre.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

10bet Sports Details


Software:
SB Tech

Mënyrat e depozitimit:
Visa Apple Pay Banking Methods Fast Bank Transfer Interac Interac Online Maestro Mastercard MuchBetter Neteller PayPal Paysafecard Prepaid Cards Skrill Skrill 1 Tap Trustly Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Credit Cards Bank Wire Transfer Banking Methods E-money transfer service MasterCard Neteller PayPal Skrill Trustly Visa Visa Debit Visa Electron

Limiti i tërheqjes:
$100.000 per day

Shtetet e ndaluara:
Albania Afghanistan Algeria American Samoa Arab Republic Asia Australia Austria Belarus Belgium Bulgari Burkina Faso Burundi Cambodia China Curacao Cyprus Czech Czech Republic Czezh Denmark Egypt Estonia France Germany Greece Hong Kong Hungary Indonesia Iran Iraq Israel Italy Japan Kosovo Lithuania Malaysia Malta Myanmar Netherlands North Korea Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Singapore South Africa Spain Sudan Switzerland Turkey Turkmenistan Ukraine US Virgin Islands USA Uzbekistan Vietnam Yemen

Licensat:
Swedish Gambling Authority Ireland’s Revenue Commissioners (IRC) MGA (Malta Gaming Authority) UKGC (UK Gambling Commission)

Gjuhët e ofruara:
EN

Monedhat:
AED CAD EUR Pound US Dollar

Devices:
Desktop Mobile Tablet
Official 10Bet site Review Page Featured Image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★