22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • Krijuar më 2018
 • E licensuar në: Isle of Man
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
 • Monitorohet nga eCogra
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Nuk ofron No Deposit Bonus
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"

Bahigo është një platformë e sigurtë bastesh sportive dhe lojërash kazinoje online e cila operon në treg që prej vitit 2018.

Rishikimi i Bahigo Sportsbook

bahigo home page

Bahigo është një platformë bastesh sportive dhe lojërash kazinoje online e cila operon në treg që prej vitit 2018. Shërbimet e kompanisë ofrohen kryesisht për lojtarët në territoret e Zvicrës dhe Turqisë, por faqja online mund të aksesohet nga shumë vende në mbarë botën. Sidomos duke marrë parasysh se faqja ofrohet në disa gjuhë: anglisht, gjermanisht, frëngjisht, turqisht, serbisht, italisht etj. Përpara ri-brendimit, Bahigo njihej me emrin Rivalo, dhe të gjithë lojtarët që janë regjistruar tek faqja e vjetër, mund të logohen në Bahigo me të njejtën llogari. Platforma ofron baste sportive në kompeticionet kryesore europiane, kryesisht ato të futbollit. Në të njejtën kohë, Bahigo vjen me një gamë të gjerë lojërash kazinoje, duke ofruar kështu një alternativë mjaft të plotë argëtimi për lojtarët. Në qendër të ekranit do të gjeni eventet kryesore sportive. Kazinoja nga ana tjetër ka një dizajn akoma më të thjeshtë, teksa në faqen kryesore shfaqen menjëherë lojërat e ndryshme, të shumta në numër dhe të grupueshme në kategori.


Ndërfaqja dhe navigimi

Përsa i përket dizajnit të platformës online, Bahigo ka ndjekur një model të thjeshtë dhe intuitiv në navigim për lojtarët. Në shiritin e sipërm kryesor gjenden linqet e kategorive kryesore që Bahigo ofron, më specifikisht: sportet, sportet live, kazinoja, kazinoja live, sportet virtuale dhe faqja e promocioneve. Në shiritin në të majtë të ekranit gjenden sportet kryesore, një kuadrat me informacione të vlefshme dhe suport për lojtarët, si dhe një tjetër menu me statistika mbi evente të ndryshme. Në të djathtë do të gjeni oferta të tjera ku mund të provoni fatin, promocionet, si dhe opsionet e vlefshme të ndërrimit të gjuhës dhe formatit të koeficientëve. Në qendër të ekranit do të gjeni eventet kryesore sportive. Kazinoja nga ana tjetër ka një dizajn akoma më të thjeshtë, teksa në faqen kryesore shfaqen menjëherë lojërat e ndryshme, të shumta në numër dhe të grupueshme në kategori.

Si të regjistrohem në Bahigo?

Krijimi i një llogarie në Bahigo është një proces i lehtë, i cili mund të kompletohet brenda disa minutave. Mjafton të klikoni butonin me mbishkrimin “Register” dhe të plotësoni fushat e kërkuara me të dhënat tuaja. Mos harroni të plotësoni dhe fushën e kodit promocional me kodin “YOUR-CODE-ELIS” për të përfituar ofertën e mirëseardhjes. Lojtarët gjithashtu mund të selektojnë opsionin që u jep mundësinë të marrin në email-in e tyre, linkun e faqes së përshtatur për pajisjet mobile.

A ofron Bahigo një aplikacion mobile?

Bahigo ende nuk ka një aplikacion mobile për iOS apo Android. Megjithatë, faqja është e përshtatur për të performuar në mënyrë perfekte dhe nga browser-at e pajisjeve mobile. Kjo do të thotë se ju mund të vendosni baste sportive dhe të luani lojërat e kazinosë nga telefoni, njësoj siç bëni dhe në versionin desktop të faqes.

Metodat e pagesave në Bahigo

Bahigo ofron disa alternativa kur vjen fjala te depozitimi i parave në llogari dhe tërheqja e fitimeve. Shuma minimale që mund të depozitoni në llogarinë tuaj varion nga metoda e pagesës që zgjidhni të përdorni, por për shumicën e tyre ajo është €10. Bahigo gjithashtu ju mundëson të depozitoni nëpërmjet kriptomonedhave, një risi kjo e viteve të fundit. Metodat kryesore të pagesave janë:

 • Skrill
 • Bank Transfer
 • Payfix
 • Mefete
 • Paysafecard
 • EcoPayz
 • Neosurf
 • Credit/Debit Cards (Visa/Mastercard)
 • SOFORT
 • NETELLER
 • MuchBetter
 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Jeton
 • Papara etj

Bonusi dhe ofertat e mirëseardhjes

Bahigo ofron 2 bonuse të veçanta për lojtarët që regjistrohen për herë të parë, një bonus për kategorinë e basteve sportive, dhe një bonus për lojërat e kazinosë. Të dyja këto oferta janë mjaft bujare.

Ajo e basteve sportive konsiston në një bonus 100% deri në €400, plus €100 që mund të shpenzohen në baste falas. Ndërkohë, oferta e kazinosë konsiston në një bonus deri në €750 si dhe 50 spins falas në lojën Mustang Gold. Duhet përmendur se loja mund të ndryshojë në varësi të momentit. Për të përfituar nga këto promocione lojtarët duhet të depozitojnë minimalisht €20 në llogarinë e tyre.

Gjithashtu, njësoj si në platformat e tjera, bonuset kanë kushte të caktuara për t’u aktivizuar. Pas përfitimit të tij, lojtarët kanë vetëm 7 ditë kohë në rastin e ofertës së kazinosë për ta përdorur.

Përveç bonuseve të mirëseardhjes, Bahigo ofron dhe promocione të tjera të vazhdueshme për lojtarët e saj. Në ndeshjet e kombëtares zviceriane në UEFA Nations League, lojtarët kanë të drejtën e “cashback” në masën 5%. Gjithashtu, një tjetër bonus është ai i “Happy Hour”. Gjatë çdo të premteje, nga ora 18:00 deri në 20:00, ju mund të përfitoni një bonus në masën 25%, deri në €100, nëse depozitoni në llogarinë tuaj. Kjo ofertë është e vlefshme si për kategorinë e sporteve, ashtu dhe për lojërat e kazinosë. Për këto të fundit, Bahigo ofron dhe disa bonuse të tjera në formën e “free spins”.

Sportet dhe kompeticionet kryesore sportive në Bahigo

Duke qënë se Bahigo është i përqëndruar më shumë tek lojtarët europianë, kuptohet se futbolli është sporti që zë hapësirën më të madhe të eventeve në platformë. Champions League, Europa League, Premier League, Bundesliga, Serie A, La Liga, Ligue 1 janë disa nga kompeticionet kryesore në këtë sport, ku lojtarët mund të provojnë fatin e tyre. Ndeshjet e kombëtareve dhe kompeticionet ndërkombëtare gjithashtu nuk mungojnë. Ndër sportet e tjera përfshihen:

 • Basketboll
 • Tenis
 • Volejboll
 • Hokej
 • Hendboll
 • Formula 1
 • Darts
 • Futboll Amerikan
 • MMA
 • Boks etj

Zhgënjyes është fakti që nga vëzhgimet e kryera, Bahigo duket se nuk ofron mundësi për të vënë baste në sportet elektronike, ose ndryshe e-sports. Megjithatë, kompania e kompenson disi mungesën e tyre me larminë e gjerë të sporteve virtuale në faqe.

Sportet virtuale

Sportet virtuale janë padyshim një kategori ku Bahigo ofron opsione të pafundme për lojtarët. Në këtë kategori përfshihen lojëra si: futboll virtual, basketboll virtual, tenis virtual, gara me kuaj dhe gara me qen virtuale etj. Avantazhi i sporteve virtuale është fakti se ato janë të disponueshme 24/7 dhe eventet nuk mbarojnë asnjëherë. Gjithashtu, gati të gjitha eventet suportojnë mundësinë për të vënë baste mbi to në kohë reale. Gjithsesi, një detaj i rëndësishëm për t’u përmendur është se paratë e përfituar nga bonusi që Bahigo ofron, nuk mund të përdoren në këtë kategori sportesh.

Kazinoja Bahigo

Kazinoja e Bahigo ofron një sërë lojërash të ndryshme, nga prodhuesit më prestigjozë të kësaj industrie si: Evolution Gaming, Betsoft, Netent, Playson, Pragmatic Play, Booming Games, Fugaso, Pariplay etj. Kategoritë kryesore tek lojërat e kazinosë janë ato të tipit slot, lojërat e tavolinës si dhe ato live. Te këto të fundit përfshihen mbi 50 tituj që mund të luhen në kohë reale, ku mbizotëron loja blackjack. Opsionet e tjera përfshijnë ruletë, poker dhe monopoli.

Përsa i përket lojërave slot, opsionet janë gati të panumërta, ku përfshihen ato klasike, video-slote, slote 3D, si dhe ato progresive. Disa nga lojërat më popullore në këtë kategori janë:

 • Dragon Hero
 • Solar Queen
 • Wild Wild Bananas
 • Pinup Girls
 • Knight Rider
 • Book of Poseidon
 • Temple of Thunder etj

Kazinoja gjithashtu ofron mundësinë e kërkimit, për të gjetur më lehtë titujt tuaj të preferuar. Ju mund të kërkoni emrin e lojës, kategorinë apo emrin e prodhuesit. Bahigo gjithashtu ofron një seksion që rifreskohet vazhdimisht, me lojërat më popullore të momentit.

Suporti ndaj klientit

Pavarësisht se është një operator relativisht i ri në treg, Bahigo ofron suport mjaft të mirë për çdo lojtar që has problematika apo ka nevojë për informacion. Suporti ofrohet nëpërmjet email-it dhe chat-it live, i cili është i disponueshëm 24/7. Ndërkohë, përgjigjet me email vonojnë disa orë, por jo më shumë se 1 ditë. Gjithashtu, platforma ka strukturuar dhe një hapësirë me pyetjet më të shpeshta të lojtarëve, dhe përgjigjet përkatëse (FAQ). Këtu mund të gjeni lehtë zgjidhjen e problemeve që hasen më shpesh.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë Shërbimesh Ofron Bahigo Sportsbook?

Bahigo Sportsbook njihet për ofrimin e një game të shërbimeve të basteve sportive në internet. Ata ofrojnë opsione basteve në sporte të ndryshme, duke përfshirë futbollin, basketbollin, tenisin dhe më shumë, si dhe mundësi basteve live.

Si mund të Regjistrohem në Bahigo Sportsbook?

Për t’u regjistruar në Bahigo Sportsbook, vizitoni faqen e tyre të internetit dhe ndiqni procesin e regjistrimit. Ky proces zakonisht kërkon që të jepni informacion personal si emri i llogarisë tuaj, adresa e postës elektronike dhe fjalëkalimi.

Cilat Metoda Pagese Pranon Bahigo?

Bahigo Sportsbook pranon disa metoda pagese, duke përfshirë kartat e kreditit dhe debitit, portofolët elektronikë dhe transferimet bankare. Disponueshmëria e këtyre metodave mund të ndryshojë në bazë të vendndodhjes tuaj.

A ofron Bahigo ndonjë Bonus apo Promovime?

Bahigo Sportsbook ofron bonuse dhe marrëveshje promovuese, veçanërisht për klientët e rinj. Këto mund të përfshijnë bonuse depozitash, baste falas dhe oferta të tjera speciale. Është jetike të lexoni termat dhe kushtet e çdo promovimi.

A është e Sigurt dhe Ligjore të Bësh Baste në Bahigo Sportsbook?

Bahigo operon nën Komisionin e Mbikëqyrjes së Bixhozit të Ishullit të Njeriut, duke siguruar një mjedis të sigurt dhe të drejtë për baste. Megjithatë, ligjshmëria e basteve online ndryshon nga vendi në vend, kështu që duhet të kontrolloni ligjet në juridiksionin tuaj përpara se të merrni pjesë.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Bahigo Sportsbook Details


Mënyrat e depozitimit:
Skrill Bank Wire Transfer Banking Methods Bitcoin Ecopayz Ethereum Jeton Wallet Mastercard Neosurf Neteller Paysafe Card Visa Visa Debit Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Crypto Currency Bank Transfer Bank Wire Transfer Banking Methods Bitcoin E-money transfer service Neteller Skrill Visa Debit

Limiti i tërheqjes:
100.000 EUR per week

Shtetet e ndaluara:
Afghanistan Albania Algeria American Samoa Arab Republic Asia Australia Austria Belarus Belgium Bulgari Burkina Faso Burundi Cambodia Canada China Curacao Cyprus Czech Czech Republic Czezh Denmark Egypt Estonia France Germany Greece Hong Kong Hungary Indonesia Iran Iraq Ireland Israel Italy Japan Kosovo Lithuania Malaysia Malta Montenegro Myanmar Netherlands North Korea Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Singapore South Africa South Korea Spain Sudan Sweden Turkmenistan Ukraine United Kingdom US Virgin Islands USA Uzbekistan Vietnam Yemen

Licensat:
Isle of Man

Gjuhët e ofruara:
TR DE EN FR IT

Monedhat:
CHF BTC ETH EUR TRY US Dollar

Devices:
Desktop Mobile Tablet
bahigo sportsbook featured image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★