Pros
 • E licensuar në: MGA,UK Gambling Commission
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Krijuar me 2005
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Itali dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
baste live redbet

Baste ne RedBet, analizë e përgjithshme

Luaj baste në RedBet, në kompaninë suedeze të themeluar në vitin 2002, e cila operon në Maltë. Ajo ofron kazino, kazino live, poker dhe baste sportive. Gjithashtu, RedBet është licencuar kohët e fundit nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Britaninë e Madhe. Në këtë artikull do të flasim për shërbimin që ofron kjo kompani, koefiçientët, faqen e tyre të internetit, si dhe baste në RedBet etj.

Faqja e internetit

Faqja e internetit e RedBet është elegante, moderne dhe e thjeshtë. Lista e disiplinave të ndryshme të basteve mund të gjendet në krye të faqes në opsionin e menusë, dhe poshtë është grafika për çdo sport,me promocione dhe koncesione të paraqitura në një baner. Tema e faqes është e përbërë nga ngjyra e kuqe, e bardhë, gri dhe e zezë.

Lista e llojeve të sporteve gjendet në anën e majtë të faqes dhe u lejon klientëve të zgjedhin sportin e tyre të preferuar. Qendra e faqes është e dedikuar për ndeshjet më të njohura që fillojnë më herët.

Gjithashtu RedBet ofron një aplikacion për celularët dhe iPadët,i cili shfaqet automatikisht në momentin që faqja vizitohet nga një pajisje e lëvizshme dhe klientët kanë akses në bastet sportive dhe ato live. RedBet e mundëson faqen e internetit në gjuhën angleze, suedeze, finlandeze, norvegjeze, gjermane dhe polake.

Llojet e sporteve dhe opsionet e basteve

 • Futboll evropian
 • Basketboll
 • Tenis
 • Bandy(lloj sporti mbi akull)
 • Boks
 • Kriket
 • Curling(lloj sporti mbi akull)
 • Çiklizëm
 • Lojë me shigjeta
 • E-Sports
 • Futboll amerikan
 • Golf
 • Dyluftim(MMA)
 • Gara me motora
 • Regbi
 • Bilardo
 • Sporte dimërore

Futbolli evropian është sporti më i popullarizuar, me mbi 10.000 baste në dispozicion në çdo kohë. Sportet e tjera më të njohura janë basketbolli dhe hokej mbi akull, të cilat mesatarisht përkthehen në një mesatare prej 200-300 baste të ndryshme në çdo kohë.

Për futbollin, ekzistojnë kuotat për lojëra nga gjithsej 19 vende në botë, si dhe baste në UEFA Champions League . Futbolli anglez ka rreth 2,500 baste.Lojërat angleze të Premier League zakonisht kanë rreth 60-65 baste ekstra përveç çmimeve 1X2(1-fitojnë vendasit,X-ndeshja del barazim dhe 2-fitojnë ardhësit). Këto lloje të basteve përfshijnë sasinë e golave, handikap aziatik,dopio-shansin, rezultatin e saktë, etj.

Në basketboll përfshihen vetëm lojëra nga një numër i vogël i vendeve dhe kompeticione të ndryshme. Përveç bastit fiks, janë edhe bastet e handikapit dhe sasia e pikëve që do të shënohen(mbi ose nën).Në hokej mbi akull ofrohen opsione bastesh nga 11 vende të ndryshme, me rreth 10-12 llojet e basteve shtesë për kompeticione të mëdha si NHL në Shtetet e Bashkuara dhe Liga Finlandeze.

Baste Live

Redbet teknikisht paraqet lojëra të ndryshme brenda të njëjtës faqe: Sport, Baste Live, Kazino, Kazino Live dhe Poker. Megjithatë, për ata që përdorin bastet sportive, bastet e drejtpërdrejta(live) mund të përdoren nga e njëjta llogari. Kjo do të thotë që, ju mund të ndiqni ndeshje live dhe te shikoni rezultate live por dhe të vini bast në një ndeshje para fillimit dhe gjatë saj. 

Bonuset dhe promocionet

Ashtu si shumica e kompanive të basteve sportive,në Redbet ka një sërë bonusesh për anëtarët e rinj dhe ato ekzistues. Në mënyrë tipike kjo mund të përfshijë bonuset e depozitimit, ofertat e basteve falas në ndeshje të caktuara dhe stimuj të tjerë për të vendosur baste. Klikoni mbi opsionin ‘‘Offers’’ (ofertat) në krye të ekranit për të parë promocionet e fundit.

redbet offers

Shërbimi ndaj klientit dhe veprimet bankare

Shërbimi ndaj klientit mund të kryhet përmes chat-it, e-mailit dhe telefonit në 4 gjuhë të ndryshme; anglisht, suedisht, norvegjisht dhe finlandisht.

Telefon:

 • +46 (0) 86673322
 • +358 (0) 646041322

E-mail:

 • Support – support@redbet.com
 • Press – press@redbet.com
 • Career – jobs@redbet.com

Veprimet bankare mund të bëhen nëpërmjet Skrill, NETELLER, Instant Bank Transfer, VISA, Mastercard, VISA Electron, WebMoney and Paysafe.

Redbed – Mashtrim apo jo?

RedBet është regjistruar me dy licensa, UK Gambling Commission dhe Malta Gaming Authority, këto licensa dhe prezenca në tregjet Europiane e bëjnë një kompani të besueshme. Megjithëse nuk ofron gara kuajsh, ajo ofron një gamë të gjërë të sporteve të klasit botëror, shërbim profesional ndaj  klientëve dhe disa mënyra inovative për të mbrojtur paratë në llogarinë tuaj. 

Verifiko licensën për MGA ( Malta Gaming Authority )

Verifiko licensën për UK Gambling Commission

Redbet Details

Software:
Limiti i tërheqjes:
Shtetet e ndaluara:
Gjuhët e ofruara:
Monedhat:
4.3 rating

One Reply to “Redbet”

 • Nëqoftëse eksperienca juaj e mëparshme ka qenë pozitive, ju lutemi, vendosni një koment poshtë për të ndihmuar vizitorët tanë që ata të bejnë zgjedhjen e duhur!

  1. Keni pyetje ose ankesë për këtë kompani?
  2. Keni probleme me verifikimin apo tërheqjen e parave në llogarinë tuaj?

  Ne mund tju ndihmojmë!

  Na shkruani në: support@baste-sportive.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X