22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • Krijuar më 2013
 • E licensuar në: Curacao eGaming
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron "No Deposit Bonus"
betfinal sportsbook review

Betfinal është një platformë bastesh sportive online e themeluar në vitin 2013. Pavarësisht se ka hyrë relativisht vonë në treg, kompania ofron dy seksione kryesore, mjaft të strukturuara në faqen e saj: atë të basteve sportive dhe kazinon.

Betfinal ka një licensë aktive nga Curacao dhe plotëson të gjithë kushtet e sigurisë që janë të rëndësishme për lojtarët. Kjo ka bërë që faqja të fitojë popullaritet dhe të tërheqë bastvënës nga Malaysia, Japonia, Kanadaja, Brazili e shumë vende të tjera.

Lojtarët e kanë të lehtë të navigojnë në faqe pavarësisht gjuhës, pasi Betfinal është një platformë multi-lingual. Mes gjuhëve që ofrohen janë: anglishtja, portugalishtja, frëngjishtja, turqishtja, arabishtja.

Ndërfaqja e platformës

Ndërfaqja e platformës është mjaft e thjeshtë dhe e lehtë për t’u naviguar. Butonat e menusë kryesore janë të vendosur në të majtë të ekranit, dhe nëpërmjet tyre mund të eksploroni eventet dhe kompeticionet kryesore sportive.

Nëse doni të kaloni tek kazinoja online mjafton të klikoni tek shiriti i menusë së sipërme. Në qendër të faqes së Betfinal do të gjeni një baner i cili ndryshon vazhdimisht, në bazë të ofertave dhe promocioneve që kompania ofron në një moment të caktuar.

Platforma nuk ka një aplikacion të dedikuar mobile për Android apo për iOS. Megjithatë, faqja në web është totalisht responosive dhe ofron një eksperiencë po aq të mirë dhe në pajisjet mobile.

betfinal home page

Regjistrimi në Betfinal

Regjistrimi në Betfinal është një proces mjaft i lehtë. Procedura është standarte dhe mjafton të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Shtypni butonin e verdhë “Register” në krahun e majtë sipër të ekranit.
 2. Në hapin e parë, vendosni email-in tuaj dhe zgjidhni fjalëkalimin dhe emrin e përdoruesit (username). Gjithashtu, duhet të vendosni dhe datën tuaj të lindjes.
 3. Më pas klikoni në butonin e verdhë “Continue” për të shkuar në hapin e dytë.
 4. Në këtë hap duhet të vendosni disa detaje shtesë. Këtu përfshihen: emri i plotë, qyteti, kodi postar dhe shteti.
 5. Pas kësaj, klikoni në butonin “Next” për të kaluar në hapin përfundimtar.
 6. Në këtë seksion duhet të keni të disponueshëm një numër telefoni aktiv, si dhe të zgjidhni valutën në të cilën doni të aktivizoni llogarinë tuaj. Shtypni butonin “Register Now” për të përfunduar procedurën.

Pasi të aktivizoni llogarinë tuaj, do të jeni në gjendje të përfitoni bonusin e mirëseardhjes. Ndryshe nga shumë platforma të tjera, në Betfinal nuk ka nevojë të përdorni një kod promocional për të përfituar ofertën pasi ajo aktivizohet automatikisht.

Bonusi i mirëseardhjes

Bonusi i mirëseardhjes në Betfinal është mjaft standart. Platforma ju ofron një shpërblim në masën 100%, deri në shumën $100. Për të përfituar këtë ofertë ju duhet të depozitoni minimalisht $20 në llogarinë tuaj.

Ju duhet të vini bast të paktën 6 herë për të tërhequr fitimet potenciale, ndërsa koeficienti minimal për event është 1.90, nëse basti juaj përmban vetëm 1 të tillë. Nëse basti përmban disa evente, koeficienti minimal për secilin prej tyre është 1.60.

Duhet përmendur se bonusi i mirëseardhjes është i vlefshëm vetëm nëse depozitoni në llogarinë tuaj nëpërmjet Visa, Mastercard, Crypto ose EcoPayz.

Metodat e pagesave

Metodat e pagesave në BetFinal janë të larmishme dhe përfshijnë:

Visa, Mastercard

Skrill

Neteller

EcoPayz

Paysafecard

Astropay

Trustly

Pasysafe Card

Perfect Money etj.

Kriptovalutat janë gjithashtu të vlefshme dhe ndër të preferuarat e lojtarëve janë Bitcoin dhe Litecoin. Shuma minimale që mund të depozitoni në llogari është $10, dhe vlen për të gjitha metodat e pagesave.

Megjithatë, në vende të caktuara disa prej këtyre metodave mund të mos jenë të disponueshme, për shkak të kufizimeve të vet qeverive përkatëse.

Sportet dhe avantazhet e platformës

Si shumica e operatorëve të tjerë në treg, Betfinal synon të mbulojë sportet më tërheqëse që preferohen nga lojtarët. Pasi hyni në ndërfaqen e Betfinal do të shihni listën me eventet e disponueshme në anën e majtë të ekranit.

Këtu keni mundësinë të zgjidhni mes shumë sporteve, mes të cilave: futbolli, basketbolli, tenisi, volejbolli, bejsbolli, golfi, kriketi, çiklizmi etj. Përveç sporteve klasike në Betfinal keni mundësi të provoni fatin tuaj dhe në e-sports, një risi e basteve sportive online.

Në këtë kategori përfshihen: Dota 2, League of Legends, CS: GO dhe Rainbow Six. Sporte të tjera ku mund të vendosni baste në Betfinal janë dhe garat me kuaj, garat me qen, hokeji mbi akull dhe darts.

Avantazh i madh i Betfinal në krahasim me konkurrentët është seksioni i basteve live (live betting). Ndryshe nga faqet e tjera, në web-in e Betfinal do të gjeni një ndërfaqe të vecantë, që i dedikohet enkas basteve që mund të vini teksa eventet zhvillohen. Sportet e vlefshme në këtë seksion janë: futbolli, basketbolli, tenisi, volejbolli, hokeji etj.

Disa veçori të tjera të platformës së basteve në Betfinal janë dhe Cash Out, Bet Builder dhe Live Streaming. Cash Out ju jep mundësinë të tërhiqni bastin në rast se evente të caktuara nuk po plotësojnë pritshmëritë tuaja. Kuptohet se ky opsion është i vlefshëm vetëm për eventet live ose ato “pre-match”.

Bet Builder ju lejon të ndërtoni një bast duke përdorur opsione të avancuara, duke krijuar më shumë mundësi për të fituar. Live Streaming është një mundësi e mrekullueshme për të ndjekur eventet tuaja të preferuara në kohë reale. Në këtë mënyrë ju mund të zgjidhni momentin e duhur për të vendosur një bast.

Programi i referimit

Betfinal ofron dhe një programi referimi (affiliate program), por ky program është më shumë i orientuar drejt platformave të tjera sesa lojtarëve. Kompanitë e tjera që operojnë në industrinë e lojërave online, mund të përfitojnë të ardhura të konsiderueshme në varësi të trafikut të lojtarëve që sjellin në Betfinal.

Kompanitë apo personat që i bashkohen programit të referimit mund të përfitojnë deri në 50% të fitimeve për evente të caktuara, në rast se sjellin një numër të lartë lojtarësh në Betfinal.

Suporti për klientin

Suporti për klientin në Betfinal është gjithashtu mjaft standard. Ju mund të kontaktoni me operatorët e platformës nëpërmjet chat-it në kohë reale, si dhe email-it zyrtar të suportit: helpdesk@betfinal.com. Nëse kërkesa juaj nuk lidhet me një problem konkret që keni hasur, ju mund të shfletoni seksionin FAQs (Frequently Asked Questions), ku do të gjeni sqarime për pyetjet më të zakonshme të lojtarëve.

betfinal welcome bonus

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë është Betfinal Casino?

Betfinal Casino është një platformë lojërash online që ofron një varietet lojërash kazino, duke përfshirë slotet, lojërat e tavolinës dhe opsionet me tregtarë live. Ata gjithashtu mund të ofrojnë shërbime bastesh sportive, në varësi të ofertave të tyre aktuale.

Si të Regjistrohem në Betfinal Casino?

Për t’u regjistruar në Betfinal Casino, vizitoni faqen e tyre të internetit dhe ndiqni procesin e regjistrimit. Ky proces përfshin dhënien e detajeve personale si emri juaj, emaili dhe data e lindjes dhe krijimin e një emri përdoruesi dhe fjalëkalimi.

Cilat Metoda Pagese Pranon Betfinal Casino?

Betfinal Casino zakonisht pranon disa metoda pagese, duke përfshirë kartat e kreditit/debitit, portofolët elektronikë, transferimet bankare dhe ndoshta edhe kriptomonedhat. Disponueshmëria e këtyre metodave mund të ndryshojë në bazë të vendndodhjes së lojtarit.

A ka Bonuse apo Promovime në Betfinal Casino?

Betfinal Casino shpesh ofron ndryshme promovime dhe bonuse, veçanërisht për klientët e rinj. Këto mund të përfshijnë bonuse mirëseardhjeje, rrotullime falas dhe përputhje depozitash. Kontrolloni gjithmonë promovimet më të fundit në faqen e tyre të internetit dhe kuptoni termat dhe kushtet.

A është Betfinal Casino i Sigurt dhe i Rregulluar?

Betfinal Casino zakonisht është i rregulluar nga autoriteti i lojërave të fatit të Curacao, duke siguruar një mjedis lojërash të sigurt dhe të drejtë. Megjithatë, statusi ligjor i bixhozit online ndryshon nga vendi në vend, kështu që është jetike të kontrolloni ligjet lokale në zonën tuaj.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Betfinal Details


Mënyrat e depozitimit:
Visa Astropay Bitcoin E-money Transfer System Ecopayz MuchBetter Neteller Paysafecard Prepaid Cards Skrill Trustly Visa Debit Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Bitcoin Crypto Currency E-money transfer service ecoPayz Neteller Skrill

Limiti i tërheqjes:
$25.000 per week

Shtetet e ndaluara:
Albania Afghanistan Algeria American Samoa Australia Austria Belarus Belgium Bulgari Burkina Faso Burundi Cambodia China Curacao Cyprus Czech Czech Republic Czezh Denmark Egypt Estonia France Greece Hong Kong Hungary Iran Iraq Israel Lithuania Myanmar Netherlands North Korea Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Spain Sudan Sweden Switzerland Turkey Turkmenistan Ukraine United Kingdom US Virgin Islands USA Uzbekistan Yemen

Licensat:
Curacao eGaming

Monedhat:
BTC Crypto Currency EUR US Dollar

Devices:
Desktop Mobile Tablet
Official Betfinal Review Page Featured Image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★