22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • Krijuar më 2006
 • E licensuar në: Curacao eGaming
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron No Deposit Bonus
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron No Deposit Bonus

Rishikimi i Cyber.bet 2023

Cyber.bet është një kompani bastesh sportive që ka nisur relativisht vonë aktivitetin e saj në vitin 2018. Pavarësisht kësaj, premisat duken mjaft premtuese për këtë platformë, që ka zgjedhur të fokusohet në pjesën më të madhe tek e-sports. Cyber.bet ka një licensë aktive nga Curacao, gjë që dëshmon se platforma është një vend i sigurt për të gjithë lojtarët.

Kryesisht kompania tërheq lojtarë nga Europa Lindore, por është e hapur ndaj të gjithë të apasionuarëve që duan të provojnë fatin e tyre. Për këtë ndihmon dhe fakti se faqja në web e Cyber.bet është e disponueshme në disa gjuhë të ndryshme, duke përfshirë këtu: anglisht, portugalisht, gjermanisht, frëngjisht, spanjisht, suedisht, finlandisht etj.


Lista e vendeve të ndaluara

Cyber.bet ofron vërtet një eksperiencë ndryshe për lojtarët, por për fat të keq platforma është e ndaluar në disa shtete. Këtu përfshihen: Australia, Belize, Cambodia, China, Cyprus, France, Greece, Iran, Israel, Latvia, Myanmar, Netherlands, New Zealand, Puerto Rico, Russia, South Korea, Sudan, Syria, UK, US Virgin Island, USA, Ukraine, Yemen etj.


Ndërfaqja e platformës

Cyber.bet ka një ndërfaqe moderne dhe të lehtë për t’u naviguar nga këndvështrimi i përdoruesit. Kjo dhe për shkak se kompania nuk përdor një ofrues software-i, por ka zgjedhur të ndërtojë çdo gjë me qasjen “in-house”. Në shiritin kryesor të menusë gjenden sportet kryesore të cilat mund të klikohen lehtësisht për të hapur listën e eventeve të sportit përkatës.

E-sports kanë vendin e dedikuar në platformë dhe mund të filtrohen lehtësisht. Poshtë kësaj menuje gjendet një tjetër shirit që përmban kompeticionet më popullore të momentit. Ndërkohë nëpërmjet menusë anësore, lojtarët mund të navigojnë në faqet kryesore dhe modulet që Cyber.bet ofron, më specifikisht: Sports, Live, Esports, Casino, Virtual Sports, Blog, FAQ, Support. Ndërfaqja e Cyber.bet performon mjaft mirë dhe në pajisjet mobile, por megjithatë, kompania ka nxjerrë dhe një aplikacion mobile, i cili momentalisht është i disponueshëm vetëm në Android.

cyber.bet homepage
Cyber.bet Homepage

Sportet dhe avantazhet

Fakti që Cybetbet i ka dhënë vëmendje të madhe e-sports nuk do të thotë se kompeticionet klasike sportive ngelen pas. Në platformë ju mund të provoni fatin në shumë prej sporteve më popullore në botë si: futbolli, basketbolli, kriketi, hendbolli, tenisi, volejbolli, ping-pongu etj. Lista e kampionateve është disi e vakët, por çdo gjë kompensohet nga e-sports.

Ka më shumë se 1000 evente çdo muaj në këtë kategori, ku lojërat më të famshme që mund të vini bast janë: CS:GO, Call of Duty, Dota 2, League of Legends, StarCraft etj. Ajo që e bën akoma më fantastike eksperiencën e e-sports është transmetimi në kohë reale i këtyre eventeve. Cyber.bet ka kanalin e vet zyrtar në Twitch ku transmeton live evente madhore nga bota e sporteve elektronike.

Lojtarët mund të vendosin baste live (Live Betting), në më shumë se 5000 evente në muaj. Koha e pranimit të basteve live është relativisht pak e ngadaltë, por gjithçka tjetër funksionon më së miri. Për të ardhur keq është fakti se Cyber.bet nuk ofron funksionalitete si Bet Builder apo Cash Out, që janë të zakonshme në shumë faqe të tjera. Por nga ana tjetër, koeficientët e eventeve janë mjaft kompetitivë, sidomos në e-sports.

Kjo i lejon lojtarët të maksimizojnë fitimet e tyre në rast se ia dalin të parashikojnë me sukses rezultatin e eventeve. Kjo është e vlefshme dhe për eventet mbi të cilat mund të vendosen baste në kohë reale.


Bonusi i mirëseardhjes dhe promocionet

Të gjithë lojtarët që regjistrohen për herë të parë në Cyber.bet mund të përfitojnë nga bonusi i mirëseardhjes. Oferta konsiston në një bonus në masën 100% deri në $300. Për të tërhequr fitimet potenciale ju duhet të luani të paktën 15 herë me shumën e përfituar nga oferta, në evente me koeficient jo më të vogël se 1.85. Në momentin që aktivizohet, bonusi është i vlefshëm për 30 ditë.

Por promocionet tek Cyber.bet nuk janë vetëm për lojtarët e rinj. Ata ekzistues mund të përfitojnë herë pas here “free bets”, pra baste falas, si dhe oferta të tjera në evente të rëndësishme sportive si faza finale e Champions League apo Kupa e Botës.


Kazinoja

Kazinoja e Cyber.bet të surprizon me larminë e lojërave që ofron, duke marrë parasysh se kompania është ende e re në treg. Por gjithçka shpjegohet me faktin se Cyber.bet i ka besuar më të mirëve. Playson, Pragmaticplay, Rubyplay, Wazdan, Pgsoft, Evolution, Quickspin, Endorphina, Egt, Habanero dhe Platipus janë vetëm disa nga ofruesit e software-it për lojërat e kazinosë. Pavarësisht se Cyber.bet fokusohet më shumë në sportet virtuale, në seksionin e kazinosë do të gjeni dhe lojëra klasike si:

 • Lord of the Sun
 • Blackjack
 • Micro Apples
 • Roulette
 • Macro Knights
 • Baccarat
 • Super Hot Bingo

Kazinoja numëron gjithsej rreth 1200 lojëra nga 20 ofrues të ndryshëm. Gjithsesi, Cyber.bet ende nuk ka një seksion me lojëra kazinoje live, si shumica dërrmuese e operatorëve të tjerë. Një tjetër disavantazh i vogël është fakti se kazinoja nuk ka një limit shpenzimi që mund të vendoset nga lojtarët. Kjo mund të jetë disi e rrezikshme, duke qënë se të apasionuarit pas kazinosë duhet të jenë akoma më të ndërgjegjshëm për shumat monetare që po shpenzojnë në lojëra.


Metodat e pagesave

Metodat e pagesave janë të larmishme në Cyber.bet. Këtu përfshihen ato klasike si: Visa, Mastercard, Skrill, Neteller, Bank Wire, AstroPay dhe m-pesa. Por kripto-monedhat sigurisht që nuk mund të mungonin në një platformë që është e fokusuar tek sported dixhitale.

Bitcoin, etherum dhe litecoin janë kryesoret që faqja ofron. Shuma minimale që mund të depozitoni është e njejtë për të gjitha metodat, $10. Ndërsa përsa i përket shumës minimale që mund të tërhiqni ajo është $20, dhe vlen përsëri për të gjitha metodat e pagesës.


Suporti ndaj lojtarëve

Suporti ndaj klientit mund të konsiderohet një pikë e fortë e Cyber.bet. Platforma ofron asistencën e saj nëpërmjet 3 email-it dhe chat-it në kohë reale, gjatë gjithë ditës, pra 24/7. Gjithashtu, suporti ofrohet në 2 gjuhë, anglisht dhe rusisht. Kjo e fundit është përfshirë duke marrë parasysh numrin e lartë të lojtarëve nga Europa Lindore. Zakonisht operatorët i përgjigjen mjaft shpejt problematikave të lojtarëve.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë është Cyber.bet?

Cyber.bet është një shërbim baste në internet që është i specializuar në esports dhe ofron gjithashtu baste tradicionale sportive. Ai ofron gjasat për një sërë turnevesh të lojërave video konkurruese si dhe ngjarje sportive, duke u lejuar përdoruesve të bëjnë bast mbi rezultatet.

Si të regjistrohem në Cyber.bet?

Për të u regjistruar në Cyber.bet, vizitoni faqen zyrtare të tyre dhe klikoni butonin e regjistrimit. Duhet të jepni detaje personale si emrin tuaj, adresën e postës elektronike dhe moshën për të siguruar se jeni në moshën ligjore për bixhoz. Pas përfundimit të formularit të regjistrimit, konfirmoni llogarinë tuaj përmes emailit të verifikimit që ju është dërguar.

Cilat metoda pagese mund të përdor në Cyber.bet?

Cyber.bet pranon një gamë të metodash të pagesës, përfshirë kartat e kreditit dhe debitit (Visa, MasterCard), portofolët elektronikë (Skrill, Neteller) dhe kriptomonedhat si Bitcoin. Disponueshmëria e metodash të pagesës mund të ndryshojë në varësi të vendit të banimit të përdoruesit.

Si të tërheq paratë e mia nga Cyber.bet?

Për të tërhequr fonde, duhet të aksesoni seksionin ‘Tërheqje’ në llogarinë tuaj Cyber.bet, zgjidhni metoden tuaj të preferuar të pagesës dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni. Mund të kërkohet të jepni dokumente identifikimi për të përfunduar tërheqjen tuaj të parë. Koha që nevojitet për të përpunuar një tërheqje mund të ndryshojë në varësi të metodës së zgjedhur.

A është Cyber.bet i sigurt për t’u përdorur?

Cyber.bet është i licencuar dhe i rregulluar nga Qeveria e Curacaos, që sugjeron se ai përmbush standarde të caktuara rregullatore për operacion. Platforma përdor enkriptimin SSL për të siguruar të dhënat e përdoruesve dhe transaksionet financiare. Megjithatë, përdoruesit duhet gjithmonë të praktikojnë baste përgjegjëse dhe të kontrollojnë ligjet lokale për të siguruar se ata përmbushin rregulloret në lidhje me baste në internet në juridiksionin e tyre.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Bahigo Sportsbook Details


Mënyrat e depozitimit:
BTC Bank Transfer Crypto currency E-money Transfer System M-pesa Mastercard Neteller Skrill Visa Visa Debit Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Banking Methods Bank Transfer Bank Wire Transfer M-pesa

Limiti i tërheqjes:
$25.000 per week

Shtetet e ndaluara:
USA Afghanistan American Samoa Australia Belarus Burkina Faso Burundi Cambodia China Cyprus France Greece Iran Iraq Israel Myanmar Netherlands North Korea Portugal Russia South Africa South Korea Sudan Ukraine United Kingdom Yemen

Licensat:
Curacao eGaming

Gjuhët e ofruara:
EN DE ES FR NO PO SU

Monedhat:
US dollar EUR

Devices:
Desktop Mobile Tablet
Cyber.bet Sportsbook Featured Image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★