22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
  • Krijuar më 2006
  • E licensuar në: Curacao eGaming
  • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
  • Ofron No Deposit Bonus
  • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
  • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
  • Nuk ofron LIVE STREAMING
  • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
  • Nuk ofron No Deposit Bonus

Evobet është një faqe bastesh sportive me mjaft eksperiencë, e cila startoi aktivitetin e saj online në vitin 2012. Platforma doli përkohësisht jashtë tregut pas dy viteve, dhe më pas u rikthye fuqishëm në vitin 2018, me një gamë të gjerë lojërash dhe eventesh sportive për lojtarët. Kompania zotëron një licensë nga Curacao dhe ofron një mjedis të sigurt për adhuruesit e lojërave të fatit dhe basteve sportive.

Targeti kryesor i Evobet janë lojtarët nga Gjermania, Finlanda, Norvegjia, Kanadaja, Brazili, por dhe vende të tjera. Nexto Gaming është kompania prestigjoze që Evobet ka zgjedhur të bashkëpunojë, për t’i sjellë lojtarëve një larmi eventesh sportive, lojërash dhe promocionesh, çdo ditë. Evobet mund të aksesohet në 4 gjuhë të ndryshme: anglisht, gjermanisht, norvegjisht dhe finlandisht.

Evobet sportsbook

Ndërfaqja

Platforma online e Evobet ka një ndërfaqe moderne dhe mjaft standarte për kërkesat e kohës. Dizajni është i thjeshtë por vizualisht tërheqës, lehtësisht i navigueshëm, dhe nëpërmjet shiritit të menusë kryesore, lojtarët kanë mundësi të navigojnë në modulet që Evobet ofron. Ato janë: “Games”, “Live Casino”, “Sports” dhe “Promotions”. Diçka e veçantë që Evobet ofron është mundësia e krijimit të një seksioni “Favorites”, ku çdo lojtar mund të vendosë lojërat apo kompeticionet e tij të preferuara, për t’i aksesuar më lehtësisht në vazhdim.

Evobet nuk ka një aplikacion të dedikuar për pajisjet mobile, por ky nuk është një problem madhor. Duke qënë se platforma është e ndërtuar në teknologjitë më të fundit të zhvillimit në web, ajo performon mjaft mirë dhe në mobile. Njësoj si në pajisjet e tjera, ju mund të aksesoni të gjitha modulet e Evobet, duke përfshirë këtu kazinonë, bastet sportive, lojërat live, etj, edhe nga smartphone-i juaj.

evobet home page

Sportet dhe llojet e basteve

Në Evobet lojtarët mund të provojnë fatin në sportet kryesore botërore si: futboll, basketboll, volejboll, atletikë, MMA, boks, ski, tenis, hokej, çiklizëm, futboll amerikan, Formula 1 e shumë më tepër. Premier League, Bundesliga, Serie A dhe UEFA Champions League janë vetëm disa nga kompeticionet prestigjoze që ofrohen.

Përveç këtyre, ju mund të vini baste dhe për evente të veçanta, si ngjarjet politike apo shfaqjet televizive. E-sports nuk kishin sesi të mungonin dhe në Evobet. Lojërat kryesore për të cilat mund të vendosni bast janë: Call of Duty, CS:GO, Dota 2, FIFA, League of Legends, Overwatch, StarCraft dhe Rocket League.

Në lidhje me llojet e basteve që mund të vini opsionet përsëri janë të shumta, duke nisur nga ato klasike: rezultati përfundimtar, totali i golave, rezultati për pjesë, shansi i dyfishtë, “Asian Handicap”, parashikimi ekzakt etj.

Bastet në kohë reale “live betting” janë një ndër avantazhet më të mëdha të platformës, e cila ka krijuar një hapësirë perfekte për këtë kategori. Animimet grafike dhe statistikat në kohë reale ju ndihmojnë të kuptoni më mirë lojën, ndërkohë që mbulimi i eventeve për këtë kategori është mjaft i gjerë.

Një tjetër kategori mjaft interesante në rangun e basteve sportive në Evobet janë dhe sportet virtuale. Ndryshe nga e-sports, rezultati i sporteve virtuale përcaktohet totalisht nga algoritmat kompjuterikë. Kjo kategori lojërash ka fituar mjaft popullaritet së fundmi, dhe Evobet nuk kishte sesi të mungonte. Kompania i ofron mundësinë lojtarëve të luajnë një sërë sportesh virtuale si: futboll virtual, tenis virtual, gara virtuale me kuaj etj.

Bonusi i mirëseardhjes

Bonusi i Evobet për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë është i ngjashëm me atë të kompanive konkurrente. Lojtarët përfitojnë një bonus në masën 100%, deri në $200. Depozita minimale për të përfituar bonusin është $25. Kushti kryesor për të tërhequr fitimet potenciale është vendosja e basteve të paktën 10 herë me ofertën e përfituar, në evente me koeficient jo më të vogël se 2.00. Kjo duhet të kryet brenda 30 ditëve nga aktivizimi i ofertës. Për të aktivizuar promocionin nuk ka nevojë të vendosni një kod apo kupon, mjafton të depozitoni për herë të parë në llogarinë tuaj.

Kazinoja

Evobet ka padyshim një nga kazinotë më të mira online, krahasuar me platformat rivale që ofrojnë baste sportive. Kazinoja ofron lojëra nga më të ndryshmet, nga disa prej kompanive më prestigjoze në këtë industri si: NetEnt, Microgaming, PLAY’nGO, Endorphina, Habanero, Fugaso, Red Tiger, iSoftBet, Playson, Pragmatic Play, BetSoft, Spinomenal, GameART, Spade Gaming etj. Disa nga kategoritë e lojërave që mund të provoni fatin tuaj janë: lojërat e tavolinës, lojërat slot, lojërat virtuale, lojërat në formatin video si video-poker etj.

Lojërat live, pra në kohë reale, gjithashtu nuk kishin sesi të mungonin. Këtu mund të përfshijmë tituj klasikë si: roulette, blackjack, poker dhe baccarat, të gjitha me një “dealer” real në anën tjetër të ekranit. Lojërat live që Evobet ofron për lojtarët janë kryesisht të kompanisë Evolution Gaming, një nga liderat e kësaj industrie.

Për më tepër, Evobet ofron një bonus të veçantë për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në kazino. Oferta konsiston në një bonus në masën 130%, deri në $1000. Për të përfituar nga promocioni, ju fillimisht duhet ta kërkoni atë, përpara se të depozitoni për herë të parë në llogarinë tuaj. Depozita minimale për të përfituar ofertën është $30. Për të tërhequr fitimet potenciale, lojtarët duhet të luajnë të paktën 50 herë me bonusin e përfituar.

Metodat e pagesave

Evobet ofron për lojtarët një larmi metodash pagese, nga ato klasike, e deri tek ato më moderne. Opsionet përfshijnë: Visa, Mastercard, Neteller, Skrill, EcoPayz, Sepa, Neosurf, Flexepin, Jeton Wallet, Paysafe Card etj. Si shumë platforma të tjera bastesh online, edhe Evobet ju ofron mundësinë të depozitoni nëpërmjet kripto-monedhave. Dy prej alternativave më popullore janë Bitcoin dhe Etherum.

Përsa i përket depozitës minimale ajo varet nga metoda e pagesës, por varion nga $10 në $25. Për kriptomonedhat limiti minimal është pak më i lartë ($50). Ndërkohë shuma minimale që mund të tërhiqni nga llogaria gjithashtu varion nga $10, deri në $100 nëse vendosni të përdorni Bitcoin apo Etherum.

Suporti për lojtarët

Kur bie fjala tek suporti për lojtarët, kjo nuk është një nga pikat e forta të Evobet. Chati-i në kohë reale nuk është i aksesueshëm gjatë gjithë ditës, por me orar të caktuar (09:00 – 01:00). Përveç chat-it, kompania ka vënë në dispozicion dhe një adresë email-i për problematikat apo kërkesat e lojtarëve. Anë pozitive është fakti se suporti ofrohet në disa gjuhë: anglisht, gjermanisht, spanjisht dhe portugalisht. Ndërkohë faqja e Evobet në web ka dhe një formë kontakti ku gjithashtu mund të lini mesazhin tuaj.

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë është Evobet?

Evobet është një platformë bastesh në internet që ofron një larmi opsionesh lojërash fati, siç janë baste sportive, lojëra kazino, tavolina kazino live dhe sporte virtuale. Përdoruesit mund të vendosin baste në ngjarje të ndryshme sportive ose të luajnë lojëra kazino nga kompjuteri ose pajisja e tyre mobile.

Si të krijoj një llogari në Evobet?

Për të krijuar një llogari, vizitoni faqen e internetit të Evobet dhe klikoni në butonin “Regjistrohu”. Plotësoni informacionin e kërkuar, duke përfshirë emrin tuaj, adresën e postës elektronike dhe datën e lindjes, dhe krijoni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim. Verifikoni llogarinë tuaj përmes lidhjes që dërgohet në emailin tuaj, dhe pasi të jetë verifikuar, mund të hyni dhe të filloni të bëni baste.

Cilat metoda depozitimi janë të disponueshme në Evobet?

Evobet ofron metoda të ndryshme depozitimi, duke përfshirë kartat e kreditit (Visa, MasterCard), portofolat elektronike (Skrill, Neteller, ecoPayz), transferimet bankare dhe opsione të tjera lokale pagese. Disponueshmëria e këtyre metodave mund të ndryshojë në varësi të vendndodhjes suaj.

Si të tërheq fitimet e mia nga Evobet?

Për të tërhequr fitimet tuaja, shkoni në seksionin ‘Arkëtar’ të llogarisë tuaj, zgjidhni ‘Tërheq’, dhe zgjidhni metodën tuaj të preferuar të tërheqjes. Mund të kërkohet të paraqisni dokumente identifikimi për verifikim para se të procesohet tërheqja juaj. Kohët e tërheqjes ndryshojnë bazuar në metodën e përdorur.

A është Evobet i sigurt dhe ligjor?

Evobet është i licencuar dhe i rregulluar nga qeveria e Curacaos, që do të thotë se ai i përmbahet standardeve të caktuara të mbrojtjes së lojtarit dhe lojës së drejtë. Platforma përdor teknologji kriptimi për të mbrojtur të dhënat e përdoruesit dhe transaksionet. Megjithatë, është përgjegjësi e përdoruesit të sigurojë që ata përmbushin ligjet e tyre lokale në lidhje me baste në internet.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Evobet Sportsbook Details


Mënyrat e depozitimit:
Skrill Ecopayz Jelton Wallet Mastercard Neosurf Neteller Paysafecard Prepaid Cards Visa Visa Debit Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Banking Methods Bank Transfer Bank Wire Transfer BCH Bitcoin Crypto Currency E-money transfer service Neteller Skrill

Limiti i tërheqjes:
$25.000 per week

Shtetet e ndaluara:
American Samoa Algeria Arab Republic Australia Burkina Faso Burundi Egypt Iran Iraq Israel Italy Myanmar North Korea Panama Philippines Russia Sudan Turkey Ukraine US Virgin Islands Uzbekistan Yemen

Licensat:
Curacao eGaming

Monedhat:
BTC EUR

Devices:
Desktop Mobile Tablet
evobet review featured image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★