Pros
 • Krijuar më 2020
 • E licensuar në: Curacao eGaming
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron No Deposit Bonus

Instabet Review 2022

instabet sportsbook

Instabet është një platformë bastesh online relativisht e re në treg, duke qënë se filloi aktivitetin e saj në vitin 2020. Pavarësisht kësaj, kompania ka tërhequr vëmendjen e lojtarëve nga e gjithë bota, sidomos nga Amerika Latine, duke përfshirë këtu Brazilin dhe Meksikën. Por popullariteti në rritje i Instabet nuk është një rastësi. Platforma ofron baste sportive, kazinonë e saj online si dhe gara të ndryshme ku lojtarët mund të provojnë fatin e tyre. Kompania ka një licensë nga Curacao eGaming dhe operon me siguri dhe përgjegjësi maksimale, dhe kjo ka bërë që lojtarët t’i besojnë gjithnjë e më shumë Instabet.

Sportet dhe kompeticionet

Instabet ofron një gamë të gjerë sportesh dhe eventesh ku lojtarët mund të provojnë fatin e tyre. Këtu mund të përmendim: futbollin, basketbollin, futbollin amerikan, bejsbollin, tenisin, golfin, hokejin, boksin MMA etj. Duke qënë se kompania foksuohet më shumë tek lojtarët nga Brazili, Meksika dhe vendet e tjera latine, futbolli është sporti të cilit i është lënë hapësira më e madhe në platformë.

Kompeticionet kryesore futbollistike janë ato të UEFA-s (Champions League dhe Europa League), ndërsa kampionatet e tjera që Instabet i kushton një hapësirë të madhe në faqen e vet janë kampionati meksikan dhe ai brazilian (Serie A dhe B). Kampionatet e tjera europiane janë gjithashtu të aksesueshme lehtë në Instabet.

Por përveç sporteve klasike, platforma ju jep mundësinë të provoni fatin tuaj dhe në e-sports. Overwatch, Fortnite, Valorant, Dota 2, CS:GO, League of Legends, Rainbow Six, StarCraft II, StarCraft I dhe Hearthstone, janë vetëm disa nga titujt interesantë ku mund të luani.

instabet sportsbook homepage

Kazinoja në platformën Instabet

Kazinoja e Instabet vjen me një gamë të gjerë lojërash, të cilat ofrohen nga kompania prestigjoze Betsoft Gaming. Lojërat slot zënë pjesën më të madhe të hapësirës në seksionin e kazinosë por lojërat e tavolinës dhe ato me letra janë gjithashtu të aksesueshme. Aspekti më interesant i kazinosë në Instabet janë lojërat kripto, një risi në industrinë e lojërave të fatit. Mes tyre mund të përmendim: bitcoin slots, bitcoin video poker, bitcoin blackjack si dhe bitcoin baccarat. 

I vetmi disavantazh është fakti se të gjithë titujt ofrohen nga vetëm 1 kompani, Betsoft Gaming. Megjithatë, ky nuk është një problem madhor për lojtarët, duke qënë se Instabet parashikon të shtojë dhe ofrues të tjerë lojërash në të ardhmen.

Bonuset, ofertat dhe promocionet

Bonuset dhe ofertat e Instabet janë ndër më të mirat në treg, sidomos kur bëhet fjalë për ofertën e mirëseardhjes. Lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë mund të zgjedhin mes 3 bonuseve kryesore, atij të basteve sportive, të kazinosë, dhe atij të referimit. 

 1. Bonusi i basteve sportive përbëhet nga një promo në masën 100%, deri në $1000. Kjo shumë është vërtet fantastike duke marrë parasysh platformat rivale.
 2. Bonusi i kazinosë është një ofertë në masën 150%, deri në $750. Ju mund të luani bonusin në gati çdo lojë kazinoje që Instabet ofron.
 3. Përveç dy ofertave të para, një tjetër bonus mirëseardhjeje është dhe ai i referimit. Në varësi të miqëve që referoni në Instabet, ju mund të përfitoni deri në $200.

Por promocionet e përmendura më sipër janë vetëm ato të mirëseardhjes. Për lojtarët ekzistues, Instabet ofron një sërë ofertash të tjera. Mes tyre një bonus “Sports Reload” në masën 25%, deri në $500. Gjithashtu, çdo javë hidhet dhe një bonus “Parlay” special ku shanset për të fituar shuma të larta janë të mëdha. Kazinoja gjithashtu ka ofertat e saj, dhe ato janë përgjithësisht “free spins”. Në të njejtën kohë, Instabet ofron kushte shumë të mira për të tërhequr fitimet potenciale nga bonuset.

Avantazhe të tjera

Instabet ofron dhe disa avantazhe të tjera për lojtarët, duke e bërë vërtet fantastike eksperiencën brenda platformës:

 • Aplikacion mobile për Android.
 • Regjistrim nëpërmjet rrjeteve sociale (Facebook).
 • Ndërfaqe moderne dhe intuitive.
 • Platformë bilinguale (Spanjisht dhe Anglisht).
 • “Live Betting”, pra mundësi për të vënë baste mbi evente që po zhvillohen.

Instabet.net, një platformë e veçantë për lojtarët brazilianë

Megjithëse Instabet është një platformë e fokusuar më së shumti tek lojtarët amerikano-latinë, kompania ka krijuar një website të veçantë për lojtarët brazilianë. Në instabet.net, ju mund të shijoni të gjitha avantazhet e Instabet, pasi platforma nuk ka ndryshime të mëdha përsa i përket moduleve kryesore. Kompeticionet ku mund të provoni fatin janë të njejta, ashtu si dhe bonuset, ofertat dhe lojërat e kazinosë.

Ky website ofrohet dhe në gjuhën portugeze, ndërsa ka në përmbajtjen e tij dhe një blog me artikuj interesantë në lidhje me eventet sportive. Ndryshe nga Instabet.mx, procesi i regjistrimit nëpërmjet rrjeteve sociale nuk është i disponueshëm, dhe ju duhet të regjistroheni duke plotësuar manualisht me informacion fushat e kërkuara.

Një tjetër detaj interesant i Instabet.net është faqja “Help” ku përdoruesit mund të gjejnë informacion dhe guida të detajuara, në bazë të asaj që po kërkojnë.

Gjithashtu nëqoftëse jeni kuriozë mund te navigoni Kompanite më të mira të basteve në Brazil për vitin 2022!

Metodat e pagesave

Lojtarët brazilianë, meksikanë, europianë etj mund të përfitojnë nga metodat e ndryshme të pagesave që ofron Instabet. Platforma ju jep mundësinë të depozitoni dhe tërhiqni para nëpërmjet metodave klasike si: Visa, Mastercard, Moneygram etj. Por ky nuk është lajmi kryesor. Instabet është ndër të paktat kazino në Amerikën Latine, që pranon dhe kripto-monedhat si metodë pagese.

BTC, LTC, dhe BCH janë 3 kripto-valutat kryesore që faqja suporton. Për të bërë një depozitë nëpërmjet tyre ju duhet të depozitoni të paktën $25, në vlerën e tyre korresponduese në kripto-valuta. Përsa i përket tërheqjeve në Bitcoin, Instabet nuk akordon një tarifë për to, dhe kjo është mjaft pozitive për lojtarët. Gjithsesi, duhet thënë se kompania i proceson tërheqjet në Bitcoin, vetëm nga e hëna në të premte.

Suporti për klientin

Suporti për klientin nuk është pika më e fortë e Instabet. Operatorët i përgjigjen relativisht shpejt kërkesave të lojtarëve, por faqja ende nuk mundëson një chat në kohë reale si metodë komunikimi. Ju mund të kontaktoni suportin nëpërmjet adresës së tyre zyrtare të email-it: help@instabet.com, ose nëpërmjet rrjeteve sociale të platformës. Një tjetër metodë komunikimi është ajo nëpërmjet formës së kontaktit tek faqja zyrtare e Instabet në web.

Instabet Sportsbook Details

Limiti i tërheqjes:
Shtetet e ndaluara:
Licensat:
Gjuhët e ofruara:
Monedhat:
4.8 rating

One Reply to “Instabet Sportsbook”

 • Nëqoftëse eksperienca juaj e mëparshme ka qenë pozitive, ju lutemi, vendosni një koment poshtë për të ndihmuar vizitorët tanë që ata të bejnë zgjedhjen e duhur!

  1. Keni pyetje ose ankesë për këtë kompani?
  2. Keni probleme me verifikimin apo tërheqjen e parave në llogarinë tuaj?

  KUJDES: Ne mund tju ndihmojmë, por vetëm nëqoftëse jeni regjistruar nga faqja jonë e internetit.

  Na shkruani në: support@baste-sportive.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

New bookmakers
Mozzart Bet
Mozzart Bet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Evobet Sportsbook
Evobet Sportsbook

100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë!

Powbet Sportsbook
Powbet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Cyber.bet Sportsbook
Cyber.bet Sportsbook

100% BONUS deri në 300 EUR mbi depozitën e parë!