Pros
 • E licensuar në: Belgium Gaming Commission
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Hapur në Belgjikë më 2011
 • Ofron LIVE STREAMING
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi, UK dhe disa shtete të tjera
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron No Deposit Bonus

Ladbrokes është një nga emrat më të vjetër në botën e basteve sportive. Kompania u regjistrua si markë në vitin 1902 në Mbretërinë e Bashkuar. Në vitin 2000 kompania prestigjoze lançoi platformën e saj online, ladbrokes.com. Gjigandi identifikoi Blegjikën si një treg me potencial të lartë dhe që prej vitit 2011 zotëron një licensë për të operuar në këtë shtet. Ladbrokes.be është faqja zyrtare e Ladbrokes në Belgjikë dhe ajo ofron shërbimet e saj në 3 gjuhë kryesore: anglisht, frëngjisht dhe holandisht.

Vendet e pranuara

Ladbrokes është i aksesueshëm nga një listë e gjatë shtetesh, këtu përfshihen: Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Gana, Republika e Irlandës, Ishulli Man, Xhersi, Argjentina, Belgjika, Kroacia, Barbados, Bjellorusia, Luksemburgu, Gjibraltari, Libani, Lihtenshtajni, Antilet Hollandeze, Malta, Mauritiusi, Holanda, Zelanda e Re, Tanzania Nigeri, Seychelles 

Ju lutem vëreni që Ladbrokes.be për momentin pranon vetëm lojtarë nga Belgjika.

Ndërkohë, disa nga vendet e kufizuara janë: Afganistan, Pakistan, Greqia, Hungaria, Iran, Irak, Japoni, Afrika e Jugut, Sri Lanka, Danimarka, Kongo, Finlandë, Francë, Norvegji, Zvicër dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Metodat e pagesave

Përsa i përket metodave të pagesave, përveç atyre klasike si kartat Visa dhe Mastercard, Ladbrokes.be gjithashtu pranon Bancontact Mister Cash, PayPal, HiPay, Neteller, Skrill, Paysafecard dhe Sofort (Klarna). Megjithatë, platforma nuk ofron mundësinë që të depozitoni para në formën e kripto-valutave.

Oferta e mirëseardhjes

Oferta i mirëseardhjes në Ladbrokes.be është i ngjashëm me atë të kompanive rivale, por përsëri mjaft interesant për lojtarët. Me një depozitë minimale prej €10, ju përfitoni 5-fishin e fitimeve në rastin e bastit tuaj të parë. Kufiri i fitimeve maksimale në këtë rast është €100. Duhet thënë se kjo është oferta më e fundit e Ladbrokes, por ndryshon vazhdimisht ofertën e saj për lojtarët e rinj.

Përveç ofertës së mirëseardhjes, Ladbrokes njihet si një nga kompanitë me shpërblimet më të mira për lojtarët e saj. Ofertat javore nuk mungojnë asnjëherë dhe në shumicën e rasteve lojtarët përfitojnë koeficientë mjaft favorizues në evente të caktuara. Në raste të tjera ju mund të përfitoni dhe nga opsioni “cash back”, kur humbisni një bast. Promocionet dhe ofertat nuk mungojnë as në lojërat e kazinosë.

Lojërat dhe eventet sportive

Ladbrokes.be ofron një gamë mjaft të gjerë të sporteve ku mund të provoni fatin tuaj, sidomos në sportet që janë më të pëlqyera në Belgjikë. Futbolli është një prej tyre dhe eventet janë të pafundme në këtë kategori, në kompeticionet kryesore europiane. Duke qënë se Ladbrokes.be është projektuar në plan të parë për lojtarë belgë, të gjitha kampionatet dhe garat belge janë të lehta për t’u gjetur në ndërfaqen e platformës. Por kuptohet se Ladbrokes mbulon të gjitha sportet e tjera popullore si basketboll, tenis, bejsboll, boks, MMA etj.

Ndërkohë disavantazh është fakti se kompania ende nuk ofron mundësinë që lojtarët të vendosin baste për eventet e e-sports, pavarësisht se kjo industri është gjithnjë e në rritje.

Një tjetër avantazh i Ladbrokes është fakti se brenda platformës së basteve sportive, me vetëm 1 klik ju mund të aksesoni dhe seksionin e kazinosë. Tek menuja kryesore e faqes ju mund të navigoni tek lojërat e pokerit, lojërat live, ato me zare, e shumë të tjera. Kompania ka si ofrues software-i të lojërave, disa nga gjigandët më prestigjozë të kësaj industrie. Mes tyre mund të përmendim: Ash Gaming, Evolution Gaming, IGT, Net Entertainment, Realistic Games, NextGen, WMS, Barcrest, Quickspin, Push Gaming, Endemol Games, Novomatic, Mazooma etj.

Ndërfaqja grafike

Ladbrokes.be ofron një platformë unike, e cila është shumë intuitive dhe e thjeshtë për t’u përdorur nga përdoruesit. Selektori i gjuhës mund të ndërrohet në cepin e djathtë lart të ekranit. Opsionet kryesore përfshirë këtu dhe lojërat e kazinosë mund të aksesohen në krye të ndërfaqes, në të majtë.

Avantazh i fortë i Ladbrokes janë dhe të dhënat e plota për shumicën e eventeve. Për të parë të gjitha informacionet e disponueshme të basteve për një event të caktuar, thjesht klikoni lehtë mbi simbolin ‘>>’ pranë anës së djathtë të një rreshti të caktuar të eventit. Kur ta bëni këtë, do të shihni gjithashtu një udhëzues të plotë statistikor, një formular dhe një tabelë për dy pjesëmarrësit e eventit. Për më shumë informacion mbi pjesëmarrësit, klikoni ose prekni ikonën e grafikut me shirita. Kjo do të hapë një dritare pop-up me akoma më shumë të dhëna për t’ju ndihmuar të analizoni ndeshjen.

Suporti ndaj klientit

Suporti për klientin nuk është pika më e fortë e Ladbrokes. Platforma nuk ofron suport 24/7 për lojtarët e saj. Gjithsesi, lojtarët mund të gjejnë përgjigjen për shumë nga problemet e tyre në seksionin FAQs të faqes në web. Nëse jo, ju mund të kontaktoni suportin nëpërmjet telefonit, email-it, apo chat-it live, brenda orareve të shërbimit.

Programi VIP

Ladbrokes ka sjellë për lojtarët e saj dhe një program VIP të strukturuar mjaft mirë. Ky program funksionon në bazë të pikëve, të cilat grumbullohen duke luajtur lojëra të ndryshme në platformë. Këtu përfshihen dhe bastet sportive. Më pas, ju përdorni piket e grumbulluara për të përfituar oferta dhe promocione të ndryshme. Lojëra të ndryshme ju japin sasi të ndryshme pikësh dhe rregullat janë si më poshtë:

 • 2 pikë për çdo bast prej të paktën 10 € në lojëra elektronike, karta gërvishtëse dhe bingo.
 • 1 pikë për çdo bast prej të paktën 10 € për të gjitha lojërat e tjera të kazinosë.
 • 2.5 pikë për çdo bast prej të paktën 10 € për baste teke sportive.
 • 3 pikë për çdo bast prej 10 € për baste sportive të akumuluara, pra disa evente në një bast.

Programi VIP ka 4 nivele kryesore: Bronze, Silver, Gold dhe Platinium.

Aplikacion Mobile

Ladbrokes ka dhe një aplikacion të veçantë mobile, por për fat të keq ai është i disponueshëm vetëm për Android. Megjithatë, faqja e web-it është e përshtatur dhe për pajisjet mobile kështu që ky nuk është një problem madhor. Transmetimi i drejtpërdrejtë i eventeve është i disponueshëm si në desktop, ashtu edhe në aplikacionin mobile. Transmetimet e drejtpërdrejta me cilësi të lartë shfaqen për shumicën e eventeve, dhe mund të aksesohen nga çdo lojtar që ka një balance pozitive. Në rastet kur transmetimet e drejtpërdrejta nuk janë të disponueshme, ose përdoruesi nuk është i identifikuar, shfaqet një grafik me një tabelë rezultatesh live si dhe të tjera statistika.

Ladbrokes Belgium Details

Limiti i tërheqjes:
Shtetet e ndaluara:
Gjuhët e ofruara:
Monedhat:
4.5 rating

Leave a Reply

Your email address will not be published.

New bookmakers
Mozzart Bet
Mozzart Bet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Evobet Sportsbook
Evobet Sportsbook

100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë!

Powbet Sportsbook
Powbet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Cyber.bet Sportsbook
Cyber.bet Sportsbook

100% BONUS deri në 300 EUR mbi depozitën e parë!