22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • E licensuar në: Curacao eGaming
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Krijuar më 2014
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
Cons
 • Nuk operon në USA, Australi, Hollande dhe disa shtete të tjera
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron No Deposit Bonus

Rishikimi i Paripesa

paripesa home page

Paripesa është një brand i ri i lojërave të fatit online, me bazë në Nigeri. Kompania ka tërhequr shumë klientë gjatë kohëve të fundit, dhe është e njohur kryesisht për gamën e gjerë të basteve sportive që ofron. Megjithatë, Paripesa ofron shumë më shumë se kaq. Në faqen e saj zyrtare keni mundësi të luani dhe lojëra kazinosh live, lojëra slot, poker, bingo, e shumë opsione të tjera klasike që gjenden gati në çdo kazino online. Faqja e Peripesa është mjaft modern, por mungojnë aplikacionet për iOS dhe Android. Gjithsesi platforma është e përshtatur për ekranet e vogla, dhe eksperienca është po aq e kënaqshme sa dhe në desktop.

Bonusi i mirëseardhjes

Platforma ofron një bonus mirëseardhjeje prej 100%, për shuma monetare jo më të mëdha se 100 000 ₦. Gjithsesi, për të përfituar nga promocioni, Paripesa ka vendosur kushtet e saj. Ju duhet të depozitoni në llogarinë tuaj minimalisht 1,000 NGN për të marrë benefitet e bonusit, i cili mund të aktivizohet vetëm 1 herë. Bonusi i mirëseardhjes i Paripesa duhet të luhet 5 herë në bastet e akumuluara, me një minimum prej 3 eventesh dhe koeficiente prej 1.40 ose më shumë për secilin prej tyre. Vetëm pas plotësimit të këtyre kushteve, lojtarët do të jenë në gjendje të tërheqin fitimet e tyre.

Llojet e basteve

Në këtë platformë, lojtarët lejohen të vendosin bast para ndeshjes dhe në lojë, por duhet të mbani mend se jo të gjitha ndeshjet ofrojnë versionin “in-play”. Ju mund të zgjidhni të krijoni baste grumbulluese, ose ndryshe të akumuluara, duke kombinuar baste nga evente të ndryshme në platformë. Një lloj basti i zakonshëm në faqe është basti 1X2, ku do t’ju duhet të bëni një parashikim për fituesin e bastit. 

Me këtë lloj metode, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të vendosni bast për mundësinë që lojërat të përfundojnë në barazim. Një tjetër lloj basti i paraqitur në Paripesa është shansi që të dyja skuadrat të shënojnë. Këtu, mund t’ju duhet të specifikoni numrin e golave ​​që secili ekip do të shënojë. Për shembull, mund të parashikoni që secili ekip të shënojë të paktën dy gola.

Në platformë, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të parashikoni numrin e përgjithshëm të golave ​​që do të shënojnë ekipet, dhe ky lloj basti zakonisht paraqitet në formatin mbi/ nën. Për shembull, mund të vini bast për mundësinë që numri i përgjithshëm i golave ​​të shënuar nga ekipet të jetë mbi 2.5. Në mënyrë të ngjashme, ekziston një bast total aziatik i paraqitur në sit.

Sportet ku mund të luani

Paripesa ka një listë të gjatë me sporte të ndryshme ku ju mund të provoni fatin tuaj. Mes të cilave: 

 • Air Hockey
 • Alpine Skiing
 • American Football
 • Bandy
 • Basketball
 • Beach Volleyball
 • Biathlon
 • Boxing
 • Chess
 • Cricket
 • Cycling
 • Darts
 • Entertainment
 • eSports
 • Floorball
 • Football
 • Formula 1
 • Futsal
 • GAA Football
 • Golf
 • Greyhounds
 • Handball
 • Horse Racing
 • Hurling
 • Ice Hockey
 • MMA
 • Pesapallo
 • Politics
 • Rugby
 • Sailing
 • Ski Jumping
 • Snooker
 • Specials
 • Surfing
 • Table Tennis
 • Tennis
 • Trotting
 • TV Shows and Movies
 • Volleyball
 • Water Polo

Nëpërmjet opsionit “In-play”, lojtarët kanë mundësi të provojnë fatin e tyre në ndeshje dhe evente që zhvillohen live. Për më shumë, Paripesa ofron informacione të rëndësishme mbi eventet gjatë kohës që zhvillohen, duke e bërë më të lehtë vendosjen e basteve nga ana e lojtarëve.

Lojërat në Paripesa

Përveç basteve sportive, Paripesa ofron kazinonë e saj për lojtarët. Ajo mund të aksesohet duke klikuar te “Slots” në shiritin e menusë kryesore. Kazinoja përfshin lojëra nga prodhues me emër në industry si: Amatic Gaming, Irondog, Pragmatic Play, dhe Betsoft. Megjithëse linku ka emërtimin “Slots”, në faqe do të gjeni dhe lojëra të tjera si jackpot, blackjack, baccarat, bingo, dhe roulette. Pokeri është gjithashtu një opsion, dhe Paripesa ofron disa lloje të tij.

Lojtarët në Paripesa gjithashtu kanë akses në mbi 100 tituj live. Këtu përfshihen lojëra klasike si: blackjack, baccarat, roulette, keno, dhe poker, të gjitha live. Ofruesit e këtyre titujve janë kompani me mjaft emër si: Ezugi, Bet Construct, Pragmatic Play, Dream Gaming, Vivo Gaming, Asia Gaming etj.

Kompania ofron një bonus të veçantë për të gjithë të apasionuarit e kazinosë. Gjithsesi për ta përfituar atë, lojtarët duhet të heqin dorë nga bonusi i mirëseardhjes i vlefshëm për bastet sportive. Bonusi i kazinosë është i vlefshëm për 4 depozitat e para që bëni në platformë. Shuma minimale e nevojshme në depozitën e parë, për të përfituar promocionin është 4000 NGN, ndërsa për 3 të tjerat 6000 NGN.

Metodat e pagesave

Përsa i përket metodave për të depozituar dhe tërhequr para, ato janë ende të kufizuara në Paripesa. Platforma ofron mundësi depozitimi vetëm nëpërmjet “internet banking” dhe kartave bankare (Visa). Portofolët online si Paypal apo Skrill ende nuk janë të disponueshëm, megjithatë, avantazh i Paripesa është se tërheqjet e fitimeve janë mjaft të shpejta.

Programi i referimeve

Përveç mundësive të fitimit të parave, duke provuar fatin, ju gjithashtu mund të promovoni Paripesa te miqtë tuaj dhe të merrni një pjesë të të ardhurave nga secili person që referoni. Gjithsesi, ky proces është disi ndryshe nga platformat e tjera. Fillimisht ju duhet një llogari e veçantë për të përfituar nga ky shërbim, dhe jo llogaria juaj personale.

Krijimi i një llogarie të tillë nuk merr shumë kohë, dhe zakonisht aprovohet brenda 24 orësh nga stafi i Paripesa. Pas aprovimit, ju do të lidheni me një agjent për të diskutuar kushtet financiare, dhe më pas do të pajiseni me kodin tuaj personal të referimit, të cilin mund ta ndani me të tjerët.

Platforma ofron një panel të veçantë nga i cili mund të merrni të gjitha informacionet mbi llogarinë tuaj si dhe të ndiqni fitimet. Për të mësuar më shumë mbi programin, ju mund të vizitoni faqen e veçantë që Paripesa ka ngritur vetëm për këtë arsye:

Kliko Ketu

Suporti për lojtarët dhe siguria

Në rast se keni nevojë për asistencë, Paripesa e ofron atë çdo ditë të javës, 24 orë në ditë. Kanalet e komunikimit janë email-i dhe chat-i live, i cili është i disponueshëm në çdo moment të ditës. Përsa i përket sigurisë, kompania ka një licensë të vlefshme nga Oyo State Gaming Board, që do të thotë se lojtarët kanë garanci mbi lojërat që luajnë.

Gjithashtu, Paripesa është e detyruar nga organet përkatëse, që të mos përdorë në asnjë skenar dhe për asnjë qëllim, të dhënat e grumbulluara të lojtarëve. Platforma online është e pajisur me një algoritëm enkrpitmi, i cili ruan në mënyrë të sigurtë të dhënat personale të lojtarëve, si dhe me teknologjinë “firewall”. Pozitiv është fakti se Paripesa respekton kufizimet më të fundit të Bashkimit Europian në lidhje me të dhënat e përdoruesëve online, në atë që quhet GDPR (General Data Protection Regulation).

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Çfarë është Paripesa?

Paripesa është një platformë online e basteve dhe kazinosë e njohur për gamën e saj të gjerë të opsioneve të basteve sportive dhe lojërave të kazinosë. Ajo ofron baste në sporte të ndryshme, baste live dhe një varietet lojërash kazino, duke përfshirë slotet dhe lojërat e tavolinës.

Si të krijoj një llogari me Paripesa?

Për të u regjistruar me Paripesa, vizitoni faqen e tyre të internetit dhe plotësoni procesin e regjistrimit. Ky proces zakonisht përfshin dhënien e detajeve tuaja, si emri juaj, adresa e postës elektronike dhe data e lindjes, dhe krijimin e një emri përdoruesi dhe fjalëkalimi.

Cilat metoda pagese mund të përdor në Paripesa?

Paripesa zakonisht pranon metoda të ndryshme pagese, duke përfshirë kartat e kreditit/debitit, portofolët elektronikë, transferimet bankare dhe ndonjëherë kriptomonedhat. Disponueshmëria e këtyre metodave mund të ndryshojë në varësi të vendndodhjes gjeografike tuaj.

A ofron Paripesa bonuse mirëseardhjeje apo promovime të tjera?

Paripesa shpesh ofron oferta të ndryshme promovuese, veçanërisht për klientët e rinj. Këto mund të përfshijnë bonuse mirëseardhjeje, baste falas, bonuse përputhje depozitash dhe incentiva të tjera. Kontrolloni gjithmonë faqen e tyre të internetit për promovimet më të fundit dhe kuptoni termat dhe kushtet.

A është Paripesa një platformë e sigurt dhe ligjore për baste dhe lojëra?

Paripesa zakonisht është e rregulluar dhe e licencuar nga Qeveria e Curacaos, duke siguruar një mjedis bastesh të sigurt dhe të drejtë. Megjithatë, ligjshmëria e bixhozit online ndryshon nga vendi në vend, kështu që është e rëndësishme të kontrolloni ligjet dhe rregulloret lokale në zonën tuaj përpara se të angazhoheni në baste online.

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Paripesa Details


Mënyrat e depozitimit:
Visa Bitcoin Dogecoin Etherum Mastecard

Mënyrat e tërheqjes:
Credit Cards BitCoin Crypto Currency MasterCard Visa Visa Electron

Limiti i tërheqjes:
No Limit

Shtetet e ndaluara:
France Australia Netherlands United Kingdom USA

Licensat:
Curacao eGaming

Gjuhët e ofruara:
EN

Monedhat:
BTC EUR US dollar

Devices:
Desktop Mobile Tablet
Official Paripesa Review Page Featured Image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★