Pros
  • Krijuar më 2021
  • E licensuar në: Curacao eGaming
  • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
  • Ofron "No Deposit Bonus"
Cons
  • Nuk operon në USA, Australi dhe disa shtete të tjera
  • Nuk ofron LIVE STREAMING
  • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"

Powbet është një faqe e re bastesh sportive e cila lançoi shërbimet e saj në treg në vitin 2021. Platforma zotëron një licensë nga Curacao dhe është një vend i sigurt ku lojtarët mund të provojnë fatin e tyre. Powbet ofron më shumë se 35 sporte të ndryshme, ku disiplinat kryesore janë: futbolli, futbolli amerikan, basketbolli, volejbolli, boksi, tenisi, por dhe sportet elektronike. Platforma është e aksesueshme nga lojtarët në më shumë se 100 shtete, dhe avantazh i madh i saj është se ofrohet në mbi 10 gjuhë të ndryshme. Ndërfaqja moderne, si dhe bonuset e promocionet e vazhdueshme e bëjnë Powbet një platformë mjaft tërheqëse, si për përdoruesit e rinj, ashtu dhe për ata ekzistues. Kompania zotërohet dhe është pjesë e Rabidi N.V, një rrjet i gjerë dhe mjaft i njohur që ka nën kontroll dhe shumë platforma të tjera lojërash fati.

Ndërfaqja

Ndërfaqja e platformës së Powbet në web është mjaft e thjeshtë për t’u naviguar. Pasi klikoni butonin me 3 vija të menusë, në krahun e majtë të faqes do të shfaqet një menu sidebar-i nëpërmjet së cilës mund të kaloni lehtë nga seksioni i basteve sportive, tek ai i kazinosë. Te po kjo menu mund të selektoni kategoritë kryesore të secilit seksion. Powbet ka zhvilluar gjithashtu një aplikacion për pajisjet mobile, i cili është i vlefshëm për platformat android dhe ato iOS. Gjithsesi, faqja e web-it performon mjaft mirë dhe në versionin e saj mobile.

Sportet dhe kompeticionet sportive

Powbet ju jep mundësinë të provoni fatin në më shumë se 30,000 evente sportive në muaj, në 35 sporte të ndryshme. Futbolli është sporti që mbizotëron, me më shumë se 250 tregje ku mund të luani. Powbet sjell eventet e kompeticioneve më në zë futbollistike si UEFA Champions League, Premier League, La Liga, Bundesliga, Serie A, Ligue etj.

Në më shumë se 10,000 evente në muaj lojtarët kanë mundësi të luajnë në kohë reale teksa ngjarja zhvillohet në moment, pra “live betting”. Veçori të tjera si Bet Builder apo Player Specials janë gjithashtu të disponueshme në faqe.

Por përveç sporteve klasike, Powbet shkëlqen dhe në larminë e gjerë të e-sports dhe sporteve virtuale që i ofron lojtarëve. Disa nga titujt kryesorë në e-sports janë: NBA2K, FIFA, DOTA 2, CSGO, StarCraft II, DOTA, League of Legends dhe Rainbow Six Siege. Sportet virtuale është gjithashtu një kategori mjaft e pasur, dhe këtu përfshihen versionet virtuale të kompeticioneve të njohura si Kupa e Botës, Premier League apo Europiani i futbollit.

Metodat e pagesave

Powbet është vërtet përpara konkurrentëve kur vjen fjala tek metodat e pagesave. Kompania ofron më shumë se 35 metoda, duke kënaquar kërkesat e gati të gjithë lojtarëve. Tek këto metoda përfshihen ato standarte si: Visa, MasterCard, Neteller, Paysafecard, Klarna, Skrill, Neosurf, MuchBetter, EcoPayz, por dhe ato moderne si kripto-monedhat. Te këto të fundit mund të përmendim: Bitcoin, Etherum, Litecoin dhe Ripple.

powbet payment options
Powbet Payment Options

Bonsuet dhe promocionet

Siç e përmendëm dhe në fillim, Powbet ofron një gamë mjaft të gjerë bonusesh dhe promocionesh për lojtarët. Nëse regjistroheni për herë të parë në faqe, ju mund të përfitoni ofertën e mirëseardhjes. Kjo konsiston në një promo në masën 100%, deri në $100. Për të përfituar ofertën duhet të depozitoni minimalisht $20. Ndërkohë lojtarët nga Gjermania, Austria, Zvicra, Finlanda dhe Norvegjia mund të përfitojnë deri në $200 nga promocioni i mirëseardhjes. Por për të aktivizuar bonusin në Powbet ka dhe disa kushte të tjera:

  1. Depozita fillestare në llogarinë tuaj nuk duhet të bëhet nëpërmjet Skrill apo Neteller, duke qënë se të dyja këto metoda e bëjnë bonusin të pavlefshëm.
  1. Në mënyrë që të aktivizoni bonusin duhet të komunikoni direkt me Powbet nëpërmjet chat-it apo email-it.
  2. Disa sporte dhe evente të caktuara nuk janë të vlefshme për të luajtur mbi to, me bonusin e mirëseardhjes.

Powbet ka menduar dhe për lojtarët ekzistues në faqe. Në bastet sportive ekziston mundësia e përfitimit të “cashback” në masën 10% në shumë evente. Shuma maksimale që mund të përfitohet nga kjo ofertë është $500. Ndërkohë lojtarët mund të përfitojnë dhe nga bonuset javore të tipit “reload”, përsëri deri në $500.

Seksioni i kazinosë në platformë gjithashtu ofron bonuse, shumica e të cilave konsistojnë në “free spins”. Edhe kazinoja ofron opsionin “cashback” në masën 15%.

Një tjetër mënyrë për të përfituar oferta dhe bonuse në Powebet është të bëhesh pjesë e programit VIP që platforma ofron. Ky program ka 5 nivele kryesore: rookie, semi-pro, expert, master dhe champion. Secili prej tyre ofron shpërblime të caktuara dhe lojtarët kanë mundësinë të ngjiten në hierarkinë e niveleve duke luajtur më shumë në faqe.

Powbet promotions page
Powebet Promotions Official Page

Kazinoja

Powbet ofron për lojtarët dhe kazinonë e vet online, e cila përfshin një listë të gjerë me lojëra klasike, si ato slot, jackpot, lojëra tavoline, lojëra live etj. Ofruesit e këtyre lojërave janë disa nga emrat më të njohur në industri, ku prej tyre mund të përmendim: PlayNGo, Pragmatic Play, Microgaming, Yggdrasil, Playtech, NetEnt dhe Switch Studios.

Roulette, Blackjack dhe Baccarat janë disa nga titujt klasikë që do të gjeni në Powbet, por platforma ofron dhe versionin live të këtyre lojërave, ku ju mund të luani përballë dealer-ave real. Jackpot-et janë po ashtu një tjetër kategori mjaft e pasur në Powbet, ku disa prej titujve më të njohur janë: Temple Tumble 2, Gunslinger Reloaded, Jackpot Raiders, Age of the Gods, Dragon Chase etj. Powbet rifreskon vazhdimisht katalogun e lojërave me tituj të rinj, të cilët mund të selektohen duke filtruar nëpërmjet kategorisë dhe duke zgjedhur opsionin “New”.

Suporti ndaj klientit

Suporti ndaj klientit është një tjetër pikë e fortë e Powbet. Platforma ofron 3 mënyra kryesore kontakti: chat në kohë reale (live), email, dhe nëpërmjet telefonit. Operatorët janë zakonisht të shpejtë në kthimin e përgjigjeve dhe review-t e lojtarëve janë pozitive. Në faqen e Powbet gjithashtu mund të gjeni një seksion FAQs (Frequently Asked Questions), ku do të gjeni informacion për pyetjet, çështjet apo problemet që hasen më shpesh nga përdoruesit.

FAQs ( pyetje të shpeshta )

1. A është Powbet një faqe e sigurt për të luajtur?

Po, Powbet është një platformë e sigurt. Kompania zotëron një licensë nga Curacao, e cila garanton sigurinë e lojërave. Gjithashtu, faqja është e pajisur me një certificate SSL, duke garantuar kështu enkriptimin e të dhënave personale dhe delikate të lojtarëve.

2. A operon Powbet në Angli?

Fatkeqësisht jo. Powbet nuk mund të aksesohet nga Anglia, Spanja, Franca dhe USA. Megjithatë, lojtarët nga Gjermania, Finlanda, Norvegjia, Australia, India, Kanadaja etj, mund të luajnë pa problem në Powbet.

3. A mund të paguaj me bitcoin në Powbet?

Po! Në Powbet lojtarët mund të depozitojnë me bitcoin dhe disa kripto-monedha të tjera si etherum dhe litecoin.

4. Cila është shuma maksimale që mund të fitoj në Powbet?

Powbet ka një limit ditor prej $100,000 për fitimet e lojtarëve.

4.5 rating

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Bahigo Sportsbook
Bahigo Sportsbook

100% BONUS deri në 400 EUR mbi depozitën e parë! Vetëm për lojtarët nga Turqia dhe Zvicra

ReloadBet
ReloadBet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Tornadobet Sportsbook
Tornadobet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

LSBet Sportsbook
LSBet Sportsbook

100% BONUS deri në 120 EUR mbi depozitën e parë!

New Bookmaker in the house, great odds and Welcome Bonus, "TORNADO BET"

X