Pros
 • Krijuar në vitin 1997
 • E licensuar në: UK Gambling Commission, Gibraltar
 • Ofron Live Betting, eSports, Casino and Live Casino
 • Ofron No Deposit Bonus
 • Ofron tërheqje të parakohshme nga basti
 • Ofron LIVE Streaming
 • Monitorohet nga eCogra
Cons
 • Nuk operon në, Australi dhe disa shtete të tjera
 • Ankesat vijnë zakonisht nga të ashtuquajturit "Bonus Abusers"
 • Nuk ofron “No Deposit Bonus”

Unibet është një nga kompanitë më të mëdha botërore të basteve sportive, e cila shtrin aktivitetin e saj në shumë shtete të Europës, por dhe në USA. Kompania startoi aktivitetin e saj online në vitet 2000’, dhe që prej atij momenti ka ofruar vazhdimisht shërbime të reja dhe ka sjellë inovacion në industrinë e basteve sportive dhe lojërave të fatit. Unibet zotëron një licensë nga qeveria e Gjibraltarit, si dhe nga autoriteti anglez i lojërave të fatit. Këto licensime dëshmojnë dhe një herë tjetër për sigurinë dhe standartin e lartë që Unibet ofron për lojtarët. Platforma online ofrohet në disa gjuhë, gjë që e bën akoma më të aksesueshme për lojtarë nga e gjithë bota.

unibet home page

Ndërfaqja dhe aplikacionet

Platforma online e Unibet ka një diazjn modern, të pastër, dhe është mjaft e lehtë për t’u naviguar nga ana e përdoruesit. Në pamje të parë numri i eventeve sportive në faqen e parë mund të duket disi i tepërt dhe i ngarkuar, por platforma është e kategorizuar mjaft mirë, duke i dhënë mundësi përdoruesëve të gjejnë eventet apo sportet e tyre të preferuara shumë shpejt.

Përveç platformës në desktop, një avantazh i madh i Unibet është fakti se kompania gjithashtu ofron aplikacione të veçanta mobile për Android dhe iOS. Aplikacionet janë të shpejta dhe mjaft të lehta për t’u përdorur. Pavarësisht se në vitet e kaluara, përdouresit kanë raportuar disa probleme me to, skuadra e Unibet ka punuar vazhdimisht për të përmirësuar eksperiencën e lojtarëve në mobile. Kjo do të thotë se aplikacionet e Unibet janë tashmë një tjetër mundësi mjaft e mirë argëtimi për lojtarët.

Si të krijosh një llogari në Unibet?

Të krijosh një llogari në Unibet është mjaft e lehtë, mjafton që përdoruesit të ndjekin hapat e mëposhtëm:

 1. Navigoni në faqen e Unibet në web, ose shkarkoni aplikacionin mobile në smartphone-in tuaj.
 2. Klikoni në butonin me mbishkrimin “Register” në krye të faqes dhe do të drejtoheni tek faqja e regjistrimit.
 3. Mbushni formën me të dhënat tuaja personale dhe pasi të keni plotësuar të gjitha fushat klikoni tek butoni “Register”.

Bonusi i mirëseardhjes dhe oferta të tjera

Unibet ofron një bonus klasik mirëseardhjeje për lojtarët e rinj, të ngjashëm me atë që ofrohet dhe nga kompani të tjera. Kompania ofron një bonus prej $40 si dhe $10 në kategorinë e lojërave të kazinosë. Për të përfituar ofertën lojtarët duhet të depozitojnë në llogarinë e tyre minimalisht $10. Pas përfitimit të bonusit, në rast se lojtarët vendosin një bast deri në $40 dhe nuk arrijnë të fitojnë, Unibet rikthen shumën e luajtur në llogarinë e tyre në formën e “free bets”.

Por përveç bonusit të regjistrimit, Unibet ofron dhe promocione të tjera. Lojtarët përfitojnë $25 për çdo person tjetër që referojnë në platformë. Kushti i vetëm është që personi i referuar duhet të bëjë të paktën një depozitë në llogarinë e tij.

Një tjetër bonus është ai që shpërblen lojtarët më besnikë, të cilët përfitojnë $10 bonus, në rastin se luajnë të paktën 5 baste çdo javë. Kompania gjithashtu ofron vazhdimisht promocione javore në kompeticione apo kategori specifike.

Ndërkohë, kazinoja online e Unibet ofron ofertën e saj specifike për lojtarët e rinj, e cila konsiston në një bonus në masën 100% deri në $500!

Metodat e pagesave

Unibet ofron një sërë metodash pagesash për lojtarët. Visa, Maestro dhe Mastercard janë opsionet tradicionale që nuk kishin sesi të mungonin, por përveç tyre, kompania ofron dhe mundësinë për të paguar me anë të portofoleve të ndryshme online si: Paypal, ApplePay, Skrill, Neteller, PayNearMe etj. Unibet gjithashtu ofron mundësin për të paguar me anë të kriptomonedhave, një risi kjo në industrinë e basteve sportive. Mes kriptomonedhave që ofrohen janë:

 • Litecoin
 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Dodge Coin

Sportet dhe kompeticionet sportive

Unibet mbulon një gamë të gjerë sportesh dhe kompeticionesh sportive, duke nisur nga ato më prestigjoze dhe popullore, e deri tek sportet e reja apo të pazakonta. Pjesë e listës janë:

 • Futbolli
 • Basketbolli
 • Volejbolli
 • Futbolli Amerikan
 • Bejsbolli
 • Hendbolli
 • Hokeji
 • Badmintoni
 • Golfi
 • Boksi, MMA
 • Kriketi
 • Lojërat Olimpike
 • Tenisi
 • Regbi etj

Unibet është mbase një nga platformat më të mira kur vjen fjala tek kategoria e sporteve elektronike (e-sports). Kompania ofron një seksion të veçantë me evente nga kjo kategori, ku përfshihen lojëra mjaft popullore si Dota 2, League of Legends, Counter Strikt: Global Offensive etj.

Përsa i përket koeficientëve sportivë, ata janë mjaft kompetitivë, pavarësisht se Unibet është një kompani e madhe dhe e afirmuar në treg prej kohësh. Kjo vlen për të gjitha kompeticionet dhe eventet sportive.

Ndiq eventet dhe luaj në kohë reale tek Unibet

Një nga avantazhet më të mëdha që Unibet ofron për lojtarët është mundësia për të ndjekur eventet në kohë reale. Kjo vlen veçanërisht për eventet e e-sports, që transmetohen në platforma si Twitch. Por gjithashtu, transmetime në kohë reale ofrohen dhe për eventet e tjera, si ndeshjet e futbollit dhe ato të basketbollit.

Ky funksionalitet i Unibet i jep mundësi lojtarëve të vendosin baste teksa eventet zhvillohen, pra “in-play betting”. Opsioni për të vendosur bast në kohë reale është i disponueshëm në një numër të lartë eventesh, sidomos në kompeticionet kryesore sportive dhe ato më prestigjoze.

Kazinoja Unibet

Përveç kategorisë së sportive e cila ofron një gamë të gjerë eventesh për lojtarët, Unibet gjithashtu ka një kazino të dedikuar për të gjithë adhuruesit e lojërave të fatit. Në Unibet Kazino lojtarët mund të gjejnë mbi 550 lojëra, ku shumica e tyre janë video-slote. Në këtë kategori kompania ofron dhe tituj ekskluzivë.

Lojërat klasike si ruleta nuk mund të mungonin dhe Unibet ofron mbi 50 tituj në këtë kategori. Lojtarët mund të zgjedhin mes ruletës klasike, por dhe varaianteve të reja të saj. Poker dhe blackjack gjithashtu nuk mund të mungonin, ndërkohë që për të gjitha lojërat kryesore, lojtarët mund të provojnë fatin e tyre dhe live, pra në kohë reale, me dealer-a të vërtetë prapa ekranit.

Faqja kryesore e kazinosë është e ndarë në kategori dhe e strukturuar mjaft mirë, ku në krye gjenden ofertat dhe promocionet aktive përsa i përket kazinosë, ndërkohë që më poshtë gjenden disa prej titujve më të preferuar nga lojtarët. Kazinoja e Unibet ofron dhe një kategori specifike, e dedikuar vetëm për lojërat bingo.

Suporti ndaj klientit

Eksperienca e gjatë në treg ka bërë që Unibet të perfeksionojë suportin ndaj klientit, duke i ardhur në ndihmë mjaft shpejt lojtarëve, për çdo problematikë apo kërkesë për informacion. Kompania ofron mundësi kontakti me anë të adresës email, chat-it live me operatorë, si dhe një numri telefoni pa pagesë, gjë që i diferencon nga konkurrentët. Suporti ofrohet 24/7. Gjithashtu, Unibet ka një seksion me pyetje dhe përgjigje për problematikat më të shpeshta që lojtarët hasin, në platformën e vet. Seksioni është mjaft i gjerë, i strukturuar dhe i mbushur me informacion të vlefshëm, në këtë mënyrë, lojtarët mund të shohin fillimisht nëse mund të gjejnë zgjidhjen tek ky seksion, përpara se të kontaktojnë me suportin.

FAQ

1. A mund të ndjek eventet në kohë reale në Unibet?

Po! Unibet ofron një nga shërbimet më të mira për transmetimin në kohë reale të eventeve. Live streaming ofrohet për shumicën e eventeve në kompeticionet kryesore sportive, dhe për t’i ndjekur mjafton të keni depozituar në llogarinë tuaj brenda 24 orëve nga data kur eventi që doni të ndiqni zhvillohet.

2. A është Unibet një faqe bastesh e besueshme?

Po, Unibet është një faqe bastesh e licensuar e cila operon në shumë shtete në mbarë botën. Kompania ruan në mënyrë të enkriptuar të dhënat personale të lojtarëve, si dhe ofron lojëra të kontrolluara me mundësi reale për të fituar në kategorinë e kazinosë. Unibet gjithashtu ofron suport të vazhdueshëm për lojtarët në rastin e problematikave të ndryshme.

3. Si mund të kontaktoj Unibet?

Unibet ka vënë në dispozicion për lojtarët një numër telefoni pa pagesë, në rast nevoje për suport. Lojtarët gjithashtu mund të kontaktojnë nëpërmjet chat-it live në platformën online, si dhe adresës email. Suporti oforhet 24/7, pra gjatë gjithë ditës.

4. A mund ta mbyll llogarinë time në Unibet?

Po! Unibet ju jep mundësinë që të mbyllni përfundimisht llogarinë tuaj, ose të zgjidhni opsionin që e bllokon atë në mënyrë të përkohshme.

Unibet Review Details

Limiti i tërheqjes:
Shtetet e ndaluara:
Gjuhët e ofruara:
4.5 rating

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
32Red Casino & Sportsbetting Review
32Red Casino & Sportsbetting Review

150% BONUS deri në 150 EUR mbi depozitën e parë!

Unibet Review
Unibet Review

400% BONUS deri në 40 EUR mbi depozitën e parë prej 10 EUR

Bahigo Sportsbook
Bahigo Sportsbook

100% BONUS deri në 400 EUR mbi depozitën e parë! Vetëm për lojtarët nga Turqia dhe Zvicra

ReloadBet
ReloadBet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

bet365

Je regjistruar ne 22 BET, provo koeficientet me te larte Online!

X