22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Kupa e Botës – Koreja e Jugut lë pas Uruguain dhe siguron kualifikimin

koreja e jugut

Koreja e Jugut ka arritur një fitore sensacionale përballë Portugalisë, duke siguruar kështu dhe kualifikimin në raundin e ardhshëm të botërorit. Koreanët triumfuan 2-1 përballë Portugalisë, duke eleminuar kështu Uruguain nga grupi, për shkak të golavarazhit më të mirë.

Ishte Hwang Hee-chan ai që i dhuroi fitoren ekipit të tij, shumë pranë mbylljes së takimit në minutat shtesë. Lojtari shfrytëzoi mjaft mirë pasimin e yllit të Tottenham, Son Heung-min, duke dërguar topin në rrjetë dhe duke i hapur kështu rrugë festës së çmendur në kampin korean.

Ndërkohë, golin e parë të takimit e shënuan portugezët që në minutën e 5’ të sfidës, me anë të Ricardo Horta. Horta u bë lojtari i tretë portugez pas Felix dhe Leao, që shënon gol në debutimin e tij në Kupën e Botës këtë edicion. Barazimi erdhi në minutën e 27’ të takimit, pas një rrëmuje në zonën portugeze gjatë një goditje këndi. Mbrojtja portugeze dështoi të largonte rrezikun, teksa topi u përplas në kurrizin e Cristiano Ronaldo. Aty u gjend Kim Young-gwon i cili e pati mjaft të lehtë të dërgonte topin në rrjetë nga distanca e afërt.

Momenti magjik i golit të dytë për koreanët do të vinte në minutën e 91’. Rezultati do të thotë se Portugalia kualifikohet kështu si e para në grupin H, pavarësisht humbjes në këtë sfidë të fundit.

Paralelisht, Uruguai ia doli të mposhtë Ganën me rezultatin 2-0, por përpjekjet e Suarez me shokë në fund shkuan dëm. 2 golëshi i de Arrascaeta ishte i pamjaftueshëm për të përmbysur golavarazhin e Koresë së Jugut. Zhgënjimi ishte i dukshëm në sytë e uruguaianëve në fund të takimit, teksa Suarez u pa me lot në sy. Sulmuesi veterean zhvilloi një paraqitje mjaft të mirë, duke shërbyer de Arrascaeta me asistin deçiziv në golin e dytë.


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Leave a Comment