22 BET, biggest odds Online!
Luaj

MLS 2024: Parashikime të Ndeshjeve & Këshilla për Baste

17

Parashikime për Futbollin e MLS: Këshilla dhe Insight-e nga Ekspertët për Baste

Ekspertët tanë kanë përgatitur parashikime për Ligën e Kampionëve të UEFA-s. Mund të merrni FALAS trendet kryesore, projeksionet, parashikimet e detajuara dhe statistikat me një buton të vetëm.

Së Shpejti

Parashikimet Javore të Kupa e Botës

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Ligue 1ToulouseVSLyonLyon wins2.65
2EredivisieHeraclesVSGo Ahead EaglesGo Ahead Eagles wins2.18
3Turkey Super LigFatih KaragumrukVSKonyasporFatih Karagumruk wins1.99
4Turkey Super LigPendiksporVSIstanbulsporPendikspor wins1.63
5Primeira LigaEstorilVSPortimonenseEstoril wins1.68
6Saudi Professional LeagueAl AhliVSAl Nassr FCAl Nassr FC wins2.45
7Saudi Professional LeagueAl FeihaVSAl RiyadhAl Feiha wins1.76
8Saudi Professional LeagueAl TaiVSAl EttifaqAl Ettifaq wins1.64
9La Liga 2Club Deportivo EldenseVSCartagenaClub Deportivo Eldense wins2.04
10Serie BPalermoVSVeneziaPalermo wins2.35
11Bundesliga 2PaderbornVSEintracht BraunschweigPaderborn wins1.75
12Eerste DivisieFC Den BoschVSWillem IIWillem II wins1.53
13Eerste DivisieFC DordrechtVSFC EindhovenFC Dordrecht wins1.73
14Eerste DivisieFC GroningenVSDe GraafschapFC Groningen wins1.59
15Eerste DivisieJong AjaxVSJong PSVJong Ajax wins2.08
16Eerste DivisieJong AZ AlkmaarVSCambuurJong AZ Alkmaar wins2.49
17Eerste DivisieJong FC UtrechtVSFC EmmenFC Emmen wins1.93
18Eerste DivisieNAC BredaVSVVV-VenloNAC Breda wins1.65
19Eerste DivisieTelstarVSADO Den HaagADO Den Haag wins1.89
20Eerste DivisieTOP OssVSHelmond SportHelmond Sport wins2.31

Parashikimet e Futbollit MLS: Një Lojë Miqësore e Informacionit

Historia në një Vështrim:

Futbolli në MLS filloi në vitin 1996, pasi SHBA-ja ishte vendi mikpritës i Kupës së Botës në 1994. Imagjinoni si të mbillni një farë pas një shiu të mirë; iu desh pak kohë për të rritur rrënjë. Tani, me mbi 25 vjet përvojë, MLS ka lulëzuar në një familje të madhe futbolli në SHBA dhe Kanada, me tifozë që bëhen bashkë rreth dashurisë së tyre për lojën.

Parashikime dhe Këshilla:

Le të mendojmë për parashikimet dhe këshillat si një tenxhere supe shtëpie. Ne shikojmë përballjet e kaluara – performancat e lojtarëve, dinamikat e skuadrës dhe madje edhe avantazhin në fushën e shtëpisë – pastaj i bëjmë së bashku për t’ju dhënë një lugë të ngrohtë se kush mund të ketë avantazhin në ndeshjet e ardhshme.

Statistikat Kyçe & Analiza e Thellë:

Jemi si detektivë që punojnë në një rast argëtues kur thellohen në numra. Shikojmë golat e shënuar, strategjitë mbrojtëse dhe përballjet kokë më kokë, duke ju dhënë ato detaje të vogla të rëndësishme që mund të ndriçojnë se si mund të performojë një ekip, pa u bërë shumë teknik me terminologjinë.

Formati i Turneut:

MLS është si një udhëtim i madh me ndalesa përgjatë rrugës – skuadrat konkurrojnë në një sezon të rregullt të konferencave, të ndjekur nga “playoffs” që çojnë në finalen e Kupës MLS. Çdo lojë është një shkallë në rrugën drejt kupës së ndritshme.

Parashikimet e Turneut:

Kur flasim për atë se kush mund të ngrejë trofeun në fund të sezonit, ndajmë formacionin tonë të ëndrrave. Është si të shohësh yjet dhe të shprehësh një dëshirë, përveç se bazojmë dëshirat tona në momentumin e ekipit, lojtarët që dalin në pah, dhe psherëtimën e surprizave që çdo sezon emocionues sjell.

Si Funksionojnë Parashikimet e Ndeshjeve?

Imagjinoni që po planifikoni një ditë në karnaval. Ne përdorim njohuritë tona për lojërat (ekipet) dhe motin (kushtet e ekipit) për të parashikuar cilat lojëra do të jenë më emocionuese (rezultati i ndeshjes). Nuk është një shkencë e saktë, por sigurisht shton një dozë pritshmërie në përvojën tuaj aktuale.

Fituesit e Mëparshëm:

Të flasim për kampionët është si të shfletoni një album fotografik familjar. Skuadra si LA Galaxy dhe D.C. United kanë pasur momente lavdie, duke buzëqeshur nga viti në vit me Kupën MLS në dorë. Këto kujtime përfshihen në historinë e ligës, duke e bërë atë më të pasur me çdo sezon që kalon.

Kur Publikojmë Parashikimet?

Mendoni për ne si një fqinj i besueshëm që gjithmonë e di kur të ofrojë një dorë ndihmëse. Ne zakonisht nxjerrim parashikimet tona në mes të javës, pak para se të fillojë emocioni i lojërave të fundjavës. Kjo ju jep kohë të mendoni për to, njësoj sikur të shijoni një barbekyu të shtunën, para se të fillojë argëtimi.

Sa zgjat sezoni i MLS?

Mendoni për të si një udhëtim të gjatë dhe të këndshëm. Sezoni i MLS zakonisht fillon në fund të shkurtit ose në fillim të marsit dhe zgjat deri në tetor, me “playoffs” që fillojnë pas kësaj periudhe. Ai përfundon me Kupën MLS në fillim të dhjetorit, pikërisht në kohën e duhur për të qetësuar për festat!

A mund të luajnë lojtarë nga vende të tjera në MLS?

Patjetër! Ekipet e MLS mirëpresin lojtarë nga e gjithë bota, pak a shumë si një festë ndërkombëtare e ngjeshur. Është kjo përzierje e mrekullueshme që sjell stile dhe përvoja të ndryshme në festën tonë të futbollit.

A ka një kufi pagash në MLS?

Po, ka. Është si të kesh një buxhet për një piknik; siguron që të gjithë të shpenzojnë një shumë të ngjashme dhe e bën ditën të këndshme për të gjitha ekipet. Por rregullat speciale si “Lojtarët e Dizenjuar” lejojnë të shpenzosh pak më shumë për disa ushqime ekstra të veçanta!

Çfarë janë Lojtarët e Dizenjuar?

Ata janë si yjet e veçantë të një shfaqje televizive! Çdo ekip mund të punësojë deri në tre Lojtarë të Dizenjuar, të cilët pagat e tyre nuk llogariten plotësisht kundër kufirit të pagave. Është një mënyrë për të sjellë talente të shquara në ligë pa prishur balancat financiare.

Sa ekipe arrijnë në “playoffs”?

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, 14 ekipe sigurojnë biletat e tyre për në “playoffs”, duke synuar finalen madhështore në Kupën MLS. Është si të arrish në raundin final të një gare vallëzimi, ku skena është vendosur që më të mirët të shfaqin aftësitë e tyre.


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.