Parashikime ndeshjesh, Europa League – 06.10.2022

Omonia Nicosia <—VS—> Manchester United

Fiton Manchester United / koeficient 1.23

Omonia Nicosia ka pësuar 5 gola në 2 ndeshjet hapëse të Europa League, të cilat kanë përfunduar në disfatë për të zotët e shtëpisë. Manchester United ndërkohë ka fituar 2 takimet e fundit me 2 gola diferencë nga kundërshtari. Për më shumë, “Djajtë e Kuq” kanë mbajtur të paprekur portën në 3 nga 4 përballjet e fundit në transfertë. Diferenca është e madhe në kualitet mes ekipeve, dhe anglezët pritet të rrëmbejnë 3 pikët.


Arsenal <—VS—> Bodo Glimt

Shënojnë të dyja skuadrat / koeficient 1.86

Në 5 nga 6 ndeshjet e fundit të Arsenal në të gjitha kompeticionet, si londinezët, ashtu dhe kundërshtarët e tyre kanë gjetur rrugën e rrjetës. E njejta statistikë vlen dhe për 6 përballjet e fundit të Bodo Glimt. Të besuarit e Mikel Artetës janë favoritë absolutë për të triumfuar në shtëpinë e vet, por Bodo Glimt ka aftësinë për të surprizuar. Sidmos duke marrë parasysh se Arteta pritet të bëjë ndryshime në formacion për shkak të sfidës me Liverpool në kampionat.


Roma <—VS—> Betis

Shënojnë të dyja skuadrat / koeficient 1.69

Në 3 nga 5 ndeshjet e fundit të Romës, si italianët, ashtu dhe kundërshtarët e tyre kanë gjetur rrugën e rrjetës. Nga ana tjetër, në 2 nga 4 transfertat e fundit të Real Betis, të dyja skuadrat kanë gjetur golin. Roma ndërkohë është e pamposhtur në 13 përballjet e fundit në shtëpi, në Europa League. Italianët janë favoritë të fortë për të marrë 3 pikët, por forma me lëkundje në mbrojtje mund t’i japë Betis shanse për të shënuar.


Parashikime të tjera, baste të sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1UEFA Europa LeagueFC ZurichVSPSV EindhovenPSV Eindhoven wins1.54
2UEFA Europa LeagueFenerbahceVSAEK LarnacaFenerbahce wins1.37
3UEFA Europa LeagueRennesVSDynamo KyivRennes wins1.43
4UEFA Europa LeagueHJK HelsinkiVSLudogorets RazgradLudogorets Razgrad wins2.08
5UEFA Europa LeagueMalmo FFVSUnion BerlinUnion Berlin wins2
6UEFA Europa LeagueSC BragaVSUnion St. GilloiseSC Braga wins1.81
7UEFA Europa LeagueFC SheriffVSReal SociedadBoth teams to score1.84
8UEFA Europa LeagueSturm GrazVSLazioRussia wins1.26
9UEFA Europa LeagueFC MidtjyllandVSFeyenoordFeyenoord wins2.16

Zgjidh faqen e preferuar të basteve me koeficientët më të lartë!

KompaniaWelcome BonusPlatformaLicensaMonedhaRegjistrimi
Ivi Bet100% deri në 150 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Megapari100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Betsafe€25 Bonus + €10 Free BetCasino, Poker, SportsMGA, UCKG, IRC€,$Luaj tani!
22 Bet100% deri në 120 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Bet 365100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsUK, Malta, Estoni€,$Luaj tani!
Betfinal100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Everygame100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
888 SportBet 10EUR merr 30 €Casino, Poker, SportsMGA, Gibraltar€,$Luaj tani!
Melbet100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsCuracao, Estoni, Kenya, Nigeria€,$,฿Luaj tani!
Betwinner100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Betsson100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsMGA, IGC, UKGC€,$Luaj tani!
Librabet100% deri në 150 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Ivibet
Ivibet

100% BONUS deri në 150 EUR mbi depozitën e parë!

Mozzart Bet
Mozzart Bet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Evobet Sportsbook
Evobet Sportsbook

100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë!

Powbet Sportsbook
Powbet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!