Parashikime ndeshjesh, La Liga, Bundesliga 2, Premier League 04.01.2021

Southampton vs Liverpool

Fiton Liverpool, koeficient 1.61

Liverpool dështoi të fitonte ndeshjen e fundit të 2020 përballë New Castle në Premier League. Por këtë vit të ri, djemtë e Klopp do të mundohen të minimizojnë gabimet e tyre. Ata vijnë si favoritë absolutë në përballjen me Southampton, të cilët nga ana e tyre nuk kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës në 3 sfidat e fundit. Një fitore e Liverpool duket akoma dhe më e sigurt duke marrë parasysh se “The Reds” kanë triumfuar në 6 përballjet e fundit mes 2 skuadrave.

Valencia vs Cadiz

Fiton Valencia, koeficient 2.00

Një Valencia që prej 7 ndeshjesh nuk e njeh shijen e fitores do të kërkojë dëshpërimisht të nisë 2021-shin me një 3-pikësh të rëndësishëm përballë Cadiz. Por, të zotët e shtëpisë megjithëse luajnë në “Mestalla” duhet të tregohen të kujdesshëm. Kjo pasi Cadiz ia ka dalë të gjejë golin në 5 nga 8 ndeshjet në transfertë këtë sezon. Gjithashtu Valencia nga ana e saj nuk ka treguar formën më të mirë në shtëpi. Të ashtuquajturit “Los Che” megjithëse vijnë si favoritë ende nuk ia kanë dalë të mbajnë të paprekur portën e tyre në ndeshjet e zhvilluara në “Mestalla” këtë sezon të La Liga.

Fortuna Dusseldorf vs Paderborn

Shënohen mbi 2.5 gola, koeficient 1.80

Bundesliga 2 rikthen përballë njëra-tjetrës dy ekipe mjaft interesante si Fortuna Dusseldorf dhe Paderborn. Skuadra nga Dusseldorf vjen si favorite në këtë përballje duke marrë parasysh faktin se ia ka dalë të fitojë 4 ndeshjet e fundit në kampionat. Kjo mbështetet dhe nga fakti se Paderborn ka dështuar të gjejë rrugën e rrjetës në 4 nga 7 takime në transfertë. Gjithsesi surprizat nuk janë të pamundura, dhe mund të shohim gola nga të dy krahët në këtë përballje.

Parashikime të tjera, Serie B (4 Janar)

NdeshjaParashikimiKoeficienti
Cosenza vs EmpoliBarazim3.10
Venezia vs PisaFiton Venezia1.95
Lecce vs MonzaFiton Monza ose barazim1.50
Cremonese vs ChievoShënohen mbi 2.5 gola (JO)1.66
Brescia vs VicenzaShënojnë të dyja skuadrat1.90

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X