Parashikime ndeshjesh, Premier League – 13.08.2022

Arsenal vs Leicester City

Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.79

Sezonin e kaluar, Arsenali i Mikel Artetës fitoi 13 nga 16 ndeshje në shtëpi, përballë ekipeve poshtë vendit të katërt në Premier League. Nga ana tjetër, në 84% të ndeshjeve në transfertë të Leicester sezonin që lamë pas, të dyja ekipet gjetën rrugën e rrjetës. Gjithashtu, “Dhelprat” u mposhtën 2-1 në 4 takime në transfertë. Të zotët e shtëpisë e startuan sezonin me një fitore 2-0 ndaj Crystal Palace, dhe janë favoritë për të marrë një tjetër 3-pikësh.

Manchester City vs AFC Bournemouth

Shënohen mbi 2.5 gola, koeficient 1.32

Manchester City bëri detyrën duke fituar 2-0 përballë West Ham, në ndeshjen hapëse të Premier League. AFC Bournemouth ndërkohë vjen në këtë sezon pas një aventure mjaft të suksesshme në Championship. Miqtë kanë regjistruar 4 fitore në ndeshjet e fundit, por diferenca me City-n e Pep Guardiolës është tejet e madhe. Gjithsesi, duke marrë parasysh formën e ekipeve, pritet një takim i mbushur me gola dhe spektakël nga të dyja skuadrat.

Brentford vs Manchester United

Barazim ose fiton Brentford, koeficient 1.75

Manchester United ka humbur 5 nga 7 ndeshjet e fundit në Premier League. Gjithashtu, “Djajtë e Kuq” fituan vetëm 6 nga 19 transfertat e sezonit të kaluar. Edhe nëse të besuarit e Ten Hag ia dalin të zhvillojnë një paraqitje më solide kësaj rradhe, fitorja nuk është e garantuar, duke marrë parasysh ecurinë pozitive të Brentford. United ndërkohë ende vuan problematikat në mesfushë, teksa paralelisht, situata e Cristiano Ronaldos në klub ka vendosur në vështirësi Ten Hag.

Parashikime të tjera ,baste të sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Premier LeagueAston VillaVSEvertonAston Villa wins1.8
2Premier LeagueBrighton & Hove AlbionVSNewcastle UnitedBoth teams to score1.8
3Premier LeagueSouthamptonVSLeeds UnitedSouthampton wins2.25
4Premier LeagueWolverhampton WanderersVSFulhamWolverhampton Wanderers wins2.3
5La LigaBarcelonaVSRayo VallecanoOver 2.5 goals1.5
6La LigaReal ValladolidVSVillarrealVillarreal wins1.9
7Serie AAC MilanVSUdineseAC Milan wins1.44
8Serie ASampdoriaVSAtalantaBoth teams to score1.61
9Serie ALecceVSInterOver 2.5 goals1.57

Zgjidh kompaninë e preferuar të basteve me koeficientët më të mirë!

KompaniaWelcome BonusPlatformaLicensaMonedhaRegjistrimi
Betsafe€25 Bonus + €10 Free BetCasino, Poker, SportsMGA, UCKG, IRC€,$Luaj tani!
22bet100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
bet365100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsUK, Malta, Estoni€,$Luaj tani!
Betfinal100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Everygame100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
888 SportBet 10EUR merr 30 €Casino, Poker, SportsMGA, Gibraltar€,$Luaj tani!
Melbet100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsCuracao, Estoni, Kenya, Nigeria€,$,฿Luaj tani!
Betwinner100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Betsson100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsMGA, IGC, UKGC€,$Luaj tani!
Librabet100% deri në 150 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

New bookmakers
Mozzart Bet
Mozzart Bet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Evobet Sportsbook
Evobet Sportsbook

100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë!

Powbet Sportsbook
Powbet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Cyber.bet Sportsbook
Cyber.bet Sportsbook

100% BONUS deri në 300 EUR mbi depozitën e parë!