Parashikime, Premier League, java 10-te

parashikime ndeshjesh

Ne analizen tonë për parashikime ndeshjesh, do të keni një pasqyrë më të qartë për ndeshjet e Premier League dhe sigurisht një bast më të sigurtë.

SOUTHAMPTON vs LEICEESTER

Southampton vjen nga një barazim javën e shkuar përballë Wolves, një rezultat i cili përfundoi ecurinë e 3 humbjeve rresht në kampionat. Momentalisht ndodhen në pozicionin e 17-të ne renditje shumë pranë zonës së rënies. “Shenjtorët” kanë arritur të grumbullojnë vetëm 8 pikë këtë sezon në 9 ndeshje të luajtura duke arritur të fitojnë në vetëm 2 prej tyre.

Leicester nga ana tjetër ka bërë një start solid të sezonit dhe gjendet në vendin e 3-të me 17 pikë dhe vjen nga një fitore në shtëpi ndaj Burnley me rezultatin 2-1. Forma e Jamie Vardy ka qenë një faktor i rëndësishëm i rezultateve të skuadrës me sulmuesin anglez që ka shënuar 6 gola në Premier League deri më tani.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:
 • Southampton: 1
 • Barazim: 2
 • Leicester: 2

Duke pasur parasysh formën e skuadrave aktualisht Leicester janë favoritët në këtë ndeshje dhe i vetmi faktor në favor të Southampton është fakti që luajnë në fushën e tyre. Leicester shërben për parashikime ndeshjesh që ju duhen në skedinën tuaj.

MANCHESTER CITY vs ASTON VILLA

Pas barazimit të kryesuesve të Liverpool javën e shkuar në Old Trafford, ekipi i Pep Guardiola arriti ta shkurtojë diferencën në 6 pikë me fitoren në fushën e Crystal Palace. Manchester City duket po aq i fortë sa sezonin e shkuar dhe padiskutim pretendent për titullin , por 2 humbje dhe 1 barazim në këtë fillim sezoni e kanë lënë në ndjekje të Liverpool që ka bërë një start thuajse perfekt.

Rezultate mjaft pozitive ka arritur dhe Aston Villa në dy javët e fundit përballë Norwich dhe Brighton, por ndaj City shanset e tyre duken të pakta. E vetmja e dhënë ne favor të tyre është fakti që Guardiolës i është dashur të improvizojë në qendër të mbrojtjes ër shkak të dëmtimeve të futbollistëve në atë pozicion..

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:
 • Manchester City: 4
 • Barazim: 1
 • Aston Villa: 0

Të gjithë argumentet cojnë në përfundimin që ekipi i Pep Guardiola nuk mund të tolerojë një tjetër hap fals nëse dëshiron të mbetet në luftën për titull dhe duke qenë se luajnë në shtëpi përballë një ekipi të sapongjitur në Premier League fitorja e tyre duket pothuajse e sigurt.

Le të shikojmë disa parashikime ndeshjesh të tjera:

BRIGHTON vs EVERTON

Brighton ka arritur të fitojë vetëm 2 ndeshje këtë sezon dhe ka arritur të grumbullojë 9 pikë në total. Këto rezultate e pozicionojnë në vendin e 16 aktualisht shumë pranë zonës së rënies.

Everton ka bërë një fillim të dobët të sezonit dhe fitorja e javës së shkuar ndaj West Ham ishte e para pas 4 humbjesh rradhazi në kampionat. Vetëm 10 pikë nga 27 të mundshmet janë shumë pak për një ekip që pretendon të qëndrojë sa më pranë “Top six” të kampionatit anglez.

Këto skuadra janë përballur vetëm 4 herë në Premier League dhe rezultatet e këtyre përballjeve kanë qenë:

 • Brighton: 1
 • Barazim: 1
 • Everton: 2

Në letër Everton mund të konsiderohej favorit, megjithatë ecuria e deritanishme e dy ekipeve këtë sezon indikon se barazimi është rezultati më i mundshëm.

WATFORD vs BOURNEMOUTH

Ëatford vjen në këtë ndeshje si skuadra e vetme në Premier League që ende se ka provuar shijen e fitores këtë sezon dhe rrjedhimisht ndodhen në vendin e fundit me vetëm 4 pikë. Megjitahtë ata kanë arritur 2 barazime në 2 ndeshjet e fundit ku përballë Tottenham ishin duke fituar deri në minutën e 86-të.

Edhe Bournemouth vjen nga një barzim në ndeshjen e fundit ndaj Norwich, por ka qenë një ekip mjaft i ekuilibruar në rezultatet e marra der tani me 3 fitore, 3 barazime, 3 humbje dhe golavarazh 13:13.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:
 • Ëatford: 1
 • Barazim: 3
 • Bournemouth: 1

Duke parë formën aktuale të skuadrave pritet që periudha pa fitore Watford të vazhdojë dhe të jetë Bournemouth skuadra që do të marrë 3 pikët në këtë ndeshje megjithatë barazimi mbetet një rezultat i mundshëm.

WEST HAM vs SHEFFIELD UNITED

Të dyja ekipet e kësaj përballjeje kanë grumbulluar 12 pikë në kampionat me 3 fitore, 3 barazime, 3 humbje dhe i ndan vetëm golavarazhi që është në favor të Sheffield. Ky avantazh i Sheffield vjen kryesisht prej faktit që janë ekipi me më pak gola të pësuar këtë sezon me vetëm 7 të tillë në 9 ndeshje.

Javën e shkuar West Ham humbi përballë Everton dhe trajneri Pellegrini do të presë një reagim nga ekipi i tij në këtë ndeshje në shtëpi. 

Sheffield vjen në këtë ndeshje pas një fitoreje të paprtur ndaj Arsenal, një fitore që nga pikëpamja psikologjike mund ti japi skuadrës një shtysë më shumë për të marrë një tjetër rezultat pozitiv.

Këto skuadra janë përballur vetëm 2 herë në Premier League në sezonin 2006/2007 dhe secila arriti të fitojë ndeshjen e luajtur në shtëpinë e vet. Megjithatë, për shkak se bëhet fjalë për më shumë se një dekadë më parë, kjo statistikë vlen pak për përballjen e kësaj jave.

West Ham luan në shtëpi dhe do të kërkojë një rezultat pozitiv, megjithatë loja e londinezëve deri më tani nuk ka impresionuar dhe duke qenë se Sheffield është një skuadër që mbrohet mirë barazimi duket rezultati më i mundshëm.

Le të vazhdojmë parashikime ndeshjesh midis BURNLEY vs CHELSEA, NEWCASTLE vs WOLVES, ARSENAL vs CRYSTAL PALACE

BURNLEY vs CHELSEA

Humbja përballë Leicester ishte e 3-ta këtë sezon për Burnley dhe e ka pozicionuar në vendin e 8-të në renditje me 12 pikë. Chelsea nga ana tjetër u ngjit në vendin e 4-rt me 17 pikë pas 3 fitoreve rresht në javët e fundit. Starti i dobët i djemve të Lampard e vuri në diskutim qëndrimin e tij në stolin e bluve, por këto 3 fitore i kanë rikthyer pozitivitetin dhe besimin e skuadrës.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:
 • Burnley: 1
 • Barazim: 2
 • Chelsea: 2

Burnley është një prej skuadrave më të forta në shtëpi deri tani ku ka fituar 3 nga 4 ndeshje, fakt ky që e bën një transfertë të vështirë për Chelsea. Megjitahtë forma e javëve të fundit e Chelsea ku fitorja ndaj Ajax në mesjavë ishte 6-ta rradhazi në të gjitha kompeticionet, bën që ata të konsiderohen favoritë për ta fituar këtë ndeshje.

Lexo gjithashtu: Ndeshje dhe parashikime, Champions League!

NEWCASTLE vs WOLVES

Këto dy skuadra kanë objektva të kundërt këtë sezon. Largimi i Benitez dhe mungesa e investimeve në merkato bën që Newcastle të ketë objektiv mbijetesën kurse Wolves pretendon të jetë ndjekësja më e afërt e 6 skuadrave të mëdha dhe të përpiqet të arrijë një vend që të con në kompeticionet europiane.

Pavarësisht pritshmërive të ndryshme, skuadrat i ndajnë vetëm 3 pikë. Newcastle ndodhet në vendin e 18-të me 8 pikë ndërsa Wolves në vendin e 13 me 11 pikë, por forma e ndeshjeve të fundit tregon rritje të formës së Wolves të cilët skanë asnjë humbje në 4 ndeshjet e fundit dhe kanë fituar 2 prej tyre.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:
 • Newcastle: 2
 • Barazim: 1
 • Wolves: 2

Kjo përballje pritet të jetë mjaft e balancuar, por kualiteti dhe forma janë në anën e Wolves. Megjithatë Newcastle luan në shtëpi dhe do të përpiqet të mbrojë mirë dhe të dalë me të paktën 1 pikë nga kjo ndeshje.

ARSENAL vs CRYSTAL PALACE

Humbja shokuese ndaj Sheffield e rrëzoi Arsenal në vendin e 5-të në renditje. Forma e londinezëve ka qenë e lëkundur dhe problemet në fazën mbrojtëse të sezonit të shkuar vazhdojnë të jenë relevante eshe këtë sezon. Crystal Palace ndodhet një vend më poshtë në renditje me vetëm 1 pikë më pak. Në këto javë të para Palace ka treguar se është një ekip mjaft luftarak dhe që mbron mirë, por vështirësia për të shënuar gola (8 në 9 ndeshje këtë sezon) mund ti penalizojë në këtë përballje.

Arsenal kërkon rikthimin në 4 vendet e para dhe nuk mund ti lejojë vetes të lër pikë në një ndeshje në shtëdpi, por hstoria e ndeshjeve të fundit dhe fakti që është një derbi e bën këtë ndeshje disi të paparashikueshme.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit mes skuadrave:    
 • Arsenal: 2
 • Barazim: 1
 • Crystal Palace: 2

Palace pritet ti sjellë vështirësi Arsenal, por kualiteti është në anën e ekipit të Emery. Nëse shmangin gafat në mbrojtje dhe tregohen të saktë në finalizim Arsenal mund të dalë fitues nga kjo përballje dhe kjo ndeshje futet në ato parashikime ndeshjesh ku ne ju sugjerojmë të luani baste live!

NORWICH vs MANCHESTER UNITED

Përballja me vendin e 19-të në të shkuarën do të thoshte fitore e sigur për United, por forma e tyre në 9 ndeshjet e para ka lënë për të dëshiruar. Vetëm 10 pikë në 9 ndeshje janë shumë pak për ekipin e Solskjaer që ndodhet më pranë zonës së rënies sesa asaj që të con në kompeticionet europiane. 

Barazimi ndaj kryesuesve të Liverpool ishte një sinjal shprese dhe që tregoi se kjo skuadër i ka aftësitë për të bërë paraqitje të mira në mbrojtje. Megjithatë mungesa e golave vazhdon të mbetet shqetësuese.

Për Norwich nuk mund të thuhet shumë në prag të kësaj ndeshjeje. Një skuadër interesante e bazuar në futbollistë të rinj dhe që investoi shumë pak në merkaton e verës, por që deri tani ka arritur të grumbullojë vetëm 7 pikë dhe ndodhet në vendin e parafundit.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit me skuadrave:
 • Norëich: 1
 • Barazim: 0
 • Manchester United: 4

Manchester United duhet ta fitojë këtë ndeshje. Pavarësisht formës jo të mirë, në letër gjithcka flet në favor të tyre . Një tjetër rezultat negativ ndaj një kundërshtari të nivelit të ulët mund ta lëkundë ndjeshëm pozicionin e Solskjaer në stolin e  United.

LIVERPOOL vs TOTTENHAM

Kjo ndeshje është padiskutim më e forta në javën e 10-të të Premier League dhe jo më kot e kemi zgjedhur për skedinen tuja. Forma e ekipeve ka qenë e ndryshme në këto 9 ndeshje të para dhe finalja e sezonit të shkuar duket si një kujtim i largët, të paktën për Tottenham.

 Javën e shkuar “The Reds” lanë për herë të parë pikë këtë sezon përballë Manchester United në transfertë. Megjithatë skuadra e Klopp ndodhet 6 pikë perpara City dhe do të kërkojë ta ruajë këtë diferencë në këtë ndeshje në shtëpi.

Në krahun tjetër Tottenham e ka nisur jo mirë sezonin dhe ndodhet në vendin e 7-të me 12 pikë. Ndeshjen e javës së shkuar përballë Watford-it të vendit të fundit arritën ta barazonin vetëm në fundin e ndeshjes duke shmangur një humbje të turpshme në shtëpi. Loja e tyre duket larg asaj të sezonit të shkuar dhe kjo ndeshje në Anfield vjen në momentin më të keq të mundshëm.

 • Rezultatet e 5 ndeshjeve të fundit:
 • Liverpool: 3
 • Barazim: 0
 • Tottenham: 2

Anfield është një fushë e vështirë për cilindo ekip. Forma e Liverpool ka qenë thuajse perfekte dhe duke marrë parasysh periudhën negative në të cilin ndodhet Tottenham aktualisht, skuadra vendase duket favorite për të marrë 3 pikët.

Këto parashikime do të jenë në fokusin tonë, në formën e analizave, ndaj ju ftojmë të na ndiqni cdo javë për kampionatet më të ndjekura.

3 Replies to “Parashikime, Premier League, java 10-te”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

22bet sports, kompania më e mirë për 2020, koeficientët më të lartë treg!!!!

X