Parashikimet e dites 14.10.2020

Parashikime ndeshjesh – UEFA Nations League

parashikime ndeshjesh 2020

Angli vs Danimarkë Fiton Anglia, koef. 1.68

Anglia i ka fituar të dyja ndeshjet e luajtura në këtë ndalesë të kombëtareve dhe gjithashtu kanë një ecuri prej 9 fitoresh rradhazi në shtëpi. Që nga fillimi i vitit 2019 ata kanë shënuar 26 gola në 6 ndeshje të luajtura në fushën e tyre.

Ndërsa Danimarka nuk i ka pasur gjërat aq të lehta deri tani në Nations League. Ata kanë arritur të marrin 4 pikë në 3 ndeshje dhe nuk shihen si favoritë në këtë përballje.

Si rrjedhojë parashikimi ynë është një fitore e Anglezëve të cilët pritet të vazhdojnë formën e mirë të treguar në fushën e tyre.

Bullgari vs Uells Fiton Uellsi, koef. 2.05

Në 4 taķimet e fundit mes skuadrave Uellsi ka fituar 3 prej tyre me rezultatin 1-0. Gjithashtu uellsianët kanë fituar 4 nga 6 ndeshjet e fundit pa pësuar gol ndërsa Bullgaria ka humbur 4 nga 5 ndeshjet e fundit që ka luajtur.

Duke pasur në konsideratë formën e skuadrave dhe për më tepër koeficientin mjaft të kënaqshëm që ka fitorja e Uellsit, sugjerimi ynë është pikërisht vendosja e këtij basti.

Poloni vs Bosnje Fiton Polonia, koef. 1.82

Polonia është një skuadër që ka bërë paraqitje mjaft dinjitoze ghatë viteve të fundit. Të udhëhequr nga Lewandowski ata fituan 8 nga 10 ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Një tjetër statistikë pozitive e polakëve është edhe fakti që kanë pësuar vetëm 3 gola në 4 ndeshjet e fundit.

Ata vijnë nga një barazim pa gola ndaj një skuadre si Italia, por edhe boshnjakët arritën të barazonin ndaj Hollandës. Megjithatë paraqitja e tyre nuk ishte aspak bindëse, ashtu si ishte zhgënjyes edhe eleminimi nga kualifikueset e Euro 2020 nga Irlanda e Veriut.

Për këto arsye fitorja e Polonisë shihet si rezultati më i sigurt.

Portugali vs Suedi Fiton Portugalia, koef. 1.46

Portugalia vjen padyshim si favorite në këtë ndeshje. Në këtë ndalesë kombëtaresh ata kanë arritur 2 barazime me skuadra si Spanja dhe Franca dhe tashmë do të përpiqen të bëjnë më mirë se keq, një fitore ndaj Suedisë.

Portugezët kanë pësuar vetëm 1 gol në 6 ndeshjet e fundit duke treguar se kanë një mbrojtje mjaft solide krahas cilësive të lojtarëve të sulmit.

Suedia vjen në këtë takim me një formë totalisht të kundërt me rivalët e tyre. Ata kanë humbur në 3 nga 4 ndeshjet e fundit dhe kanë shënuar vetëm 1 gol në 3 takimet e luajtura deri tani në Nations League.

Duke pasur parasysh soliditetin që Portugezët kanë treguar në fazën mbrojtëse dhe kualitetin më të lartë që ata kanë në tërësi, pritet që ata të fitojnë në këtë ndeshje, aq më tepër duke i shtuar edhe faktin që Suedia nuk ndodhet në momentin më të mirë të saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X