Parashikime ndeshjesh, 21.11.2020

Tottenham vs Manchester City

Shënojnë të dyja skuadrat dhe shënohen mbi 2.5 gola, koeficienti 1.85

Tottenham ka një mesatare prej 2.37 golash për ndeshje në Premier League dhe gjithashtu nuk humbasin prej 7 ndeshjesh në këtë kompeticon. Duke pasur parasysh se edhe Manchester City nuk ka humbur prej 9 ndeshjesh atëherë pritet të kemi të bëjmë me një ndeshje mjaft të luftuar nga të dy skuadrat dhe pritshmëritë janë të ketë gola.

Villareal vs Real Madrid

Shënojnë të dyja skuadrat dhe shënohen mbi 2.5 gola, koeficienti 1.7

Real Madrid do të kërkojë fitoren në këtë takim, por situata ku ndodhet momentalisht skuadra është e ndërlikuar. Mes luhatjeve në formë dhe mungesave, sidomos në repartin e mbrojtjes, është riskoze që të parashikohet me siguri një fitore e skuadrës së Zidane.

Ndërsa në lidhje me shënimin e golave statistikat janë shumë më inkurajuese. Nga 4 ndeshjet e fundit në shtëpi të Villareal 3 kanë prodhuar më shumë se 2.5 gola dhe të dyja skuadrat kanë shënuar. E njëjta gjë ka ndodhur edhe në 3 nga 4 ndeshjet e fundit jashtë fushe të Real Madrid.

Gjithashtu basti i sugjeruar ka rezultuar i saktë në 5 ndeshjet e fundit mes Villareal dhe Real Madrid.

Crotone vs Lazio

Fiton Lazio, koeficienti 1.7

Lazio është favoritja e qartë e këtij takimi edhe pse kanë dështuar të fitojnë në 3 nga 4 ndeshjet e fundit. Kjo sepse përballë kanë një skuadër të ngjitur këtë sezon në Serie A sic është Crotone, dhe Lazio ka një rekord mjat të mirë ndaj skuadrave të sapongjitura me 15 fitore në 18 takimet e fundit ndaj tyre. 

Crotone ka vetëm 2 pikë në 7 ndeshje të luajtura deri tani dhe duket thuajse e pamundur për ta që të surprizojnë Lazion në këtë ndeshje.

Zgjidh kompaninë e preferuar sipas shtetit ku jeton dhe vendos skedinën e rradhës!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

New bookmakers
Mozzart Bet
Mozzart Bet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Evobet Sportsbook
Evobet Sportsbook

100% BONUS deri në 200 EUR mbi depozitën e parë!

Powbet Sportsbook
Powbet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Cyber.bet Sportsbook
Cyber.bet Sportsbook

100% BONUS deri në 300 EUR mbi depozitën e parë!

22bet sports, High Odds, leader in the market. Try now to receive a FREE BONUS!

X