Parashikimet e dites, E dielë 25.10.2020

Juventus vs Verona

Fiton Juventus dhe shënohen mbi 2.5 gola, koef. 2.1

Sugjerojmë këtë bast të kombinuar në këtë ndeshje për hir të faktit se Juventus do të jenë favoritë të qartë për të fituar. Në 11 ndeshjet e fundit në shtëpi ndaj Verona bardhezinjtë kanë fituar në cdo rast.

Një tjetër statistikë që tregon forcën e tyre në shtëpi është fakti që kanë fituar 12 nga 14 ndeshjet e fundit në Juventus Stadium. Gjithashtu në 11 takimet e fundit mes skuadrave janë shënuar të paktën 3 gola në të gjitha rastet.

Wolverhampton vs Newcastle

Fiton Wolverhampton, koef. 1.75

Wolves vijnë si favoritë në këtë ndeshje për shkak të cilësisë që kanë në skuadër, ecurisë së mirë që kanë treguar sezonet e fundit dhe për faktin që luajnë në fushën e tyre.

Në 29 ndeshjet e fundit në shtëpi në Premier League ata kanë regjistruar vetëm 5 humbje. Newcastle nga ana tjetër vjen nga një humbje e thellë ndaj Manchester United dhe do të jetë e vështirë për ta të dalin me pikë nga kjo transfertë.

Të gjithë faktorët flasin në favor të Wolves prandaj gjykojmë se ky bast duket një mundësi e mire për të fituar. 

Real Sociedad vs Huesca

Fiton Real Sociedad, koef. 1.6

Javën e fundit Real Sociedad arriti një fitore bindëse ndaj Real Betis dhe në mesjavë  një tjetër rezultat pozitiv ndaj Rijeka, pra forma e tyre momentalisht është mjaft e mirë.

Edhe Huesca nuk ka performuar keq deri tani duke qenë se kanë vetëm 1 humbje në 6 ndeshje, por në fazën sulmuese janë të limituar dhe kjo ka qenë arsyeja që 5 ndeshjet e tjera kanë marrë 5 barazime.

Edhe pse është herët për të gjykuar sesa mund të arrijë Sociedad këtë sezon, me formën aktuale duket e vështirë që Huesca të arrijë ti ndalë, ndaj dhe sugjerimi ynë është të luani fitoren e Sociedad.

Zgjidh shtetin dhe vendos bastin tënd!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X