Parashikimet e ditës, E shtunë 24.10.2020

Manchester United vs Chelsea Shënohen mbi 2.5 gola, koef. 1.6

Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren për të treguar ambiciet e tyre një sezon që nuk ka nisur  sic do të dëshironin. Manchester United luan në shtëpi, megjithatë nuk mund të thuash se janë favoritë të qartë në këtë takim.

Si rrjedhim do të ishte më e sigurt që kjo ndeshje të luhej me gola duke pasur parasysh edhe statistikat që skuadrat kanë pasur deri tani për sa u përket golave. Manchester United kanë pasur 3 ose më shumë gola në ndeshjet e tyre në të 7-ta ndeshjet e luajtura. Gjithashtu 4 nga 5 ndeshjet e Chelsea në Premier League kanë pasur 3 ose më shumë gola. 

Barcelona vs Real Madrid Shënohen më pak se 3 gola, koef. 2.2

Në mendjet e të gjithëve El Classico shihet si një përplasje spektakli dhe golash, por situata aktuale e skuadrave dikton për një takim ku të dyja palët do të tregojnë kujdes.

Gjithashtu në 4 nga 5 El Classicot e fundit janë shënuar më pak se 3 gola. Real Madrid vjen nga një javë mjaft negative dhe një humbje në këtë takim do të përkeqësonte edhe më tej situatën në kampin madrilen, por edhe tek Barcelona një humbje do të shte tronditëse. Në këto kushte pritet një takim i barabatë, i kujdesshëm dhe me pak gola.

Lexo gjithashtu: Cilat janë kompanitë serioze të licensuara?

Bayern Munich vs Eintracht Frankfurt Shënohen mbi 3,5 gola, koef. 1.6

Ky bast ka rezultuar i skatë në 7 nga takimet e deritanishme të Bayern këtë sezon. Gjithashtu bavarezët vijnë në një formë të frikshme, kanë shënuar 4 gola në 3 nga 4 ndeshjet e fundit.

Për sa i përket përballjeve direkte situata bëhet edhe më e njëanshme ku Bayern ka shënuar 10 gola në 2 takimet e fundit me Eintracht Frankfurt. Bavarezët janë të frikshëm momentalisht dhe efikasiteti i tyre në shënimin e golave pritet të vazhdojë edhe në këtë ndeshje.

Lazio vs Bologna Fiton Lazio, koef. 1.65

Lazio luan në fushën e saj dhe rekordi i tyre në shtëpi është mjaft pozitiv. Të kaltrit kanë fituar 12 nga 17 takimet e fundit që kanë luajtur në fushën e tyre në Serie A.

Starti i këtij sezoni ka lënë për të dëshiruar, por fitorja në mesjavë ndaj Borussia Dortmund mund të shërbejë si një pikë kthese. Ndaj Bologna, kryeqytetasit janë padyshim favoritë, prandaj fitorja e tyre duket si një bast i sigurt.


[bonustable num=5 tag=’parashikime’ ]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

22bet sports, kompania më e mirë për 2020, koeficientët më të lartë treg!!!!

X