Si te luajme Skedina Online?

Skedina online 2020 per sportdashesit Shqiptare!

Sportdashesit Shqiptare ne Shqiperi, Kosove apo anembane botes kane filluar te vendosin skedina online se tepermi kohet e fundit per faktin e vetem se me vendim ligjor, ne Shqiperi dhe Kosove nuk lejohen me prej nje viti baste live, baste online apo skedina online.

Pas shqiperise shume lloto sportive, bare sportive u mbyllen dhe te gjithe i kthyen syte ne bastore online, si nje alternative ndryshe, edhe pse me ligj kompanite e huaja nuk lejohen te operojne ne Shqiperi, shume kompani bastesh si: BET365, 22BET, 1xBET apo BETWINNER por jo vetem, pranojne lojtare nga shqiperia.

Si operojne keto kompani skedina online dhe nuk ndalohen dot nga shteti?

Te gjitha kompanite e siper permendura jane te licensuara ne shtete te ndryshme si Curacao, Malte apo UK dhe licensa e tyre lejon qe ata te operojne ne shtete te cilet i kane shpallur “lufte” basteve online. Mjafton qe lojtari te verifilkohet dhe te mos perdore identitet te rreme dhe cdo gje funksionon normalisht. 

Masat e qeverive te ketyre vendeve nuk e ndalojne dot aksesimin e faqeve nga qytetaret ne rruge te tjera duke perdorur sherbime VPN por mbi te gjitha jane vende ku ligji nuk zbatohet ne masen 100%. 

Klikoni ketu nqs jeni te interesuar te dini si funksionon VPN?

E verteta qendron qe Shqiperia apo Kosova jane shtete me ekonomi te dobet, te pafuqishem per te parandaluar kete industri gjithmone e ne zhvillim.

Si te vendosim skedina nga interneti?

Shume nga vizitoret tane na pyesin si te krijojne nje llogari ne bastore online, si te vendosin skedina dhe si te terheqin fitimet e tyre?

Ata qe kane ne pergjithesi pak njohuri nga interneti e kuptojne shpejt se si funksionon nje platforme bastesh online.

Ne pergjithesi faqet e basteve qe ofrojne skedina online kane nje konfigurim pothuajse te ngjashem por qe mund te ndryshojne nga koeficentet e ndeshjeve dhe numri i sporteve qe ofrojne.

Le te marrim nje shembull:

Regjistrimi ne Bet365 fillon me te dhenat tuaja kryesore te identitit si dhe e-mailin tuaj, pra mos harroni nje e-mail eshte gjeja e pare qe duhet te keni, mbani mend passwordin e e-mailit, qe te jete i aksesueshem nga ju, sepse do te merrni username dhe password nga kompania e basteve.

Gjithashtu e-maili juaj eshte i nevojshem per te hapur llogari ne kompanite e transferimit te parave online apo banka ne rast se nuk do te perdorni direkt karten tuaj te kreditit.

Mbasi regjistroheni ju mund te navigoni platformen e kompanise ku jeni regjistruar dhe te filloni te vendosni skedina online por mos harroni, qe te terhiqni fitimet tuaja cdo kompani bastesh do tju kerkoje qe te verifikoni te dhenat qe keni perdorur kur jeni regjistruar.

Ju keshillojme te keni gati nje foto apo skanim te pashaportes ose kartes tuaj te identitit ne varesi te asaj cfare do tju kerkohet gjithashtu dhe nje pasqyre e transfertave te fundit te kryera nga llogaria juaj bankare.


Shenim: Adresa juaj e shtepise eshte mire qe te perputhet me adresen qe keni regjistruar per nje sherbim si fature telefoni, fature dritash apo llogarai juaj bankare.

Pas verifikimit operatori do tju komunikoje verifikimin tuaj dhe ju mund te luani pa u shqetesuar.

Ne rast se jeni fitues ju mund te terhiqni parate me menyren qe keni perdorur per te depozituar.

Per me teper rreth regjistrimit ne nje bastore online klikoni ketu: Si te luajme baste online?

Nje tjeter shqetesim mund te jete gjuha juaj por kjo nuk eshte problem pasi shume nga platformat qe ne kemi ne faqen tone ofrojne gjuhe te ndryshme por gjithashtu ju keshillojme qe nqs nuk arrini te kuptoni plotesisht mjafton qe te komunikoni me nje operator ne Live Chat dhe ti shkruani “ Can you speak Albanian language?

Njihu me fjalorin terminologjik te basteve online!

Ata do te perdorin nje “perkthyes” virtual ose dikush vertet mund te dije shqip dhe do te jene ne gjendje tju ndihmojne.

Per pyetje apo paqartesi ju gjithmone mund te na shkruani ne: asistence@lojrafationline.com

Navigoni kompanine tuaj te preferuar dhe vendosni skedina online.

Kompania Bonus Analizë Luaj
1 100% deri në 10 EURAplikohen kushtet e bonusit Analizë Luaj
2 100% deri në $100Kushtet e bonusit Analizë Luaj
3 100% deri në $122Kushtet e bonusit Analizë Luaj
4 100% deri në $100Kushtet e bonusit Analizë Luaj
5 100% deri në $100Kushtet e bonusit Analizë Luaj

Tagged with:

Leave a Comment

Platformë moderne bastesh, koeficientë agresivë ---->>> Betwinner!Regjistrohu!
+