Skedina sot, koeficente dhe parashikime

Skedina sot, parashikimet me koeficentët përkatës

Fundjava është pjesa e javës ku ndeshjet e futbollit mbushin cdo orar të ditës. Të gjitha ligat europiane zhvillojnë ndeshjet e tyre dhe për bastvënësit ësht momenti më i mirë për të përdorur aftësitë e tyre dhe për të fituar.

Në këtë artikull ne do të përpiqemi tu ofrojmë ndjekësve të faqes tonë disa sugjerime për skedinën e kësaj fundjave shoqëruar me shpjegimet përkatëse që mbështesin parashikimin tonë.

ASTON VILLA vs LIVERPOOL parashikimi: 2, koef. 1.33

Skedina sot vazhdon me: Aston Villa

Aston Villa është ngjitur këtë sezon në Premier League dhe ndodhet në vendin e 15. Rrjedhimisht është një rival i thjeshtë për Liverpool që kryeson renditjen me 28 nga 30 pikë të mundshme. Një fitore me shumë gola e Liverpool duket e mundshme, por ekipi i Klopp ndoshta do ti rezervoje forcat per perballjen e Champions League ne mesjave dhe 3 pikët do të jenë të mjaftueshme për ta.

WATFORD vs CHELSEA  parashikimi: 2, koef. 1.61

Watford i vendit të fundit përballë një Chelsea të ringjallur nga Frank Lampard, një përballje që, të paktën në letër, duket e përkryer për skedinën tone. Londinezët vijne nga 4 fitore rradhazi në Premier League dhe ambicia për të qëndruar në “top 4” nuk mund ti lejojë të bëjnë një hap fals ndaj vendit të fundit në renditje.

Lexo gjithashtu: Kampionati gjerman, ndeshjet e javës!

TORINO vs JUVENTUS parashikimi: 2, koef. 1.5

Derbi i Torinos ka përfunduar me fitoren e bardhezinjve në 4 nga 5 përballjet e fundit. Juventus fitoi me vuajtje përballë Genoa javën e shkuar, por fitorja është fitore. Me 26 pikë nga 28 të mundshme skuadra e Sarri ka qenë thuajse perfekte, por Inter vazhdon të jetë shumë pranë. Konfirmimi në krye të renditjes dhe krenaria e fitores në derbin e qytetit pritet të jenë motivues të  mjaftueshëm për të mposhtur një Torino që vjen nga një formë e dobët me 0 fitore në 5 ndeshjet e fundit.

FRANKFURT vs BAYERN MUNICH PARASHIKIMI: 2/3+, koef. 1.65

Bayern nuk mund ti lejoje vetes nje tjeter ndeshje pa fitore. Edhe pse transferta ndaj Frankfurt do të jetë e vështrë bavarezët pritet të fitojnë. Të marra së bashku skuadrat kanë shënuar 40 gola këto 9 javë të para, por edhe kanë pësuar shpesh dhe si rrjedhojë edhe kjo përballje pritet të ketë gola. Frankfurt ndodhet në vendin e 9-të me 14 pikë dhe vjen nga një humbje ndërsa Bayern ndodhet në vendin e 2-të dhe një fitore mund ti bëjë kryesues të Bundesliga duke parë tranfertën e vështirë të M’gladbach përballë Levrkusen. Skedina sot per ndeshjen e readies eshte:

REAL MADRID vs REAL BETIS parashikimi: 1/3+, koef. 1.55

Madrilenët kanë gjetur më në fund formën e mirë dhe ndeshjen e fundit kanë shkatërruar Leganes me rezultatin 5-0. Edhe këtë javë Los Blancos do të luajnë në Santiago Bernabeu ndaj një kundërshtari në pozitë të vështirë. Betis ndodhet në vendin e 16-të vetëm 3 pikë nga zona e rënies dhe do ta ketë thuajse të pamundur të marrë pikë në Madrid, ndaj skuadrës së Zidane. Real Madrid pritet të vazhdojë me gola dhe në këtë ndeshje, por shpeshhetë madrilenët bien pre të kundërsulmeve të kundërshtari. Me pritshmëritë që të dyja ekipet shënojnë dhe Real Madrid rezulton fitues në fund mendojmë se parashikimi 1/3+ do të rezultojë i saktë. 

Më poshtë do të gjeni të plotë skedinën me parashikimet tona:

Aston Villa-Liverpool    2 1.33
Watford-Chelsea            2 1.61
Torino-Juventus             2 1.5
Frankfurt-Bayern Munich 2/3+ 1.65
Real Madrid-Real Betis 1/3+ 1.55
KOEF. TOTAL
8.21

One Reply to “Skedina sot, koeficente dhe parashikime”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

Place bets and win new products 2020 from Sony: PlayStation 5, Pulse 3D Headset and Bravia Ultra HD with BetWinner!!!

X