Champions League

December 9, 2020 0 214
Inter Milan vs Shakhtar Donetsk Barazim ose fiton Shakhtar Donetsk, koeficient 3.5 Në pamje të parë një sukses ...
December 8, 2020 0 233
Barcelona vs Juventus Fiton Barcelona, koeficient 2.05 Barcelona mund të jetë duke kaluar një moment mjaft të vështirë ...
December 2, 2020 0 270
Borussia Dortmund vs Lazio Shënon Erling Haaland golin e parë, koef. 2.5 Talenti norvegjez ka shënuar deri më ...
December 1, 2020 0 309
Atletico Madrid vs Bayern Munich Fiton Bayern Munich, koeficienti. 2.25 Gjigandët gjermanë jo vetëm vijnë si kampionët në ...
November 25, 2020 0 391
Atletico Madrid vs Lokomotiv Moscow Fiton Atletico pa pësuar gol, koeficienti. 1.7 Atletico e ka mbajtur portën të ...
November 24, 2020 0 269
Krasnodar vs Sevilla Fiton Sevilla, koeficienti 1.65 Krasnodar ka humbur 5 nga 6 ndeshjet e fundit në të ...

UEFA Champions League

UEFA Champions league

UEFA Champions League është një kompeticion i përvitshëm i organizuar nga UEFA. Ky kompeticion shihet si më i rëndësishmi për klube në Europë pasi vendos përballë njëra-tjetrës skuadrat më të mëdha të kontinentit. Në formatin aktual marrin pjesë 32 skuadra, fillimisht të ndara në 8 grupe dhe më pas me sistem knock-out.  

Në fazën e grupeve me nga 4 skuadra, cdo skuadër ndeshet 2 herë me secilin kundërshtar në grupin e saj. Në përfundim të kësaj faze, 2 skuadrat e renditura më lart në në secalin prej grupeve kualifikohen për më tej. Në vazhdim kompeticioni ka formatin knock-out dhe luhen 2 ndeshje në cdo përballje. Finalja luhet vetëm më një takim dhe fitimi i saj shihet si objektivi më madhor që mund të arrijë cdo klub në Europë.

Skuadra më e suksesshme në historinë e UEFA Champions League është Real Madrid me 13 trofe të këtij kompeticioni. Pas tyre vijnë me rradhë të tjerë gjigandët e tjerë të kontinentit: Milan me 7 trofe, Bayern Munich me 6, Liverpool me 6, Barcelona me 5 etj. 

Kampionët në fuqi janë bavarezët e Bayern Munich të drejtuar nga Hans Flick që sezonin e shkuar fituan cdo kompeticion në të cilin morën pjesë. Bavarezët mposhtën në finale skuadrën e Paris Saint Germain dhe fituan trofen e Champions League për herë të 6-të në historinë e tyre.

Golashënuesi më i mirë në historinë e UEFA Champions League është Cristiano Ronaldo me 134 gola, i ndjekur nga Messi me 118. Ndëra për sa i përket paraqitjeve Iker Casillas kryeson me 177 ndeshje. Megjithatë pritet që rekordi i tij të thyhet pikërisht nga Cristiano Ronaldo që për momentin ndodhet në shifrën e 174 ndeshjeve.

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X