Serie A

January 18, 2021 0 40
Arsenal vs Newcastle Shënohen mbi 2.5 gola (JO), koeficient 2.00 3 nga 4 përballjet e fundit mes Arsenal ...
January 17, 2021 0 72
Liverpool vs Manchester United Fiton Liverpool, koeficient 1.95 Një super përballje vjen këtë javë në Premier League, pikërisht ...
January 16, 2021 0 66
Fulham vs Chelsea Fiton Chelsea, koeficient 1.50 Chelsea do të përballet me Fulham në transfertë këtë të shtunë, ...
January 15, 2021 0 76
Union Berlin vs Bayer Leverkusen Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.70 Si Union Berlin ashtu dhe Leverkusen duken ...
January 11, 2021 0 100
Huesca vs Real Betis Shënohen mbi 2.5 gola (JO), koeficient 1.72 Skuadra e Huesca, e cila nuk nuk ...
January 10, 2021 0 119
Levante vs Eibar Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.75 Në 9 nga 11 ndeshjet e fundit që Levante ...
January 9, 2021 0 135
Granada vs Barcelona Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.66 Barcelona do të luajë përballë Granadës në një transfertë ...
January 6, 2021 0 148
Lazio vs Fiorentina Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.70 Lazio do të përballet me Fiorentinën në një ndeshje ...
January 3, 2021 0 98
Chelsea vs Manchester City Shënohen jo më shumë se 2.5 gola, koeficient 2.10 Premier League rikthehet këtë vit ...
December 22, 2020 1 182
Villarreal vs Athletic Bilbao Fiton Villarreal, koeficient 1.90 Skuadra e Villarreal është e pamposhtur në shtëpinë se saj, ...

Serie A

serie a

Serie A është niveli më i lartë i ligave të futbollit profesonal në Itali. Në të marrin pjesë 20 skuadra dhe në fund të sezonit fituesi shpallet kampion i Italisë. Skuadrat në 4 vendet e para kualiikohen për në Champions League. Ndërsa skuadrat në vendin e  pestë dhe të gjashtë luajnë në edicionin e rradhës të Europa League. Për sa i përket rënies nga Serie A kjo ndodh me 3 skuadrat e renditura të fundit.

Në Serie A luajnë disa prej klubeve më të mëdha të futbollit në Europë. Juventus, Inter, Milan janë skuadrat më të sukseshme të futbollit Italian dhe që kanë një rivalitet të madh me njëra-tjetrën. Juventus është padyshim skuadra më e sukseshme në historinë e Serie A me 36 tituj. Ndërsa Milan dhe Inter kanë fituar nga 18 të tillë. 

Gjatë dekadës që lamë pas Juventus ka dominuar totalisht futbollin Italian. Në fund të sezonit të shkuar Juventus festoi fitoren e titullit të 9-të rradhazi, një rekord absolut në ligat kryesore Europiane. 

Këtë sezon duket se bardhezinjtë do ta kenë më të vëshirë fitimin e titullit kampion. Milan dhe Inter janë rikthyer të jenë konkurrues, edhe Napoli po tregon një formë të mirë. Me Juventusin e Pirlo që është ende në kërkim të formulës së duhur, këto skuadra do të tentojnë ta rrëzojnë më në fund nga froni Zonjën e Vjetër.

Golashënuesi më i mirë në historinë e Serie A është Silvio Piola me 274 gola, i ndjekur nga legjenda e Romës, Francesco Totti me 250. Ndërsa lojtari me më shumë paraqitje është Gianluigi Buffon me 653 ndeshje deri tani, i ndjekur nga të tjera legjenda të Serie A si: Maldini me 647, Totti me 619 dhe Zanetti me 615.

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X