Bundesliga

January 19, 2021 0 12
Leicester City vs Chelsea Fiton Leicester City, koeficient 2.87 Asgjë nuk është e sigurt në supersfidën mes Leicester ...
January 17, 2021 0 72
Liverpool vs Manchester United Fiton Liverpool, koeficient 1.95 Një super përballje vjen këtë javë në Premier League, pikërisht ...
January 16, 2021 0 66
Fulham vs Chelsea Fiton Chelsea, koeficient 1.50 Chelsea do të përballet me Fulham në transfertë këtë të shtunë, ...
January 15, 2021 0 76
Union Berlin vs Bayer Leverkusen Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.70 Si Union Berlin ashtu dhe Leverkusen duken ...
January 10, 2021 0 119
Levante vs Eibar Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.75 Në 9 nga 11 ndeshjet e fundit që Levante ...
January 9, 2021 0 135
Granada vs Barcelona Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.66 Barcelona do të luajë përballë Granadës në një transfertë ...
January 8, 2021 0 110
Celta Vigo vs Villarreal Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.80 Një përballje e fortë pritet të jetë ajo ...
January 4, 2021 0 134
Southampton vs Liverpool Fiton Liverpool, koeficient 1.61 Liverpool dështoi të fitonte ndeshjen e fundit të 2020 përballë New ...
December 19, 2020 1 226
Barcelona vs Valencia Shënojnë të dyja skuadrat, koeficient 1.66 Barcelona do të kërkojë ndaj Valencia fitoren e tretë ...
December 15, 2020 0 191
Real Madrid vs Athletic Bilbao Fiton Real Madrid, koeficient 1.15 Gjigandët e Real Madrid nuk janë mposhtur nga ...

Bundesliga

bundesliga

Bundesliga është kategoria më e lartë e kampionateve të futbollit profesional në Gjermani.  Ky kampionat përbëhet nga 18 skuadra dhe funksionon me sistem promocioni dhe rënie nga kategoria në ndërveprim me Bundesliga 2. Secila skuadër luan 17 ndeshje në fushën e saj dhe 17 në tranfertë.

Në përfundim të sezonit 4 skuadrat të rënditura më lart kualifikohen për pjesëmarrje në edicionin e ardhshëm të UEFA Champions League, ndërsa vendi i 5-të dhe i 6-të në edicionin e radhës të UEFA Europa League. Ndërsa për sa i përket fundit të renditjes, 2 skuadrat e vendeve të fundit kalojnë në Bundesliga 2 dhe zëvendësohen me skuadrat e 2 vendeve të para të këtij kampionati. Gjthashtu vendi i 16-të i Bundesliga përballet në play-off me vendin e 3-të të Bundesliga 2 dhe fituesi luan në edicionin e radhës të Bundesliga.

Për sa i përket titujve të fituar, rekordmenët absolutë të këtij kampionati janë bavarezët e Bayern Munich. 30 herë kampionë të Gjermanisë, 29 prej këtyre titujve në epokën e kampionatit. Ndër skuadrat e tjera të mëdha të futbollit gjerman vlen të përmenden Borussia Dortmund, Borussia Munchengladbach, Bayer Leverkusen, Schalke 04.

Gjatë dekadës së fundit, ky kampionat ka qenë i dominuar totalisht prej Bayern Munich të cilët kanë fituar 8 edicionet e fundit. Në sezonin 2019/20 ata arritën të fitonin cdo kompeticion në të cilin morën pjesë, një arritje padyshim historike. Edhe këtë sezon Bayern Munich janë favoritët kryesorë për fitimin e kampionatit, por skuadra si Leipzig dhe Borussia Dortmund do të përpiqen të thyejnë hegjemoninë e tyre.

Rekordi i golave të shënuar në këtë kampionat mbahet prej ish-sulmuesit të Bayern Munich dhe kombëtares Gjermane, Gerd Muller, me 365 gola në 427 ndeshje. Ndërsa rekordi ndeshjeve të luajtura mbahet nga Charly Korbel që regjistroi 602 paraqitje me fanelën e Eintracht Frankfurt.

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X