22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Parashikimet Kryesore të Bundesliga & Këshilla për Baste

Parashikimet Kryesore të Bundesliga & Këshilla për Baste

Ekspertët tanë kanë përgatitur parashikime për Ligën e Kampionëve të UEFA-s. Mund të merrni FALAS trendet kryesore, projeksionet, parashikimet e detajuara dhe statistikat me një buton të vetëm.

Fortuna Dusseldorf vs Bochum

Fiton Fortuna Dusseldorf, koeficient 2.25

Fortuna Dusseldorf fitoi takimin e parë me Bochum, me rezultatin 3-0, dhe është tashmë shumë afër rikthimit në Bundesliga. Bochum nga ana tjetër është mposhtur në 3 ndeshjet e fundit, duke pësuar plot 12 gola përgjatë këtyre sfidave. Duke marrë parasysh dhe faktorin fushë, të zotët e shtëpisë pritet të marrin një tjetër fitore, kësaj rradhe në Merkur Spielarena. Ndërkohë përsa i përket Bochum, vizitorët do të kenë shumë pak shance të përmbysin rezultatin e sfidës së parë.

Parashikime të tjera ndeshjesh (27.05.2024)

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Saudi Professional LeagueAl AhliVSAl FeihaAl Ahli wins1.38
2Saudi Professional LeagueAl HazmVSAbhaAbha wins1.6
3Saudi Professional LeagueAl KhaleejVSAl RiyadhAl Riyadh wins1.73
4Saudi Professional LeagueAl Nassr FCVSAl IttihadAl Nassr FC wins1.76
5Saudi Professional LeagueAl ShababVSAl Fateh FCAl Shabab wins1.6
6Saudi Professional LeagueAl TaawounVSAl EttifaqAl Taawoun wins1.84
7Saudi Professional LeagueAl TaiVSAl AkhdoudAl Akhdoud wins2.45
8Saudi Professional LeagueAl WehdaVSAl HilalAl Hilal wins1.3
9Saudi Professional LeagueDamac FCVSAl RaedDamac FC wins2.29
10Egypt Premier LeaguePyramids FCVSEl GounahPyramids FC wins1.29
11Egypt Premier LeagueAl-Ittihad AlexandriaVSEl ZamalekEl Zamalek wins1.97
12Sweden AllsvenskanIFK NorrkoepingVSVaernamoIFK Norrkoeping wins2.04
13Sweden AllsvenskanAIKVSIFK GothenburgAIK wins2.04
14Finland VeikkausliigaFC LahtiVSSJKSJK wins1.99
15Finland VeikkausliigaVPSVSFC Inter TurkuVPS wins1.91
16Norway 1. DivisionBryneVSRanheimBryne wins1.9
17Norway 1. DivisionMjoendalenVSMossMjoendalen wins2.31
18Norway 1. DivisionRaufossVSLynRaufoss wins2.51
19Norway 1. DivisionSandnesVSKongsvingerKongsvinger wins1.76
20Norway 1. DivisionStabaekVSEgersundStabaek wins1.9

Parashikimet kryesore të Bundesligës

Historia në shikim të parë

Bundesliga, gara kryesore e futbollit në Gjermani, ka tërhequr fansat që prej fillimit të saj në 1963. Është një ligë e njohur për prodhimin e talenteve të klasit botëror dhe ndeshjeve që të mbajnë pa frymë, të shënuara nga një traditë e qëndrueshme që nxit konkurrencën dhe sportivitetin.

Parashikime dhe Këshilla

Çdo javë mbledhim informacionin më të freskët dhe më të përshtatshëm për t’ju ofruar parashikime dhe këshilla për ndeshjet e ardhshme të Bundesliga. Qëllimi ynë? T’ju japim insight-in që ju nevojitet për të shijuar edhe më shumë bastet tuaja të fundjavës.

Statistika Kyçe & Analizë e Thellë

Na pëlqen të shqyrtojmë statistikat më të fundit për t’ju ofruar një analizë të thellë të performancës së çdo ekipi. Mendoni sikur të merrnit një tablo më të qartë se si ekipet krahasohen me njëra-tjetrën, cilët lojtarë janë në formë dhe si kanë përfunduar përballjet e mëparshme.

Formati i Turneut

Bundesliga ka një format të thjeshtë – 18 ekipe konkurrojnë në një format vajtje-ardhjeje, që do të thotë se çdo ekip luan 34 ndeshje në një sezon. Dy ekipet e fundit bien nga kategoria, ndërsa të parët kualifikohen dhe në Champions League.

Parashikime të Turneut & Sezonit

Gjysma e argëtimit të futbollit është të mendosh për rezultatin dhe këtu vijnë parashikimet tona për turneun. Ndërsa sezoni përparon, ne do të mbajmë një sy se si po formohen ngjarjet dhe do të ndajmë mendimet tona mbi ekipet që mund të ngrenë trofeun në fund të sezonit.

Si Funksionojnë Parashikimet e Ndeshjeve?

Ne kombinojmë kuptimin tonë të thellë të lojës me informacionin më të fundit rreth formës së ekipeve, rekordet head-to-head dhe disponueshmërinë e lojtarëve për të ofruar parashikime të ndeshjeve. Qëllimi ynë është të informojmë dhe të shtojmë në pritshmëritë tuaja për ndeshjet.

Fituesit e Mëparshëm

Lista e fituesve krenarë të Bundesliga është mbushur me ekipe që kanë ndërmarrë sfidën çdo sezon, duke shkruar një kapitull të ri në trashëgiminë e futbollit gjerman. Kujtimi i fituesve të kaluar jep kontekst edhe për betejat aktuale në fushë.

Kur Publikohen Parashikimet?

Ne sigurojmë që parashikimet tona të jenë të freskëta dhe në kohë, zakonisht të lëshuara disa ditë para fundjavës, kështu që keni shumë kohë për të lexuar dhe formuar opinionet tuaja përpara se të fillojë loja.

Ekipi Ynë i Ekspertëve 

Ekipi ynë në Baste Sportive përbëhet nga njerëz që hanë, flenë dhe marrin frymë futboll. Ata shikojnë pa fund ndeshje, lexojnë lajmet e ekipeve dhe janë gjithmonë në kërkim të insight-eve që mund të na japin një avantazh në lojën e parashikimeve tona.

Sa shpesh zhvillohet sezoni i Bundesligës? 

Sezoni i Bundesligës zakonisht fillon në Gusht dhe përfundon në Maj të vitit pasardhës. Ky organizim përshtatet mirë me kalendarin e futbollit, duke u dhënë fansave shumë evente për të shikuar pothuajse gjatë gjithë vitit.

A mund të kualifikohen ekipet nga Bundesliga për garat e tjera?

Po, sigurisht! Ekipet kryesore nga Bundesliga kanë shansin të konkurrojnë në kompeticionet europiane sezonin e ardhshëm. Më të mirët sigurojnë vende në Champions League, ndërsa të tjerët mund të luajnë në Europa League në varësi të pozicionimeve të tyre finale.

Si funksionon procesi i rënies nga kategoria në Bundesliga?

Në fund të sezonit, ekipet që përfundojnë në dy vendet e fundit të renditjes së Bundesliga bien në 2. Bundesligën, që është niveli i dytë i futbollit gjerman. Dy ekipet e para nga 2. Bundesliga ngjiten në Bundesliga, duke siguruar sfida të reja dhe përballje çdo sezon.

Çfarë ndodh nëse një ndeshje përfundon në barazim?

Në Bundesligë, ndeshjet mund të përfundojnë në barazim, duke i dhënë secilës skuadër një pikë në renditje. Kjo shton një shtresë tjetër strategjie pasi ekipet matin rrezikun dhe shpërblimin e shtytjes për fitore kundër sigurisë së sigurimit të një pike të vetme.

Si mund të filloj të ndjek Bundesliga?

Të ndjekurit e Bundesliga është aq e thjeshtë sa të zgjidhni një ekip për të mbështetur dhe të ndiqni ndeshjet e tyre. Me ndeshje pothuajse çdo fundjavë gjatë sezonit, mund të shikoni ndeshjet në rrjete të ndryshme sportive ose shërbime transmetimi që ofrojnë lojërat e Bundesliga. Gjithashtu, të qëndruarit në dijeni me lajmet e ekipeve dhe leximi i parashikimeve të ndeshjeve mund të thellojë kuptimin dhe kënaqësinë tuaj nga konkurrenca në Bundesliga.


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.