22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Parashikimet dhe Insightet Kryesore të UEFA Champions League 2024

UEFA Champions League, Parashikime ndeshjesh

Insight-et e Ardhshme nga Ekspertët (17.07.2024)

Larne vs Riga FS

Fiton Riga FS, koeficient 1.94

Larne është mposhtur në 5 nga 6 ndeshjet e fundit në Europë, dhe i pret një tjetër takim i vështirë përballë Riga FS. Vizitorët po kalojnë një formë shumë më të mirë sesa kundërshtarët e tyre, teksa kanë fituar 12 nga 13 sfidat e fundit në të gjitha kompeticionet. Për më shumë, Riga FS fitoi ndeshjen e parë përballë Larne me rezultatin e pastër 3-0. Pavarësisht se të zotët e shtëpisë kanë avantazhin e fushës, duket se kualifikimi është tashmë një çështje e mbyllur.

Egnatia vs Borac Banja Luka

Fiton Egnatia, koeficient 2.82

Egnatia u mposht me rezultatin minimal 1-0 nga Borac Banja Luka, në sfidën e parë për këto kualifikuese të Champions League. Megjithatë, të zotët e shtëpisë kanë tashmë një mundësi të mirë për të marrë një rezultat pozitiv në fushën e tyre. Kualifikimi është ende një çështje e hapur dhe diferencat në kualitet mes ekipeve janë të vogla. Të dyja ekipet nuk kanë asnjë mungesë në formacionet e tyre bazë dhe në Shqipëri pritet një ndeshje e luftuar dhe e ashpër.

Dinamo Batumi vs Ludogorets Razgrad

Fiton Ludogorets Razgrad, koeficient 1.81

Dinamo Batumi u mposht me rezultatin 3-1 në ndeshjen e parë ndaj Ludogorets Razgrad. Vizitorët kanë më shumë eksperiencë në kompeticionet europiane, dhe pritet të marrin një tjetër rezultat pozitiv, kësaj rradhe në transfertë. Sidomos duke marrë parasysh formën e dobët të Dinamo Batumi, që në 6 ndeshjet e fundit është mposhtur 4 herë dhe ka barazuar 2 herë. Diferencat në kualitet mes ekipeve gjithashtu janë të dukshme, dhe Ludogorets Razgrad nuk pritet të gabojë.

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1UEFA Champions League QualifiersFK StrugaVSSlovan BratislavaSlovan Bratislava wins1.84
2UEFA Champions League QualifiersCS PetrocubVSOrdabasy ShymkentCS Petrocub wins2.65
3UEFA Champions League QualifiersFC Differdange 03VSKlaksvikFC Differdange 03 wins1.71
4Europa Conference League QualifiersB36 TorshavnVSAudaB36 Torshavn wins2.3
5Europa Conference League QualifiersCrusadersVSCaernarfonCrusaders wins1.4
6Argentina CupEstudiantes de la PlataVSCentral Cordoba de SantiagoEstudiantes de la Plata wins1.41
7China CupQingdao West CoastVSShandong TaishanShandong Taishan wins1.25
8China CupTianjin Jinmen TigerVSChangchun YataiTianjin Jinmen Tiger wins1.92
9China CupZhejiang ProfessionalVSShanghai PortShanghai Port wins1.51
10China CupShenzhen Peng CityVSShanghai ShenhuaShanghai Shenhua wins1.45
11Republic of Korea CupPohang SteelersVSSeoulPohang Steelers wins2.18
12Republic of Korea CupGwangjuVSSeongnamGwangju wins1.48
13Republic of Korea CupUlsan Hyundai FCVSIncheon UnitedUlsan Hyundai FC wins1.6
14Finland YkkosliigaFC KTPVSTPSFC KTP wins2.07
15Finland YkkosliigaJaePSVSMikkelin PalloilijatJaePS wins2.03
16Finland YkkosliigaKaPa Kapylan PalloVSJIPPOJIPPO wins1.93
17Finland YkkosliigaPK-35 HelsinkiVSFF JaroFF Jaro wins1.76
18Finland YkkosliigaSalPaVSSJK AkatemiaSalPa wins2.52
19FriendliesWalsallVSAston VillaAston Villa wins1.23
20FriendliesHelsingorVSFA 2000Helsingor wins1.37

Këshilla dhe Parashikime Esenciale për Ligën e Kampionëve

Baste Sportive është destinacioni juaj përfundimtar për Parashikime Profesionale dhe Këshilla për Bastet në Ligën e Kampionëve. Ndërsa konkurrenca kryesore e klubeve evropiane zhvillohet, ne ofrojmë parashikime të informuara, analiza të thelluara dhe insighte kyçe për marshin e çdo sezone.

Analistët tanë ekspertë të futbollit eksplorojnë çdo ndeshje, duke skrutinuar formën e ekipit, statistikat e lojtarëve, kontekstin historik dhe strukturat taktike për t’ju sjellë parashikimet më të besueshme dhe të sakta të mundshme. Pavarësisht nëse jeni një tifoz i apasionuar i futbollit ose një bastexhi me përvojë që përpiqet të përmirësojë përvojën tuaj në ditën e ndeshjes, ne kemi mbuluar këtë.

Ne synojmë të rrisim kënaqësinë tuaj nga Liga e Kampionëve duke ju ndihmuar të bëni vendime të informuara në përpjekjet tuaja të basteve. Bashkohuni me ne ndërsa udhëtojmë përmes uljeve dhe ngritjeve të garave më prestigjioze të klubeve në Evropë.

Përmbledhje e Historisë së Ligës së Kampionëve të UEFA

Liga e Kampionëve e UEFA, e njohur më parë si Kupa Evropiane, është një garë vjetore e klubeve të futbollit e organizuar nga UEFA (Bashkimi i Federatave të Futbollit të Evropës). Ajo u fillua për herë të parë në sezonin 1955-1956 dhe që atëherë është bërë një ndër ndeshjet më të rëndësishme në botën e futbollit.

Gjatë viteve, ky turne u zgjerua për të përfshirë më shumë ekipe dhe kaloi nëpër disa ndryshime për të akomoduar numrin në rritje të pjesëmarrësve. Konkurrenca u ribrendua si Liga e Kampionëve të UEFA në 1992, me fazën e grupeve të prezantuar në sezonin 1991-92. Klube të ndryshme kanë gëzuar sukses të përsëritur në Ligën e Kampionëve, duke përfshirë Liverpool, AC Milan, Real Madrid, Barcelona dhe Bayern Munich.

Fitimi i këtij kampionati konsiderohet kulmi i arritjes në futbollin e klubeve evropiane, ku ndeshja finale tërheq një audiencë globale dhe vëmendje mediatike. Turnetë në Ligën e Kampionëve të UEFA kanë dëshmuar momente të ndryshme të paharrueshme, si gola mbresëlënës, performanca ikonike dhe rikthime dramatike të lojtarëve legjendarë.

Liga e Kampionëve vazhdon të evoluojë, me diskutime rreth rregullimeve të mundshme të formatit dhe ndryshimeve për të siguruar konkurrencën e saj dhe apelin global ndaj tifozëve. Në fund, Liga e Kampionëve të UEFA ka një histori të pasur të mbushur me momente, dramë dhe emocion të gdhendur në kronikën e një fabule futbolli.

Formatet e Turneut

Duke filluar nga sezoni 2021-2022, formati i kësaj Lige të Kampionëve është modifikuar. Numri i ekipeve që marrin pjesë në fazën e grupeve është rritur nga 32 në 36. Çdo ekip luan 10 ndeshje grupore në një format lige, duke u përballur me 10 kundërshtarë, me 5 ndeshje jashtë dhe 5 në shtëpi.

Për më tepër, ekipet kryesore nga ligat vendase me renditje të lartë në Evropë marrin kualifikim automatik. Ndërkohë, kampionët nga kompanitë më të vogla vendase konkurrojnë në ndeshje të veçanta kualifikuese për të marrë një shans për të hyrë në fazën e grupeve. 32 ekipe ndahen në 8 grupe me nga 4 ekipe secila.

Çdo ekip luan kundër ekipeve të tjera në grupet e tij, si jashtë ashtu edhe në shtëpi, duke rezultuar në 6 ndeshje për ekip. Ekipi fiton 3 pikë për një fitore, 1 pikë për një barazim dhe asnjë pikë për një humbje. Në fund, dy etapat kryesore në fazën e grupeve nga çdo grup kualifikohen për fazën e eliminimit direkt.

16 ekipet e mbetura luajnë në një format eliminimi me dy ndeshje, secila duke luajtur një ndeshje jashtë dhe një në shtëpi kundër kundërshtarit të tyre. 8 fituesit e raundit të 16 kalojnë në çerekfinale, duke ndjekur një format të ngjashëm eliminimi me dy ndeshje. 4 fituesit e çerekfinaleve kalojnë në gjysmëfinale, dhe fituesit e kësaj faze takohen në finalen, e cila është një ndeshje e vetme që mbahet në një vend neutral të paracaktuar.

Kur publikon Baste Sportive parashikimet e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve?

Baste Sportive publikon parashikimet e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve 36 deri në 48 orë para fillimit të çdo loje, duke u dhënë bastexhinjve kohë të mjaftueshme për të bërë vendime të informuara për bastet.

  • Copa Del Rey: Expert Picks & Game Insights
  • Coppa Italia 2024: Match Predictions & Tips
  • Europa League: Top Predictions & Betting Tips
  • World Cup 2024: Predictions & Winning Tips
  • FA Cup: Expert Predictions & Match Insights


About the author

10 best performing bookmakers for 2024

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.