22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Manchester United – Rasmus Hojlund dhe Christian Eriksen nuk grumbullohen me kombëtaren daneze

Rasmus Hojlund dhe Christian Eriksen nuk do të jenë pjesë e kombëtares daneze, në ndeshjet e ardhshme të vlefshme për kualifikueset e kampionatit europian. Arsyeja për të dy lojtarët është dëmtimi. Në fitoren 1-0 të United ndaj Luton Town, mesfushori Eriksen u detyrua të linte fushën e blertë pas 40 minutave lojë, ndërkohë që Hojlund gjithashtu u largua në minutën e 79’ të takimit.

Dëmtimet duket se nuk janë të rënda për lojtarët, por trajneri i Manchester United, Erik ten Hag, është shprehur se po pret rezultatin e ekzaminimeve mjekësore për të dalë në një konkluzion më të saktë. Hollandezi u shpreh:

“Në këtë moment, për Rasmus nuk mund të them asgjë pasi nuk e di. Jemi duke bërë një vlerësim dhe më pas duhet të presim 24 orë për të dalë në konkluzione dhe për të parë nëse ka apo jo ndonjë problem. Christian ndërkohë rrëshqiti në fushë, dhe është e njejta situatë dhe për të.”

Danimarka ndodhet e dyta në grupin H të kualifikueseve për Euro 2024, me po aq pikë sa kryesuesit e Sllovenisë. Danezët do të përballen me Slloveninë në date 17 nëntor në fushën e tyre, dhe më pas do të udhëtojnë drejt Irlandës së Veriut për t’u ndeshur me irlandezët në 20 nëntor. Mungesat e Hojlund dhe Eriksen janë padyshim të rëndësishme për kombëtaren, por megjithatë, Danimarka ka përsëri shanse mjaft të larta për t’u kualifikuar në Euro 2024.

Ten Hag ndërkohë ka akoma më shumë telashe për të zgjidhur, teksa 2 lojtarët i bashkohen listës së gjatë të dëmtimeve të United. Momentalisht tek “Djajtë e Kuq” Lisandro Martinez, Luke Shaw, Tyrell Malacia, Casemiro, Jonny Evans dhe Amad Diallo janë të padisponueshëm gjithashtu. Ndeshjet e kombëtareve do t’i japin Ten Hag një hapësirë kohore shumë të nevojshme, për të menduar më mirë mbi modulin e tij të lojës duke marrë parasysh mungesat e shumta.


About the author

10 best performing bookmakers for 2023

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

100% deri ne €25 Bonus + €10 Free Bet! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë dhe nuk vlen për depozitat me Skrill ose Neteller!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 750 USD për lojtarët nga North America! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! Perfekte për lojtarët nga USA!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.