22 BET, biggest odds Online!
Luaj

Kompanitë më të mira të basteve në Kanada për vitin 2022

Me siguri jeni kurioz të dini se cilat janë kompanitë më të mira të basteve në Kanada për vitin 2022!

Le të ndjekim me detaje kush janë liderët e tregut të basteve në Kanada.


Bet365

Me mbi 20 milionë përdorues në 200 vende të botës dhe 20 vjet përvojë në treg, Bet365 ka fituar statusin si një nga faqet më të sigurta dhe më të njohura për baste online. Lajmi fantastik është se Bet365 ofron shërbimet e saj dhe në Kanada, për të gjithë lojtarët e apasionuar në këtë vend.

Kompania prestigjoze ofron për lojtarët:

 • Bonus mirëseardhjeje “wager free”
 • Një shumëllojshmëri promocionesh.
 • Shanse të rritura dhe koeficientë të lartë në treg.

Të gjithë lojtarët e rinj që depozitojnë për herë të parë, mund të përfitojnë deri në 200 dollarë shpërblim si bonus (që në faqen e Bet365 quhen “betcredits”). Depozita duhet të ketë një vlerë minimale prej $10. Një tjetër bonus interesant është ai i “early payouts”. Ju mund të përfitoni shumën e plotë të bastit tuaj, përpara se eventi mbi të cilin keni vënë bast të ketë përfunduar. Mjafton që skuadra për të cilën keni vendosur bast, të ketë një avantazh të qartë në atë moment të lojës (2 gola avantazh nga kundërshtari në ndeshjet e futbollit).


22BeT

22Bet është një tjetër kompani bastesh që operon në Kanada, qëllimi i së cilës është t’i bëjë sa më të thjeshta gjërat për lojtarët. Platforma online e 22Bet ofron një ndërfaqe intuitive, larmi të gjerë bastesh dhe metoda të thjeshta për depozitimin dhe tërheqjen e parave. Regjistrimi është gjithashtu një proces mjaft i lehtë dhe mund të kompletohet brenda 1 minute.

22Bet ofron për lojtarët:

 • Bonuse mjaft të mira.
 • Mundësi për të vënë baste në e-sports.
 • Aplikacion mobile dhe shumë metoda pagesash.

Me depozitën e parë në 22Bet ju përfitoni një bonus prej 100% të vlerës, deri në $300 CAD (dollarë kanadezë). Gjithashtu, kompania ofron një bonus special nëse keni regjistruar disa humbje rresht në bastet tuaja të fundit. Nëse keni humbur 20 baste rresht, 22Bet ju shpërblen me një bonus prej 3000 pikësh, për baste me vlerë të paktën $2, 6000 pikë për baste me vlerë të paktën $5, dhe 10000 pikë për baste me vlerë të paktën $10. Një tjetër bonus i 22Bet është ai i “Friday Reload”. Çdo të premte, nëse depozitoni të paktën 1$, ju përfitoni një bonus në masën 100% deri në $150 CAD, të cilin mund ta përdorni për promocionin “Reload Friday”.


Betway

E lançuar në vitin 2006, Betway është një nga kompanitë e basteve sportive më të mira dhe gjithëpërfshirëse në Europë. Platforma ofron shërbimet e saj dhe për shtetasit kanadezë, duke u dhënë atyre jo vetëm mundësinë të aksesojnë lojërat e faqes, por dhe të depozitojnë në valutën e tyre.

Betway vjen me disa avantazhe mjaft kompetitive në treg për lojtarët:

 • Suporton transfertat nëpërmjet Interac Online dhe Interac.
 • Mundësi të shumta bastesh gjatë kohës që eventi sportiv zhvillohet, pra live.
 • Program besnikërie i quajtur Betway Plus, që ofron vazhdimisht promocione, shpërblime dhe bonuse për lojtarët.

Si shumica e kompanive të tjera të basteve, dhe Betway ofron bonusin e saj të mirëseardhjes. Mjafton të depozitoni minimalisht $10 në llogarinë tuaj dhe do të përfitoni deri në $300 dollarë në kredit bonus. Gjithsesi, për ta përfituar duhet që të depozitoni brenda 7 ditësh nga krijimi i llogarisë.

Betway ofron dhe një tjetër mundësi për të fituar shumë para dhe ajo quhet “4 To Score”. Ju mund të fitoni deri në $25000 me këtë lojë duke parashikuar saktë se cili lojtar do të shënojë i pari në listën e ndeshjeve që Betway ka bërë gati. Loja është komplet falas për t’u luajtur por ju mund të merrni pjesë vetëm një herë në javë nga 1 llogari.

Betway ka dhe një bonus të veçantë për bastet në e-sports. Kur vini një bast prej të paktën $25 në një event e-sport, ju përfitoni $10 të vlefshme në promocionin “free bets”.


TonyBet

TonyBet është një tjetër kompani mjaft prestigjoze e cila operon me sukses dhe në Kanada. Platforma online e TonyBet ofron një shumllojshmëri eventesh, mundësi për të vënë baste live, opsione për të fituar bonuse si dhe 20 sporte të ndryshme, përfshirë këtu e-sports, ku mund të provoni fatin tuaj.

TonyBet ka disa avantazhe në krahasim me konkurrentët:

 • Tërheqjet e fitimeve janë mjaft të shpejta.
 • Ofron mundësi për të paguar me kriptomonedha.
 • Mbi 1500 evente ditore ku mund të provoni fatin.

TonyBet ofron një bonus mjaft të lartë prej $150 CAD për depozitën tuaj të parë në llogari. Përveç kësaj, ju mund të fitoni deri në $1500 çdo javë në “free bets”. Përsa i përket programit VIP, TonyBet i ofron të gjithë personave që bëhen pjesë e tij, deri në $8000 CAD në muaj, të disponueshme për t’u shpenzuar në “free bets”.


Mr.Play Sport

Mr.Play Sport është një nga kompanitë e basteve sportive me eksperiencën dhe koeficientët më të mirë përsa i përket basteve live. Platforma ofron shërbimet e saj për të gjithë lojtarët në Kanada, të cilët kanë mundësinë të eksplorojnë mes qindra eventesh dhe lojërash çdo ditë. Futbolli, basketbolli, tenisi, MMA, hokeji etj janë vetëm disa nga sportet ku ju mund të provoni fatin.

Avantazhet që e diferencojnë Mr.Play nga kompanitë e tjera janë:

 • Gama e gjerë e tregjeve të basteve
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Baste të shkëlqyera live

Mr.Play Sport ofron një bonus mirëseardhjeje në masën 100%, deri në $300 CAD. Depozita minimale e nevojitur për të aktivizuar bonusin është $10 CAD. Ky është vetëm një nga shumë promocione që platforma ka në dispozicion për lojtarët. Nëpërmjet PlayBOOST ju keni mundësinë të fitoni ekstra deri në 77% nga bastet tuaja. Gjithashtu ju mund të garoni me lojtarë të tjerë në atë që quhet “Battle of Punters” për të përfituar të tjera çmime dhe dhurata.


888Sport

888Sport është një nën-brand i kompanisë së famshme dhe mjaft prestigjoze 888.com. Platforma ofron një shumëllojshmëri lojërash, oferta të vazhdueshme dhe shumë baste falas për përdoruesit. 888Sport sjell një numër të madh të metodave të pagesave, por disavantazh është koha e pritjes për të tërhequr fitimet, që është 3 ditë.

888Sport ofron për lojtarët e vet:

 • Bonuse të kënaqshme dhe frekuente.
 • Një aplikacion të ri dhe të përmirësuar.
 • Gamë të gjerë të mënyrave të pagesës.
 • Baste dhe transmetime live.

Bonusi i mirëseardhjes është një nga avantazhet më të mëdha të platformës. Në depozitën e tyre të parë, lojtarët fitojnë bonus 100% deri në $100 CAD. Për të përfituar nga oferta duhet të depozitoni minimalisht $10 CAD. Nëpërmjet opsionit “early cash out” ju mund të tërhiqni fitimet tuaja në çdo moment, mjafton që eventi për të cilin keni vënë bast ta suportojë këtë opsion.

Një disavantazh i vogël i 888Sport është se momentalisht, platforma nuk u ofron klientëve mundësinë e komunikimit me “live chat”.


William Hill

William Hill është një nga kompanitë e basteve më popullore në botë. Platforma online e saj është e disponueshme dhe në Kanada, duke sjellë për përdoruesit një gamë të gjerë sportesh dhe eventesh.

William Hill ofron disa avantazhe të cilat e diferencojnë këtë platformë nga konkurrenca:

 • Oferta të vazhdueshme për ndeshjet e futbollit, futbollit amerikan dhe shumë sporteve të tjera popullore.
 • Platformë e sigurt, e regjistruar në bursën e Londrës.
 • Siguri maksimale në depozitimin dhe tërheqjen e parave.

Si bonus mirëseardhjeje, William Hill i ofron $30 CAD të gjithë lojtarëve që depozitojnë minimalisht $10 CAD. Bonusi është i vlefshëm për t’u shpenzuar në “free bets”.  Përveç kësaj oferte, William Hill ofron promocione të vazhdueshme në sportet madhore. Këtu bëhet fjalë për koeficientë më të favorshëm dhe të gjitha këto evente janë të dallueshëm nga etiketa “Enhanced Odds”. Në një këndvështrim të përgjithshëm, William Hill ofron koeficientët më kompetitivë në treg.

Kompania ka krijuar dhe 2 aplikacione të veçanta, një për iOS dhe një për Android, për të përcjellë të njejtë eksperiencë fantastike tek lojtarët, dhe në mobile.

Betsafe

Betsafe është padyshim një nga platformat e basteve sportive më të mira në Kanada. Në faqen e Betsafe ju mund të krijoni dhe verifikoni llogarinë tuaj në një kohë shumë të shkurtër, duke provuar menjëherë fatin në shumë kompeticione sportive dhe evente. Kompania ka një eksperiencë prej 15 vitesh në treg dhe gjithashtu ofron për lojtarët aplikacionin e saj mobile.

Platforma e Betsafe ka disa avantazhe:

 • Verifikim i shpejtë i llogarisë.
 • Pagesa nëpërmjet Interac.
 • Baste dhe transmetime live.
 • Bonuse dhe oferta të vazhdueshme.

Lojtarët kanadezë të cilët hapin një llogari në Betsafe dhe vendosin një bast me koeficient prej të paktën 1.80, përfitojnë një bonus “risk-free” deri në vlerën 500 dollarë. Në momentin që aktivizohet, oferta skadon pas shtatë ditësh. Betsafe gjithashtu organizon kampionate mes lojtarëve, të cilët fitojnë pikë duke vënë baste. Pas kalkulimeve, 100 lojtarët më të mirë çdo javë përfitojnë deri në $4500 CAD si shpërblim.

Pinnacle

Pinnacle është një kompani bastesh sportive e cila ka ulur marzhet e saj të fitimit për t’u ofruar lojtarëve koeficientë mjaft të mirë në treg, në shumicën e eventeve. Platforma nuk reklamon bonuse apo promocione të mëdha dhe kjo bëhet gjithashtu për t’i dhënë përdoruesëve shanse më të mira për të fituar nëpërmjet basteve.

Mungesa e bonuseve mund të duket disi zhgënjyese në plan të parë, por kjo kompensohet shumë mirë nga koeficientët e lartë. Kjo do të thotë se në planin afatgjatë, një lojtar që luan rregullisht në Pinnacle ka më shumë mundësi fitimi sesa nga bonuset dhe promocionet e një platforme tjetër.

Përveç këtyre, kompania gjithashtu ka si avantazh:

 • Suport për klientin 24/7.
 • Numër i lartë i metodave të pagesës.
 • Ndërfaqe të thjeshtë përdoruesi.

PowerPlay

PowerPlay është një tjetër kompani bastesh mjaft prestigjoze që pranon lojtarë nga Kanadaja. Në platformën e PowerPlay mund të provoni fatin në të gjitha eventet e sporteve më popullore si futboll, basketball, hokej, bejsboll, golf, MMA, boks e shumë të tjera. E veçanta e kësaj platforme është bonusi i referimit, i cili është mjaft bujar për lojtarët. Nëse ju referoni një tjetër lojtar, i cili regjistrohet dhe fillon të përdorë platformën, ju mund të fitoni deri në $500 CAD.

Përsa i përket bonusit të mirëseardhjes, në PowerPlay mund të përfitoni deri në $100 CAD të vlefshme në “free bets”. Kusht i vetëm është që dy eventet e para të këtyre basteve duhet të kenë një koeficient minimal prej 3.0. Platforma ofron vazhdimisht çmime dhe promocione duke i dhënë mundësi lojtarëve të fitojnë gjithnjë e më shumë, në çdo moment.


About the author

10 best performing bookmakers for 2023

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 120 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

bet365 ofron bonuse dhe programe te ndryshme per lojtaret e saj. bet365 është marka e preferuar e basteve sportive në internet në botë me të ardhura vjetore prej mbi 3.5 miliardë dollarësh dhe mbi 7000 punonjës në mbarë globin.
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Max deri në $100 kredite. Vetëm për të regjistruarit e rinj

Min. $5 deposit. Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit ka dy opsione: 1. 30 EUR Falas, 2. 100% deri në 1000 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët e rinj që regjistrohen në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 100 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

100% deri ne €25 Bonus + €10 Free Bet! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë dhe nuk vlen për depozitat me Skrill ose Neteller!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 750 USD për lojtarët nga North America! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! Perfekte për lojtarët nga USA!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në 150 EUR! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë!
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Bonusi i regjistrimit 100% deri në $200! Bonusi ofrohet vetëm për lojtarët që regjistrohen për herë të parë në platformë! KUJDES: Vetem për lojtarët nga Portugali dhe Brazili
Luaj tani
Aplikohen kushtet e bonusit

Vetëm për të regjistruarit e rinj

Kushtet dhe rregullat e pëdorimit të bonusit përcaktohen nga kompania dhe mund të ndryshohen në cdo kohë. Kontrolloni gjithmonë rregullat e bonusit përpara se të luani me bonus.

Leave a Comment