Parashikime ndeshjesh, Champions League 02.12.2020

Borussia Dortmund vs Lazio

Shënon Erling Haaland golin e parë, koef. 2.5

Talenti norvegjez ka shënuar deri më tani 6 gola në Champions League. Haaland duket në super formë dhe kujtojmë se ai arriti të shënonte dhe ndaj Lazios në përballjen e parë mes dy skuadrave. Golat e njëpasnjëshëm janë një tregues i rëndësishëm që tregon se sulmuesi i talentuar, mund të shënojë golin e parë në përballjen e së mërkurës. Pavarësisht humbjes në ndeshjen e parë, gjermanët e Dortmund vijnë si favoritë në këtë sfidë.

Club Brugge vs Zenit St Petersburg

Fiton Club Brugge, koef. 2.1

Përballja mes belgëve të Brugge dhe rusëve të Zenit pritet të jetë mjaft e luftuar. Kjo pasi Brugge është ende në lojë për një kualifikim të mundshëm, pavarësisht se gjendet në vendin e tretë në grup. Por, që t’ia arrijë këtij qëllimi, belgët duhet të japin gjithçka në fushë kundër Zenit. Rusët ndërkohë me vetëm 1 pikë në klasifikim duket se nuk kanë arsye për të luftuar. Por fitorja e vështirë 2-1 e Brugge në ndeshjen e parë krijon idenë se dhe kjo përballje do të jetë jo e lehtë për belgët, pavarësisht se vijnë si favoritë.

Manchester United vs PSG

Shënojnë të dyja suadrat, koef. 1.53

Ndeshja e parë mes dy gjigandëve përfundoi me fitoren e ngushtë të anglezëve me rezultatin 2-1. Një statistikë interesante për tu përmendur është fakti se të katërta ndeshjet e zhvilluara deri në këtë moment në fazën në grupe për United kanë përfunduar me mbi dy gola. Ndërsa tre nga katër ndeshjet e zhvilluara të PSG kanë përfunduar me mbi dy gola të shënuar. Kjo na bën të besojmë se edhe kjo ndeshje pritet të ofrojë spektakël golash. Sidomos duke marrë parasysh pozitën e të dyja skuadrave. Diferenca prej vetëm 3 pikësh lë të hapur gjithçka në garën për kreun e grupit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X