Parashikime ndeshjesh, Europa League, Premier League – 18.05.2023

Bayer Leverkusen vs Roma

Fiton Bayer Leverkusen

Koeficient 2.07


Bayer Leverkusen ka regjistruar 5 fitore në 7 ndeshjet e fundit në fushën e vet, dhe është favorit për të marrë një tjetër 3-pikësh në këtë gjysmëfinale të Europa League. Sidomos duke marrë parasysh faktin se Roma nuk ka fituar asnjë nga 4 transfertat e fundit, duke regjistruar 2 barazime dhe 2 humbje. Italianët gjithsesi fituan 1-0 në sfidën e parë direkte ndaj Bayer në Itali. Por kësaj rradhe, gjermanët do të shfrytëzojnë në maksimum avantazhin e fushës për të prodhuar një përmbysje të madhe.

Sevilla vs Juventus

Shënojnë të dyja skuadrat

Koeficient 1.82


Sevilla ka dështuar të gjejë rrugën e rrjetës në vetëm 1 nga 13 ndeshjet e fundit në shtëpi. Juventus nga ana tjetër ka gjetur rrugën e rrjetës në 5 takimet e fundit. Italianët arritën të barazonin 1-1 në sfidën e parë, vetëm në minutat e fundit, duke lënë kështu gjithçka të hapur për ndeshjen në Spanjë. Të zotët e shtëpisë mund të konsiderohen specialistë të këtij kompeticioni, por në Ramon Sanchez Pizjuan pritet të ketë surpriza, duke parë se diferenca mes klubeve në kualitet nuk është e madhe.

Newcastle vs Brighton

Fiton Newcastle

Koeficient 2.03


Newcastle ka fituar 4 nga 5 ndeshjet e fundit në shtëpi, dhe po ecën me hapa të sigurtë drejt një vendi në Champions League sezonin e ardhshëm. Brighton nga ana tjetër ia doli të fitojë ndaj Arsenal në sfidën e kaluar, duke i dhënë fund ëndrrave të londinezëve për titullin kampion. Megjithatë, në transfertë, miqtë janë mposhtur 2 herë në 4 takimet e fundit. Në St. James Park të zotët e shtëpisë mbeten favoritë për të marrë fitoren.


Parashikime të tjera ndeshjesh futbolli për sot, parashikime bastesh te sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Europa Conference LeagueAZ AlkmaarVSWest Ham UnitedBoth teams to score1.70
iEuropa Conference LeagueBaselVSFiorentinaFiorentina wins1.71
3League 1Sheffield WednesdayVSPeterborough UnitedSheffield Wednesday wins1.68
4Turkey Super LigFenerbahceVSTrabzonsporFenerbahce wins1.49
5Egypt Premier LeagueEl ZamalekVSAswan FCEl Zamalek wins1.74
6Ligue 1 AlgeriaMC El BayadhVSNC MagraMC El Bayadh wins1.60
7Ligue 1 AlgeriaASO ChlefVSUS BiskraASO Chlef wins1.71
8Ligue 1 AlgeriaJS KabylieVSMC OranJS Kabylie wins1.67
9Argentina FederalSportivo EstudiantesVSClub Sportivo PenarolSportivo Estudiantes wins1.44
10Argentina FederalSportivo AtenasVSSan Martin MendozaSportivo Atenas wins1.60
11Argentina FederalJuventud AntonianaVSGimnasia y TiroJuventud Antoniana wins2.40
12Argentina CupGimnasia MendozaVSAll BoysGimnasia Mendoza wins2.10
13MLSPhiladelphia UnitedVSDC UnitedPhiladelphia United wins1.62
14MLSMinnesota UnitedVSHouston DynamoMinnesota United wins1.78
15MLSNashville SCVSInter Miami CFNashville SC wins1.59
16MLSReal Salt LakeVSPortland TimbersReal Salt Lake wins1.93
17MLSLos Angels FCVSSporting Kansas CityLos Angels FC wins1.45
18MLSSeattle Sounders FCVSAustin FCSeattle Sounders FC wins1.55
19MLSColumbus CrewVSLA GalaxyColumbus Crew wins1.88
20MLSFC CincinnatiVSCF MontrealFC Cincinnati wins1.59

Zgjidh faqen e preferuar të basteve me koeficientët më të lartë!

KompaniaWelcome BonusPlatformaLicensaMonedhaRegjistrimi
Ivi Bet100% deri në 150 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Megapari100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Betsafe€25 Bonus + €10 Free BetCasino, Poker, SportsMGA, UCKG, IRC€,$Luaj tani!
22 Bet100% deri në 120 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Bet 365100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsUK, Malta, Estoni€,$Luaj tani!
Everygame100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
888 SportBet 10EUR merr 30 €Casino, Poker, SportsMGA, Gibraltar€,$Luaj tani!
Betwinner100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Betsson100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsMGA, IGC, UKGC€,$Luaj tani!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
32Red Casino & Sportsbetting Review
32Red Casino & Sportsbetting Review

150% BONUS deri në 150 EUR mbi depozitën e parë!

Unibet Review
Unibet Review

400% BONUS deri në 40 EUR mbi depozitën e parë prej 10 EUR

Bahigo Sportsbook
Bahigo Sportsbook

100% BONUS deri në 400 EUR mbi depozitën e parë! Vetëm për lojtarët nga Turqia dhe Zvicra

ReloadBet
ReloadBet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

bet365

Je regjistruar ne 22 BET, provo koeficientet me te larte Online!

X