Parashikime ndeshjesh, Premier League, La Liga – 17.09.2023

Everton vs Arsenal

Barazim ose fiton Everton

Koeficient 2.58


Pavarësisht formës mjaft të mirë dhe kualitetit më të lartë në ekip, Arsenal nuk ka fituar asnjëherë në Goodison Park, që prej vitit 2017. Londinezët kanë marrë vetëm 1 pikë në 5 transfertat e fundit ndaj Everton. Të zotët e shtëpisë ndërkohë po kalojnë një start sezoni të vështirë, teksa kanë marrë vetëm 1 pikë në 4 takime. Megjithatë, rezultatet nuk tregojnë plotësisht të vërtetën mbi formën e Everton. Skuadra ka krijuar jo pak raste për shënim, dhe mund të gjejë rrugën e rrjetës dhe ndaj Arsenal ditën e diel.

AFC Bournemouth vs Chelsea

Shënojnë të dyja skuadrat

Koeficient 1.54


Chelsea ka fituar vetëm 1 nga 8 ndeshjet e fundit të Premier League, dhe po kalon një start të vështirë sezoni. Ndërkohë, sezonin që lamë pas, Chelsea pësoi gol në 15 nga 19 përballjet e luajtura në transfertë. AFC Bournemouth nga ana tjetër ka grumbulluar deri më tani vetëm 2 pikë nga 4 ndeshje në kampionat. Megjithatë, të zotët e shtëpisë janë përballur me ekipe të forta gjatë këtyre sfidave, dhe duke parë formën e Chelsea, kanë shansin të marrin një rezultat pozitiv në Vitality Stadium.

Real Madrid vs Real Sociedad

Fiton Real Madrid

Koeficient 1.67


Real Madrid ka fituar 6 nga 7 ndeshjet e fundit në La Liga. Këtë sezon, “Los Blancos” kanë shënuar mesatarisht 2 gola për ndeshje në kampionat, dhe pritet të fitojnë edhe këtë përballje në Bernabeu. Real Sociedad nga ana tjetër ka fituar vetëm 2 nga 9 përballjet e fundit në transfertë, dhe madrilenët janë një kundërshtar tejet i fortë për të pretenduar një rezultat pozitiv.


Parashikime të tjera ndeshjesh futbolli për sot, parashikime bastesh te sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1La LigaGetafeVSOsasunaGetafe wins2.64
2La LigaVillarrealVSAlmeriaVillarreal wins1.46
3La LigaSevillaVSLas PalmasSevilla wins1.67
4Serie ACagliariVSUdineseUdinese wins2.58
5Serie AFrosinoneVSSassuoloSassuolo wins2.50
6Serie AMonzaVSLecceMonza wins2.16
7Serie AFiorentinaVSAtalantaFiorentina wins2.55
8Serie ARomaVSEmpoliRoma wins1.42
9BundesligaFC HeidenheimVSWeder BremenFC Heidenheim wins2.37
10BundesligaDarmstadtVSBorussia MonchengladbachBorussia Monchengladbach wins2.36
11Ligue 1LorientVSMonacoMonaco wins1.76
12Ligue 1Clermont FootVSNantesClermont Foot wins1.93
13Ligue 1ReimsVSBrestReims wins1.88
14Ligue 1StrasbourgVSMontpellierStrasbourg wins2.35
15Ligue 1MarseilleVSToulouseMarseille wins1.49
16Ligue 1LyonVSLe HavreLyon wins1.70
17EredivisiePEC ZwolleVSGo Ahead EaglesPEC Zwolle wins2.39
18EredivisieExcelsiorVSAlmere City FCExcelsior wins2.12
19EredivisieFC TwenteVSAjaxFC Twente wins2.56
20EredivisieAZ AlkmaarVSSparta RotterdamAZ Alkmaar wins1.52

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

New bookmakers
32Red Casino & Sportsbetting Review
32Red Casino & Sportsbetting Review

150% BONUS deri në 150 EUR mbi depozitën e parë!

Unibet Review
Unibet Review

400% BONUS deri në 40 EUR mbi depozitën e parë prej 10 EUR

Bahigo Sportsbook
Bahigo Sportsbook

100% BONUS deri në 400 EUR mbi depozitën e parë! Vetëm për lojtarët nga Turqia dhe Zvicra

ReloadBet
ReloadBet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

bet365

22 BET, biggest odds Online!

X