Parashikime ndeshjesh, UEFA Europa League – 16.03.2023

Arsenal vs Sporting Lisbon

Shënojnë të dyja skuadrat

Koeficient 1.92

Në 5 nga 7 ndeshjet e fundit në shtëpi të Arsenal, si londinezët, ashtu dhe kundërshtarët e tyre, kanë gjetur rrugën e rrjetës. Sporting Lisbon nga ana tjetër ka shënuar gol në 4 sfidat e luajtura në transfertë në Europë, gjatë këtij sezoni. Takimi i parë direkt u mbyll në barazim dhe gjithçka mbetet e hapur në Emirates. Të zotët e shtëpisë mbeten favoritë për të marrë 3 pikët, por duke marrë parasysh se fokusi i Arsenal është më i përqëndruar tek Premier League, nuk përjashtohen surprizat.

Real Betis vs Manchester United

Shënojnë të dyja skuadrat

Koeficient 1.67

Manchester United ia doli të fitojë 4-1 sfidën e parë direkte me Real Betis, duke mbyllur praktikisht çështjen e kualifikimit. Gjithsesi, spanjollët nuk kanë asgjë për të humbur dhe pritet të hidhen në sulm që nga minuta e parë në fushën e vet. Në 7 nga 8 ndeshjet e fundit të Real Betis në të gjitha kompeticionet, si ata, ashtu dhe kundërshtarët e tyre kanë gjetur rrugën e rrjetës. Në Estadio Benito Villamarin pritet një tjetër takim emocionues dhe spektakolar.

SC Freiburg vs Juventus

Shënojnë të dyja skuadrat

Koeficient 1.93

Në kampionatin gjerman, SC Freiburg ka dështuar të shënojë në vetëm 1 nga të gjitha ndeshjet e luajtura deri më tani, në fushën e vet. Juventus nga ana tjetër ka arritur të gjejë golin në 9 nga 10 përballjet e fundit në transfertë. Italianët fituan sfidën e parë direkte me rezultatin minimal 1-0, gjë që lë gjithçka të hapur përsa i përket kualifikimit. Duke marrë parasysh formën e mirë të SC Freiburg në fushën e vet, pritet një sfidë me gola nga të dyja skuadrat.


Parashikime të tjera ndeshjesh futbolli për sot, parashikime bastesh te sigurta

#CompetitionTeamVSTeamPredictionOdd
1Europa LeagueFenerbahceVSSevillaFenerbahce wins2.33
iEuropa LeagueFeynoordVSShakhtar DonetskFeynoord wins1.52
3Europa LeagueFerencvarosVSBayer LeverkusenBayer Leverkusen wins2.05
4Europa LeagueReal SociedadVSRomaReal Sociedad wins2.12
5Europa LeagueUnion St.GilloiseVSUnion BerlinUnion Berlin wins2.34
6Europa Conference LeagueDjurgaardenVSLech PoznanBoth teams to score1.76
7Europa Conference LeagueSivassporVSFiorentinaFiorentina wins1.63
8Europa Conference LeagueSlovan BratislavaVSBaselBoth teams to score1.68
9Europa Conference LeagueAZ AlkmaarVSLazioBoth teams to score1.72
10Europa Conference LeagueNiceVSFC SheriffNice wins1.43
11Europa Conference LeagueVillarrealVSAnderlechtVillarreal wins1.45
12Europa Conference LeagueWest Ham UnitedVSAEK LarnacaWest Ham United wins1.26
13Copa LibertadoresCerro PortenoVSFortalezaBoth teams to score1.91
14Liga 1 RomaniaSepsi OSKVSU Craiova 1948Sepsi OSK wins1.89
15Ireland Premier DivisionDrogheda UnitedVSDundalkDundalk wins2.13
16Armenia Premier LeagueLernayin A.VSPyunikPyunik wins1.28
17Armenia Premier LeagueBKMAVSUrartu FCUrartu FC wins1.30
18Copa ColombiaPatriotasVSOrsomarsoPatriotas wins1.51
19Azerbaijan Premier LeagueFK NeftchiVSFC KapazFK Neftchi wins1.33
20Copa ColombiaLeonesVSDeportivo CaliDeportivo Cali wins2.10

Zgjidh faqen e preferuar të basteve me koeficientët më të lartë!

KompaniaWelcome BonusPlatformaLicensaMonedhaRegjistrimi
Tornado Bet100%, deri në $100Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Ivi Bet100% deri në 150 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Megapari100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
Betsafe€25 Bonus + €10 Free BetCasino, Poker, SportsMGA, UCKG, IRC€,$Luaj tani!
22 Bet100% deri në 120 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Bet 365100% deri ne 100 €Casino, Poker, SportsUK, Malta, Estoni€,$Luaj tani!
Everygame100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$Luaj tani!
888 SportBet 10EUR merr 30 €Casino, Poker, SportsMGA, Gibraltar€,$Luaj tani!
Betwinner100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsCuracao eGaming€,$,฿Luaj tani!
Betsson100% deri në 100 €Casino, Poker, SportsMGA, IGC, UKGC€,$Luaj tani!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Bahigo Sportsbook
Bahigo Sportsbook

100% BONUS deri në 400 EUR mbi depozitën e parë! Vetëm për lojtarët nga Turqia dhe Zvicra

ReloadBet
ReloadBet

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

Tornadobet Sportsbook
Tornadobet Sportsbook

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë!

LSBet Sportsbook
LSBet Sportsbook

100% BONUS deri në 120 EUR mbi depozitën e parë!

bet365

Je regjistruar ne 22 BET, provo koeficientet me te larte Online!

X