Parashikimet e ditës në Champions League, 03.11.2020

Porto vs Marseille

Fiton Porto, koef.1.8

Historia në këtë takim flet në favor të Porto. Në historinë e Champions League asnjë ekip francez nuk ka arritur të fitojë në Portugali, por kanë arritur 3 barazime dhe 14 humbje. Edhe vetë Marseille ka humbur 6 nga 7 transfertat e fundit në Portugali.

Një tjetër faktor në anën e Porto është edhe forma e tyre në ndeshjet në shtëpi. Ata kanë fituar 5 nga 6 ndeshjet e fundit të luajtura në fushën e tyre në Champions League. Gjithashtu Marseille vjen në këtë takim pas 2 humbjesh në 2 takimet e luajtura deri tani.

Red Bull Salzburg vs Bayern Munich

Fiton Bayern Munich dhe shënojnë të dyja ekipet, koef. 2.0

Kampionët e Europës janë favoritët e qartë të kësaj ndesheje. Ata kanë fituar 11 nga 14 ndeshjet e fundt në transfertë në Champions League, kanë treguar futboll dominues prej muajsh dhe kanë një kualitet lojtarësh shumë më të lartë se rivalët e tyre.

Megjithatë bavarezët kanë treguar se jo cdo herë që fitojnë arrijnë ta mbajnë portën të paprekur dhe më konkretisht, në 3 ndeshjet e fundit në fushë kundërshtare në grupet e Champions League kanë arritur të marrin cdo herë 3 pikët, por edhe kanë pësuar gol.

Sugjerimi ynë bëhet edhe më bindës nëse merret parasysh fakti se ka rezultuar i saktë në 10 nga 11 ndeshjet e fundit të Salzburg në këtë kompeticion.

Manchester City vs Olympiacos

Fiton Manchester City dhe shënohen mbi 2.5 gola, koef. 1.65

Manchester City vjen pas 2 fitoreve në ndeshjet e luajtura në Cahmpions League deri tani. Rezultatet e këtyre takimeve kanë qenë 3-1 dhe 3-0, shifra sipas të cilave basti i sugjeruar rezulton fitues. Kualiteti padyshim qëndron në anën e Citizens dhe ata padyshim do të përpiqen ta mbyllin sa më shpejt cështjen e kualifikimit për në fazën tjetër.

Duket e pamundur për Olympiacos të ndalë skuadrën e Pep Guardiola, jo vetëm për shkak të diferencave në kualitet të dy ekipeve, por edhe prej historisë së ekipit grek në tokën angleze. Olympiacos ka humbur 14 nga 16 transfertat e fundit në Angli dhe kanë një mesatare prej 2.9 golash të pësuar në ndeshjet e luajtura në atë shtet.

Të gjitha të dhënat bëjnë që fitorja e Manchester City në këtë takim të jetë një rezultat i sigurt dhe pritet të shoqërohet me një numër të lartë golash.

One Reply to “Parashikimet e ditës në Champions League, 03.11.2020”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

22bet sports, kompania më e mirë për 2020, koeficientët më të lartë treg, pranohen depozita me bitCoins!!!!

X