Parashikimet për dt. 17.10.2020

parashikime ndeshjesh sot

Premier League

Everton vs Liverpool Barazim, koef. 4.2

Padyshim që në përballje të tilla është e vështirë për të bërë parashikime dhe vendosja e këtij basti është disi riskoze.

Megjithatë duke pasur parasysh të dhëna si forma e skuadrave dhe mbi të gjitha koeficientin e lartë, ndoshta kjo do të jetë një mundësi joshëse për bastvënësit këtë javë.

Everton ka humbur vetëm 1 nga 8 ndeshjet e fundit në shtëpi ndaj Livepool dhe 7 të tjerat kanë përfunduar në barazim. Gjithashtu Everton i ka fituar të 7-ta ndeshjet që ka luajtur deri tani dhe janë duke kaluar një formë të jashtëzakonshme, por përball do të kenë kampionët e Liverpool, kualiteti i të cilëve nuk mund të vihet në diskutim.

SI rrjedhojë barazimi është një rezultat mjaft i mundshëm dhe me një koeficient të tillë është një mundësi e mirë fitimi.

Chelsea vs Southampton Shenohen mbi 3.5 gola, koef. 2.4

Në 4 ndeshje të luajtura këtë sezon, Chelsea ka prodhuar rezultate me të paktën 4 gola në secilën prej tyre. Lampard duket se ende nuk ka gjetur balancën e duhur dhe skuadra shënon për shkak të kualitetit që zotëron, por edhe pëson shumë rastë gjatë ndeshjes dhe rrjedhimisht edhe kundërshtarët shënojnë në portën e tyre.

Nga ana tjetër Southampton do ti ketë shpresat tek sulmuesi Ings i cili e ka vazhduar formën e mirë të sezonit të shkuar edhe këtë sezon.

Me Chelsea që ende nuk bind, basti më i sigurt do të jetë me gola dhe duke pasur parasysh rezultatet e fundit të skuadrave sugjerojmë bastin e mësipërm.

parashikime ndeshjesh sot

Manchester City vs Arsenal Shënojnë të dyja skuadrat, koef. 1.57

Një tjetër përballje e madhe në Premier League që premton spektakël. Megjithatë kur vjen cështja për të pparashikuar rezultstin është e vëshirs për të përcaktuar një fitues të qartë. Manchester City ka një skuadër më cilësore, por Arsenal ka treguar formë më të mirë ketë sezon.

Si rrjedhojë ne sugjerojmë që të luani bastin e mësipërm, të dyja ekipet shënojnë gol.

Nga 7 ndeshjet gjithsej që kanë luajtur këto dy skuadra në Premier League këtë sezon, në  6 prej tyre basti i mësipërm ka rezultuar fitues. Të duja skuadrat kanë një mesatare prej 2 golash në ndeshje dhe kjo është një tjetër e dhënë që të con drejt idesë se ky takim do të ketë gola të shënuar nga të dy ekipet.

Zgjidh një kompani për skedinën tënde!

[bonustable num=3 tag=’parashikime’ ]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Karamba Sports
Karamba Sports

100% BONUS deri në 10 EUR mbi depozitën e parë.

22bet, platforma më e mirë online, qindra sporte dhe koeficientë tepër të lartë!!!

X