22 BET, biggest odds Online!
Luaj
Pros
 • E licensuar në: Panama
 • Ofron Live Betting, Poker, Casino and Live Casino
 • Luaj nga Telefoni, Tablet ose PC
 • Krijuar me 2003
 • Ka mbi 18 vjet në treg
Cons
 • Nuk operon në Francë, Malte, Italy, Panama
 • Nuk ofron LIVE STREAMING
 • Ankesat vijnë zakonisht për vonesat e pagesave

Analizë e Sportsbetting

sportsbetting

Sportsbetting është një faqe lider për baste live! Ajo është faqja më e preferuar për amerikanët

Në ditët e sotme numri i amerikanëve që luajnë bixhoz online është i paqartë, por shpenzimet e tyre vjetore arrijnë deri në 150 milardë dollarë.

Jo pa qëllim po e përmendim këtë fakt, për të vërtetuar edhe një herë që: Edhe pse të operosh një kazino online brenda territorit të amerikës është akoma e paligjshme për shumicën e shteteve të saj, amerikanët zgjedhin të luajnë në site Offshore, dhe në rastin konkret, Sportsbetting bashkë me BetOnline janë të liçensuara në Panama

Transaksionet financiare realizohen përgjithësisht me check ose bitcoin, pasi mënyrat e tjera do të ekspozonin edhe kazinonë edhe lojtarin për transaksione bixhozi, të cilat nuk janë aprovuar akoma për të gjithë shtetet e amerikës.

Çfarë ofron Sportsbetting për Amerikanët, por jo vetëm?

Sportsbetting ka një shtrirje gjeografike që nga Kina në Europë, Afrikë, Amerikë dhe Kanada. Kjo kompani ka një platformë tepër të thjeshtë, lehtësisht të navigueshme dhe praktike për lojtarët e Kazinosë, të Basteve Live apo basteve tradicionale në ndeshjet apo kampionatet e preferuara. Po ashtu edhe për lojtarët e Pokerit, me turnetë javorë apo mujorë, me çmime që arrijnë deri në 10.000 dollarë.

Lojërat e Kazinosë në Sportsbetting

Platforma e mirënjohur e software Betsoft ofron lojëra fati me letra, me fruta, me shtata apo slote elektronike dhe klasike, deri në video slots, video poker, roulette apo blackjack. Live dealer është gjithashtu i pranishëm në Sportsbetting.

Platforma e sporteve

Ofrohet një gamë e gjerë sportesh, duke filluar nga Kampionatet më të famshme të futbollit:

 • 1. Amerikan ( NFL )
 • 2. Basketbollit  ( NBA )
 • 3. Garat me kuaj
 • 4. Futboll Europian
 • 5. Tenis
 • 6. Boks
 • 7. Arte Marciale

e shumë sporte te tjerë.

Shërbimi i klientit

Meqenëse përafërsisht punojnë rreth 300 punonjës për këtë kompani, atëherë shërbimi i klientit është një element tepër i rëndësishëm, ndaj duhet të kemi parasysh që mund të ketë edhe vonesa. Megjithatë, mundësitë e kontaktit janë prezente në çdo kohë, si: Live Chat, E-mail dhe Telefon.

Mënyrat e pagesave

Sportsbetting ofron një gamë të gjerë pagesash, të cilat i gjeni në tabelën djathtas analizës sonë, por për ta thjeshtuar sa më shumë dhe për t’ju kthjelluar sadopak, mënyrat më të mira për depozita janë: Visa/Mastercard/Amex, për të gjithë kategoritë e lojtarëve ngado që regjistrohen, ndërsa Neteller dhe Skrill, për shqiptarët e Evropës dhe Kanadasë.

Tërheqjet e parave ndryshojnë sipas shtetit.

Per shtetasit qe jetojne ne USA menyra me e mire per terheqje eshte Bitcoin ose Check, jo Wire Transfer. 

Për shtetasit që jetojnë në SH.B.A mënyra më e mirë për tërheqje është Bitcoin ose Check, jo Wire Transfer.  Neteller, Skrill janë gjithashtu mënyra të reja pasi Skrill tashmë operon në USA.

Për shqiptarët e Evropës dhe më gjerë, mënyrat më të mira për tërheqje janë: Neteller, Skrill ose Wire Transfer.

Sigurisht që proçesimi i parave bëhet në kohë, por duhet marrë parasysh volumi i lartë i proçesimeve ditore, pasi janë të regjistruar miliona lojtarë. Dhe zakonisht për të ndaluar qarkullimin e parave nga individë të paverifikuar, kompania herë pas here duhet të bëjë verifikimet manualisht për çdo lojtar.


Sportsbetting – Mashtrim apo jo?

Sportsbetting është e liçensuar në Panama dhe kjo liçensë i lejon të kenë një numër të konsiderueshëm të lojtarëve të regjistruar pothuajse nga e gjithe bota. Duke qenë se “targeti i lojtarëve” janë qytetarët amerikanë, nuk ka ankesa nga vende Evropiane. Përgjithësisht ankesat vijnë nga vonesa e pagesave për shkak të mënyrave të përdorura. 

Mund ta gjykoni vetë cilësinë e shërbimit të kësaj kompanie. Sa i përket sigurisë dhe koeficientëve për sportet, ne mendojmë që është e sigurtë të luash baste online në këtë faqe bastesh.

Bank Wire Transfer është mënyra më e mirë e rekomanduar për të tërhequr paratë. Paratë vonojnë deri në 15 ditë pune, por mund të tërhiqni deri në 25.000$ në javë. 

About Jakub Majewski
Ju prezantoj Jakub Majewski, burimin tuaj të fundit për të gjitha gjërat në lidhje me baste sportive. Me një përvojë impresionuese prej 15 vitesh në industrinë, Jakub është eksperti i besueshëm që mund të mbështeteni për të naviguar në botën emocionuese të bastave sportive me precizion dhe ekspertizë.

Sportsbetting Details


Mënyrat e depozitimit:
Bank Wire Transfer Bitcoin Check by mail ECO Giropay InstaDebit Mastercard Money order Neteller Person to Person Skrill Sofort Banking Visa Visa Electron

Mënyrat e tërheqjes:
Bank Wire Transfer Amex BitCoin Check by Mail ECO Giropay Instadebit MasterCard Money Order Neteller Skrill Sofort Banking Visa

Limiti i tërheqjes:
$25.000 per week

Shtetet e ndaluara:
France Italy Malta Panama

Licensat:
Panama

Gjuhët e ofruara:
EN

Monedhat:
EUR Pound US dollar

Devices:
Desktop Mobile Tablet
sports betting review featured image
Vlerësimi i përgjithshëm
★★★★★

Besimi & Ndershmëria
★★★★★
Bonuse & Promocione
★★★★★
Lojrat & Software
★★★★★
Shërbimi i klientit
★★★★★