Gjigandi William Hill ofron 242 milion pound per Mister Green

Blerja me e madhe, William Hill zgjeron dhe forcon reputacionin nderkombetar duke blere Mister Green

Firma e basteve me baze ne Suedi, Mister Green ka nje oferte ne tavoline nga gjigandi William Hill, nje faqe bastesh me baze ne UK, per 242 milion pound, ne perpjekje per tu bere me i pranishem ne tregjet europiane. 

Mr Green operon në 13 tregje, me licenca të lojërave të fatit në Danimarkë, Itali, Letoni dhe Maltë nën markat si Redbet.

“Kjo blerje e propozuar përshpejton diversifikimin e William Hill, duke na bërë menjëherë një biznes më dixhital dhe më ndërkombëtar”, tha William Hill CEO Philip Bowcock. “Mister Green do t’i sigurojë William Hillit një qendër ndërkombëtare në Maltë, me ekspertizë të hyrjes në treg ne vendet me te fuqishme europiane.

William Hill do të lëvizë nga një markë e vetme në një suitë të markave që mund të maksimizojnë mundësitë e rritjes duke ecur përpara në tregjet e reja dhe ekzistuese “.

Bordi i Drejtorëve të MRG ka rekomanduar ofertën për pranim nga aksionarët dhe aksionarët në MRG Henrik Bergquist, Hans Fajerson, Fredrik Sidfalk, Martin Trollborg, Karl Trollborg, Tommy Trollborg dhe Anita Trollborg që përfaqësojnë në total 40.04% të numrit të përgjithshëm të aksioneve në MRG.

Pritet që të jetë një periudhë pranimi nga 10 dhjetori deri më 11 janar, me qëllim që marrëveshja të përfundojë jo shumë vonë më pas.

Pjesa me e madhe e te ardhurave vjetore, perafersisht 2.1 miliarde dollare jane fitime qe vijne nga tregu i Mbreterise se Bashkuar por William Hill gjithashtu ka marre licenca edhe per disa vende ne USA, si Nevada, New Jersey apo Missisipi, vende ku lejohen baste live nga interneti.

Mr Green merr cmimin operatori i me i mire per bastet sportive per vitin 2018

Mister Green gjithashtu se fundmi ka marre dhe cmimin si operatori me i mire i ri per bastet sportive online. 

Per ata qe nuk e dine Mr Green ka filluar aktivitetin ne vitin 2016 dhe eshte fokusuar gjithmone per te ofruar nje eksperience unike per lojtaret e tyre.

Eksperienca e lojtareve te Mr Green eshte shperblyer me nje rritje prej 375% te te ardhurave per 3 mujorin e fundit te 2018 ne krahasim me 3 mujorin e fundit te vitit 2017.

“Inovacioni dhe diferencimi janë elemente kyçe të strategjisë sonë”, thotë Per Norman, CEO i MRG. “Ky çmim prestigjioz është një dëshmi e aftësive tona per te krijuar nje eksperience unike per klientet tane.

Lajmi i marre nga: GPWA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X