Parashikime, skedina dt. 12.11.2020

Hungari vs Islandë

Fiton Hungaria, koef. 2.4

Skuadra fituese e kësaj ndeshjeje do të ketë mundësinë të luajë në Europianin e vitit të ardhshëm, prandaj ka për të qenë  një përballje mjaft e luftuar. Hungaria ka fituar 3 dhe barazuar 1 në 5 ndeshjet e luajtura këtë vit dhe u kualifikua për këtë takim pas një fitoreje 1-3 ndaj Bullgarisë.

Nga ana tjetër Islanda ka humbur 4 nga 5 takimet e fundit duke pësuar edhe 12 gola gjithsej. Gjithshtu ata kanë një rekord negativ në ndeshjet në transfertë duke fituar vetëm 2 nga 14 të fundit, me fitoret që kanë ardhur ndaj kundërshtarëve të lehtë si Moldavia dhe Andorra.

Irlandë e Veriut vs Sllovaki

Barazim, koef. 3.0

Statistikat flasin për një ndeshje mes dy skuadrash të kujdesshme dhe rëndësia e këtij takimi do ti bëjnë ato edhe më shumë të tilla. Irlanda e Veriut  ka fituar vetëm 2 nga 10 ndeshjet e fundit. Slovakia ka fituar 2 nga 13 ndeshjet e fundit në transfertë.

Gjithashtu Irlanda e Veriut ka shënuar nga 1 gol në 4 nga 6 ndeshjet e fundit dhe Slovakia ka shënuar vetëm 1 gol në 5 nga 9 ndeshjet e tyre të fundit.

Duke pasur parasysh këto të dhëna duket se kemi të bëjmë me një takim ku do të jetë e vështirë për skuadrat për të shënuar dhe gjasat janë që koha e rregullt të mbyllet në barazim.

Lexo gjithashtu: Si funksionojnë koeficientët e basteve?

Uells vs SHBA

Fiton Uells, koef. 2.3

Ky është një takim miqësor ndaj skuadrave, megjithatë në kuadër të përgatitjes për ndeshje më të rëndësishmë, të dyja kombëtaret do të synojnë të luajnë mirë dhe të marrin një rezultat pozitiv.

Uellsianët shihen si favoritë në këtë ndeshje. Ata kanë humbur vetëm 1 nga 11 ndeshjet e fundit duke fituar 7 prej tyre.

SHBA vijnë në këtë ndeshje me një formë krejt të kundërt. Ata kanë arritur vetëm 3 fitore në 12 takimet e fundit në fushë kundërshtare.

Zgjidh kompaninë e preferuar dhe vendos skedinën e rradhës!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

New bookmakers
MansionBet
MansionBet

100% BONUS deri në 20 EUR mbi depozitën e parë!

Melbet Sports
Melbet Sports

100% BONUS deri në 100 EUR mbi depozitën e parë.

MobileBet Sports
MobileBet Sports

200% BONUS deri në 30 EUR mbi depozitën e parë.

Mr.Play Sports
Mr.Play Sports

100% BONUS deri në 100 EUR, vetëm për lojtarët e rinj.

Place bets with BetWinner and get an opportunity to win a new
Porsche 718 Spyder!!!!

X